Slivovice zapáchá po acetonu



host - 164.66 (?)
13.8.2020 16:26
Aceton nevyvětrá. Špatně oddělený předek. Asi 3D nutná.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
j.c. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 65.199 (?), 6.12.2011 16:44

Pokud jsem v minulosti nechával kvas v nádobách prokvášet venku, nedejbože na slunci, stávalo se zejména u letního ovoce, že se mi kvašení zvrhlo a výsledek za moc nestál.Aceton býval jedna z nemocí. Po čase / byť tenkrát dotčený/ dnes oceňuji chování některých palírníků kteří mi kvas do kotle nevzali. Poučen nechávám dnes prokvášet ovoce pozvolna ve stálé teplotě sklepa s přídavkem kulturních kvasinek. Druhý poznatek co mám, že produkty domácích pálenic málokdy snesou srovnání s produkty pálenic profesionálních.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.205 (?), 6.12.2011 17:14

Kvas se samozřejmě udusit nemůže, v tom má pan Dr. Vysloužil pravdu.  Dále je třeba upozornit na to, že v slivovicovém úkapu aceton, CH3COCH3 nebyl nalezen, švestky Staney, Vizovice.  Nepochybně se jedná o ethylacetat, čili octan ethylnatý, který je tak typický pro jablečný destilát, který byl ve slivovicovém úkapu stanoven v objemu 4,0 %. Stanovení bylo prvovedeno pomocí GLC (plynová chromatografie) s hmotnostním detektorem. Tato sestava analytických přístrojů příjde event. zájemce na 2 - 2,5 mil. Kč, ale nesmí moc otálet. Problém není v ceně, ale v tom, že stávající pálenice, včetně těch nejvýznamnějších, např. ve Vizovicích neumí zpětnou vazbu, tedy na základě analýzy destilátu navrhnout změnu v technologickém procesu. Proč? No, protože to technologie Holstein neumí, je totiž víc, než-li 100 let stará. Ale dokud zájemcům o detiláty z této aparatury chutnají... není důvod nic měnit. Bomba stále jen tiká. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 197.237 (?), 13.8.2020 12:44

mám podobnú skúsenosť so zápachom acetónu v pálenke. Robil som domácu borovičku, pričom kvas po vykysnutí bol voňavy po borievkach, kvasenie prebiehalo v uzatvorenej nádobe. Po vypálení však je neustále v produkte cítiť zápach po acetóne. Nie silný zápach ale je. borovička je už dva týždne vetraná a zápach neustupuje. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 164.66 (?), 13.8.2020 16:26
Aceton nevyvětrá. Špatně oddělený předek. Asi 3D nutná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika