Příspěvky uživatele - 102.6

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Topfirst, Herman - dotaz, 14.7.2011
Zkusil jsem Ruth G. a Ialomitu - obě začínají zrát. Jsou spíš těsně před Katinkou, ale chuťově mi přijdou lepší než Herman.
Stromkový černý rybíz zasychá, 14.7.2011
Patrně botrytida na meruzalkové podnoži. Stejným způsobem ocházejí stromkové angrešty
Topfirst, Herman - dotaz, 14.7.2011
Topfirst zatím neplodí. Herman je nyní v plné zralosti. Přitom Katinka a Černošická se teprve zabarvují a Ruth Gersteter bude za pár dní. Na jídlo je chuť Hermana dobrá, od pecky jde snadno, sladkost je menší, plody víc dokulata, dostatečně velké.... celý příspěvek >
Kordia je nepřekonaná, 14.7.2011
Ta druhá verze je, podle mého, stěží naštěpovatelná. Předpokládala by štěpování 2letým dřevem a tam výsledky nebývají dobré.   Říká se, že čím delší je vložka, tím větší je tlumící účinek. S P-HL-A zkušenosti nemám. Zkoušel jsem před lety... celý příspěvek >
Sázení stromků v červnu, 14.7.2011
Při každé výsadbě je samozřejmostí sazenici zalít. S tou nutností bych ale nebyl tak kategorický. Každoročně vysazuji přebytky ze své školky kolem polí, na meze a podél místních cest. Vodu s sebou netahám.  Až na výjimky se stromky ujmou i bez... celý příspěvek >
Je to strupovitost?, 9.7.2011
Může jít i o to, že v době mrazu byly jednotlivé odrůdy v různé fázi kvetení. Já zase pozoruji výrazné rozdíly na různých místech zahrady. Víc tedy u slivoní. Níže položené komplet vymrzly, o pár metrů výš jsou obsypané
Čim hnojit jahody, 9.7.2011
Jistěže se musejí naředit s vodou, tak 1:1. Suchý trus by nekvasil. Nádoba (200 litrový sud) je jen přikryta poklopem
Čim hnojit jahody, 9.7.2011
Samozřejmě! Holubí trus je dokonce považován za kvalitnější než slepičí.
Zvláštní hruška, 9.7.2011
Velké, zelené, hrbaté, do Vánoc - to půjde těžko poznat. Lucasova?   Pokud je v okolí hrušní dost, hledejte asi jinou příčinu neplodnosti Vašeho stromu
Odkôstkovač ovocia, 9.7.2011
Ten stroj na videu vypadá sice pěkně, ale skladovat doma takovou drahou mašinu, která se evidentně na nic jiného nedá použít, mi přijde zbytečné. Zajímalo by mě, umí-li odpeckovat plody jakékoli velikosti - od drobných mirabelek až po veliké slívy. A... celý příspěvek >
Kordia je nepřekonaná, 9.7.2011
Nahlédl jsem do nejobsáhlejší monografie co mám - Malá pomologie třešně - švestky z roku 1965. Je tam uvedeno asi 90 odrůd třešní. Na R začínají jenom Ramon Oliva, Růživka a Rychlice. Německou příponu -heim má pouze Ostheimská, a to je višeň.
Nádrže na dešťovou vodu, 4.7.2011
Mně ji docela dobře zakryla beztrnná ostružina.
Kvas z letnich jablek, 4.7.2011
To je zajímavý názor o pálence z letních jablek a přiznám se, že jej neslyším poprvé. Žňovky se říkávalo odrůdě Průsvitné letní, bylo to kdysi dominantní a prakticky jediné letní jablko. Nicméně, třebaže jsem z letních jablek nikdy nepálil, tomu... celý příspěvek >
Švestka Valor - Prunus domestica "Valor", 4.7.2011
Míchají se tu 2 témata - o švestkách a jablkách.   Odrůd letních jablek je skutečně mnoho a chuti zajímavé. Problémy vidím dva. 1. Krátká konzumní zralost neumožní skonzumovat celou úrodu 2. Nejlahodnější odrůdy - Mantet, Vistabella,... celý příspěvek >
Poškozené listy, 30.6.2011
Taky mě napadlo, že vypadá, jakoby trpěla suchem. Vzhledem k tomu, roste již druhým rokem, tak bych ji ale nevykopával. Tím by mohla přijít i o ty kořeny, co jí zbyly. Jen bych stromek zalil, namulčoval a věřil, že poroste.
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika