Odkôstkovač ovocia



morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?)
9.7.2011 12:01
Já si myslím, že princip toho stroje je stejný jako u ručních stolních odšťavňovačů - uvnitř je šnek kuželovitého průmětu s proměnným stoupáním závitů, který propasíruje měkkou hmotu skrz síto.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.6 (?), 9.7.2011 10:35

Ten stroj na videu vypadá sice pěkně, ale skladovat doma takovou drahou mašinu, která se evidentně na nic jiného nedá použít, mi přijde zbytečné. Zajímalo by mě, umí-li odpeckovat plody jakékoli velikosti - od drobných mirabelek až po veliké slívy. A jak by si poradil s duranciemi. Kvas - nemusí být úplně hotový, stačí rozkvašený - lze vcelku snadno přecedit přes plastovou bednu na ovoce.
   Naše nejbližší palírna bere jako nejmenší množství 50 litrů. Kdyby měli jen 400 litrový kotelů, tak to mohou zavřít, tolik ovoce naráz tu nyní v létě (nerostou zde meruňky) nikdo nemá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 9.7.2011 12:01
Já si myslím, že princip toho stroje je stejný jako u ručních stolních odšťavňovačů - uvnitř je šnek kuželovitého průmětu s proměnným stoupáním závitů, který propasíruje měkkou hmotu skrz síto.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 181.195 (?), 10.7.2011 18:06

Tak som nakoniec objavil video ktoré objasňuje princíp toho stroja. Zároveň ukazuje spracovanie rôznych druhov ovocia. (slivky, ananás, pomaranče, mango a v iných videach aj ďalšie druhy). Tu ho sice využívajú skôr ako odšťavovač ale všetko je to podľa mňa len otázka jemnosti toho sita...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 31.1.2012 18:10

To video bolo suprove diky.

odpeckovávač ovoce
odpeckovávač ovoce
odpeckovávač ovoce
odpeckovávač ovoce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 132.143 (?), 2.8.2013 23:51

Díky těmto fotografiím a videu jsem si zkonstruoval podobný odpeckovač. Dokáže odpeckovat třešně, meruňky i švestky. 20litrový kbelík meruněk zvládne za cca 2 minuty. Je to bomba. Pohání jej 0,55kw třífázový motor.

odpeckovač
odpeckovač
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 3.8.2013 12:58

Odpeckovač, který by uměl plody zbavit pecky, to bych bral. Kompotovat a sušit vypeckované třešně, višně, švestky je skutečně otrava. Jenomže všechny tyto "odpeckovače" nadělají z ovoce fašírku. Ta se pak hodí prakticky jenom do kvasu. Tady mi přijde praktičtější přecezení mače před pálením..
    Co se týče videa s tím nerezovým strojem - za dobu, co by ten mladík oloupal jeden pomeranč (sypal je tam bez kůry) bych na nejlevnějším citrusovači k masomlýnku za pár korun odšťavnil pomerančů aspoň pět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 236.138 (?), 3.8.2013 22:04

...a pak je tu ještě jeden problém. Domnívám se, že do kvasu prostě pecky patří. V případě meruňkového a broskvového kvasu se musí před pálením odstranit a na to se nejlépe hodí pletivo do králikárny, nicméně zelená přepravka na ovoce také dobře poslouží. A proč si někteří myslí, že pecky do kavsu nepatří? Podlehli iluzi, že amygdalin je prekursorem ethylcarbamatu, ovšem naši rodiče, prarodiče a ještě starší generace o této molekule nic nevěděli,  problematika této sloučeniny se řeší od poloviny sedmdestátých let minulého století. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 4.8.2013 10:18

   Souhlasím, že do kvasu pecky patří - do švestkového. Třeba chuť durancovice je na peckovém aromatu přímo postavena. Otázkou zatím nevyřešenou je, patří-li pecky i do kotle.
   V meruňkovém kvasu pecky nevadí, pokud se před pálením odstraní. Ale chut meruňkovice pecky v kvasu (na rozdíl od švestek) nijak nevylepší. Takže pokud někdo meruňky při zakládání kvasu odpeckuje, neudělá špatně (ony se tím taky rozmělní).
    V broskvovém kvasu by pecky neměly být vůbec. Pokud to nejde (neodlučitelné odrůdy, drobné plody, clingy) je dobré je odstranitr ještě v průběhu kvašení. Ale to mám z druhé ruky, broskvový kvasa jsem nikdy nezakládal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 4.8.2013 11:53

V pálenici mi řekli, že mám broskvové pecky odstranit. Jsou velké a nejsou hladké a mohou tedy zacpat trasu nebo aspoň rošt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 103.230 (?), 25.10.2013 9:07

Zdravim, hledal jsem někde plánek na pasirku a nic jsem nenašel, byl by jste ochoten mě poradit, popřipadě ukázat váš výrobek?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika