Výběr domácí pálenice



host - 243.149 (?) 
3.11.2016 14:28, zobrazeno: 7641x

Dobrý den,

věc se má asi tak, zdědil jsem po dědečkovi, respektive na mě "přehodil" naši malou domácí pálenici (aparatura v mědi, jedno pláštový kotel 120l, těleso na zemní plyn)

Máme trnkový sad s roční úrodou kolem 12 metráku a nově (2 roky) vysazených 18 nových stromů + každý rok máme pár metráku i jiného ovoce (jablka, hrušky, meruňky)
dědovi pomáhám spálením již pár let, nicméně rozhodli jsme se že do příští sezóny pořídíme celou novou aparaturu, naše představa je dvoupláštový kotel o obsahu cca 150l s elektrickým tělesem.

Chtěl bych Vás tady poprosit o pár rad:
1) při shánění nové pálenice, je třeba u dvoupláštové mět míchání? vyplati se připlatit pokud pálíme i husté kvasy (hrušky, jablka)

2) jaká by podle Vás měla být cena takovéto aparatury? Muže mi někdo někoho doporučit z jihomoravského kraje?

3 a nejdůležitější) můžete mi prosím doporučit vhodnou literaturu? mám zatím jen znalosti předané ale velice rád si něco nastuduji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 232.56 (?), 3.11.2016 15:01

Dědeček neměl žádnou technologii na zpracování švestkových a podobných kvasů v jednoplášti?
A co Vás láká na dvouplášti a elektrickém ohřevu - nejvíce neekonomických způsobech?

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.149 (?), 3.11.2016 15:15

Nikde jsem nenapsal že neměl technologii na zpracování.

Na elektrickém dvouplášti nás láká především menší (žádné?) riziko připálení a to že budova umístění má několik dní nízkého tarifu proudu týdně.

N.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 138.133 (?), 3.11.2016 16:07

Omlouvám se.
Nadbytek elektrického proudu a jeho nízký tarif je pádný důvod.
Já si totiž myslel, že takové postupy jsou vhodné jen pro "pokusy a kuchyňskou výrobu"...

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika