Paleni slivovice doma



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
24.9.2018 18:31

Pokud je to v ČR, tak hrozí. V některých zemích EU to však je normální. Na druhou stranu i tam platí určité limity (např. 30 litrů za rok pro vlastní spotřebu), které mohou být kontrolovány. Samozřejmě tam pak neexistují pěstitelské pálenice. Myslím, že směrem na sever je legislativa v tomto směru přísnější, směrem na jih mírnější.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Stránky: 1,  2   
Ninja600 - (3) - 68.31 (?), 24.9.2018 16:05, zobrazeno: 15469x
Hrozi mi v dnesni dobe nejaky postich, kdyz si koupim mensi palirnu a zacnu si doma palit slivovici?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 24.9.2018 16:07

Slivovice může legálně doma pálit - v krku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 24.9.2018 18:31

Pokud je to v ČR, tak hrozí. V některých zemích EU to však je normální. Na druhou stranu i tam platí určité limity (např. 30 litrů za rok pro vlastní spotřebu), které mohou být kontrolovány. Samozřejmě tam pak neexistují pěstitelské pálenice. Myslím, že směrem na sever je legislativa v tomto směru přísnější, směrem na jih mírnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 24.9.2018 19:38

Legislativa je daná, to je jisté.
   Před rokem touto dobou v TV brečeli majitelé pálenic, že není co pálit a oni prodělají. Skutečně, pálilo se málo Letos je situace taková, že ovoce na 30 litrů alkoholu narostlo na 2-3 stromech. Že by na to stát zareagoval tak, že po pár hubených letech by pro letošek povolené množství při snížené dani navýšil? Ani náhodou. Jistě, řeknete si, můžeme vypálený alkohol rozepsat na rodinu, kamarády. Jenže -  je to legální? Má-li kamarád zahradu, patrně bude mít taky (nad)úrodu. Nemá-li, pak by neměl pálit. Tak jako tak musím porušit zákon, řekne si možná pěstitel a jde pálit načerno. Státu to nevadí, bude-li třeba, zvedne cenu benzínu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 214.129 (?), 25.9.2018 15:02

V pátek 21.9.2018 večer jen tak mimochodem v rádiu zazněla zpráva, že na slovensku schválili legální domácí pálení. Zachytil jsem tu zprávu jen tak ke konci na půl ucha a bez detailů. Tak jsem začal dávat pozor co bude v TV a ono nic. Ticho. Tichoučko. Nikde nikdo ani nepípnul. Na internetu jenom ozvěna toho ticha. Už jsem si začal myslet, že jsem to rádio snad špatně slyšel nebo že snad šlo o fámu. Až na zoznam.sk náhle spousta článků. Takže žádná fáma, nýbrž jenom nikoli dezinformace nýbrž pouhá neinformace ze strany našich hlasatelů pravdodemokratpokroku. V době fantastické nadúrody ovoce, v době kdy jsou trnky v bečkách, v době kdy to je ta nejaktuálnější zpráva dne, v takové době není ani jeden jediný pisálek osvícen myšlénkou napsat článek a zviditelnit se. Ani jeden! To nemůže být náhoda. Tento stát evidentně potřebuje stádo blbců a ne informované občany, kteří by se nedejbože mohli začít ptát: Jak to že to jde v rakousku, maďarsku, na slovensku a u nás ani omylem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 159.150 (?), 27.9.2018 10:14

No nevím, nevím. Na zoznam.sk jsem to hledal a našel jsem článek, že před 5-ti týdny prošel vládní návrh. Ale zase tam je omezení - nahlásit se, mít určenou aparaturu, vypálit jen určité množství, neprodávat... Ale je fakt, že to je jiskřička naděje pro hobby paliče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 159.150 (?), 27.9.2018 12:27

Už jsem to našel... když si zadáte Zoznam.sk a vyhledáte "legálne domácie pálenie", tak to fakt odklepli. A jak jsem uváděl, je tam dost omezení včetně plombování. Něco za něco.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.141 (?), 17.11.2018 21:14

Taky se s pár fotkami musím přidat.

Rafael.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.141 (?), 17.11.2018 21:18

Trochu mechanizace:


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.141 (?), 17.11.2018 21:24

U téhle fotky je nebezpečí, že to s nějakým příznivcem kvalitně utěsněných sudů sekne!!!

Ale já jsem to přežil. Možná i proto, že jsem to, samozřejmě v menším množství, kdysi viděl u svého dědy.

Rafael.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika