Výběr domácí pálenice



host - 243.149 (?) 
3.11.2016 14:28, zobrazeno: 7617x

Dobrý den,

věc se má asi tak, zdědil jsem po dědečkovi, respektive na mě "přehodil" naši malou domácí pálenici (aparatura v mědi, jedno pláštový kotel 120l, těleso na zemní plyn)

Máme trnkový sad s roční úrodou kolem 12 metráku a nově (2 roky) vysazených 18 nových stromů + každý rok máme pár metráku i jiného ovoce (jablka, hrušky, meruňky)
dědovi pomáhám spálením již pár let, nicméně rozhodli jsme se že do příští sezóny pořídíme celou novou aparaturu, naše představa je dvoupláštový kotel o obsahu cca 150l s elektrickým tělesem.

Chtěl bych Vás tady poprosit o pár rad:
1) při shánění nové pálenice, je třeba u dvoupláštové mět míchání? vyplati se připlatit pokud pálíme i husté kvasy (hrušky, jablka)

2) jaká by podle Vás měla být cena takovéto aparatury? Muže mi někdo někoho doporučit z jihomoravského kraje?

3 a nejdůležitější) můžete mi prosím doporučit vhodnou literaturu? mám zatím jen znalosti předané ale velice rád si něco nastuduji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 232.56 (?), 3.11.2016 15:01

Dědeček neměl žádnou technologii na zpracování švestkových a podobných kvasů v jednoplášti?
A co Vás láká na dvouplášti a elektrickém ohřevu - nejvíce neekonomických způsobech?

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.149 (?), 3.11.2016 15:15

Nikde jsem nenapsal že neměl technologii na zpracování.

Na elektrickém dvouplášti nás láká především menší (žádné?) riziko připálení a to že budova umístění má několik dní nízkého tarifu proudu týdně.

N.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 138.133 (?), 3.11.2016 16:07

Omlouvám se.
Nadbytek elektrického proudu a jeho nízký tarif je pádný důvod.
Já si totiž myslel, že takové postupy jsou vhodné jen pro "pokusy a kuchyňskou výrobu"...

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika