Měření kvasu



host - 132.143 (?)
26.8.2013 21:17

V podstatě máte pravdu, jenže když k tomu připočtu 2500kg meruněk, zřejmě asi i 500kg mirabelek, tak je to využití asi jinde, že?  A to nepočítám sousedy:-) Vedlejší produkt v této době je něco přes dva metráky pecek a to je počertech dobré topení v zimě!  S.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 102.201 (?), 26.8.2013 20:23

Takže máte-li 300 litrů švestek, používáte stroj 12 minut za rok. Nepočítám dobu, po kterou se čistí a umývá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.143 (?), 26.8.2013 21:17

V podstatě máte pravdu, jenže když k tomu připočtu 2500kg meruněk, zřejmě asi i 500kg mirabelek, tak je to využití asi jinde, že?  A to nepočítám sousedy:-) Vedlejší produkt v této době je něco přes dva metráky pecek a to je počertech dobré topení v zimě!  S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.143 (?), 11.9.2013 12:18

Myslím že jste 25.8. napsal pane Vysloužile, že...Stroj je to pěkný, ale v úspěšné odpeckování durancií, myrobalánů a asijských slivoní upřímně nevěřím....Nevadí, jako důkaz Vám přikládám obrázek pecek, které tchýně suší na chodníku "na zimu", ostatně jsem slíbil, že jakmile budoe mirabelky odpeckovány, tak obrázek poskytnu. Mimochodem, bylo odpeckováno asi 440kg plodů. Jinak ty tmavé skvrny na obrázku jsou šupky z plodů z kterých ovšem stejně nic v kvasu není.  S. 

pecky z mirabelek
pecky z mirabelek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.138 (?), 12.9.2013 20:42

Blahopřeji k úspěšné fotografii, nicméně si opravdu myslíte, že s odpeckovanými plody a dobře vykvašeném a úspěšně vydestilovaném kvasu dosáhnete s takovým destilátem uznání u svých sousedů? Já si to věru nemyslím, prostě pecky do kvasu patří, ale můžeme diskutovat o tom, zda-li i do vařáku pecky patří. Meruňkové a broskvové jistě ne, ale o odstraňování mirabelkových či švestkových a třešňových se mě raději nepokoušejte přesvědčovat, pokud je odstraníte, získáte bezcenný destilát, co se vůní ale i chuti týče! Chápu, že máte odpeckovačku, která to dokáže, ale s takovými destiláty raději na soutěže ovocných destilátů nechoďte. Na Vaši otázku, proč byste tak měl činit odpovídám hned předem. Díky soutěžím ovocných destilátů se kvalita presentovaných produktů dramaticky v průběhu asi 10 let zlepšila, takže chci věřit i tomu, že se i ty destiláty, které se do věřejné soutěže nedostaly, se zlepšily, ale odpeckovačky na tom zásluhu nemají. A Vaši tchyni přeji pevné zdraví a dobře dosušené pecky, které jsou ostatně i velmi vyhledávané k procesu otryskávání. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 12.9.2013 21:26

Tak já nevěřím v úspěšné odpeckování durabncií myrobalánů a asijských slivoní. A vy mi jako důkaz ukazujete pecky z vypeckovaných mirabelek, tedy ovoce, které jsem vůbec nejmenoval. Tomu fakt nerozumím.
    Ve shodě s Ing. Šlosarem tvrdím, že vůně jader je v chuti slivovice důležitá. Já sám, když jsem vypeckoval švestky pro vaření povidel, jsem pecky nevyhodil,  nýbrž rozlouskal a jádra přisypal do kvasu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.32 (?), 14.9.2013 0:14

Omlouvám se, ale z Vašeho popisu jsem usoudil, že nevěříte v odpeckování ovoce, které nejde od pecky. Toť vše. A co se týče pana Šlosara, vážím si jeho doporučení až na některé, které mě připomínají mou prababičku, která tvrdila, že těsto, které není prohněteno rukama a s láskou, nemůže být nikdy dobré.Ji ale omlouvalo to, že neměla ani ponětí, že to jde i jinak. Ale nechci, abychom tady spolu byli ve při...:-)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.70 (?), 16.12.2013 9:28

Myslím že diskuzí o odpeckování ovoce se diskuze poněkud odklonila od původního vlákna-měření kvasu.Mám dva a půl měsíce založený švestkový kvas.Nádoby jsou ve sklepě kde je současná teplota 15st.C.Před třemi týdny jsem poprvé měřil cukernatost hustoměrem a naměřil jsem 8st. cukru.Při poslech se zdá že kvas už nekvasí.Přidal jsem proto zákvas z pekařských kvasnic.V následujících dnech se poslechem zdálo že kvas opět kvasí.Po dalších čtrnácti dnech jsem opět změřil cukernatost kvasu a ejhle opět jsem naměřil 8st.Jelikož se mi jeví doba kvašení už dlouhá nevím co mám dále dělat.Poradí někdo zkušenější?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 16.12.2013 11:06

proč pekařské? Ty jsou šlechtěny na produkci CO2 a nejsou odolné vysokému obsahu etanolu = neprokvašují do hloubky, brzy zastavují kvašení a máte ztráty C, které mohly být v jádru etanolu.

angry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.70 (?), 16.12.2013 11:22

Neidříve jsem použil kvasinky Vínka.Udělal jsem pomocí kompotu zákvas a zjistil jsem že tyto kvasinky jsou mrtvé-zákvas ani po několika dnech nekvasil (v kuchyni v teple).Proto jsem potom použil klasické droždí za 2kačky v sámošce.Mě se však jedná o to co mám dělat s kvasem dále.Hodnota 8st.cukru se mi zdá poněkud vysoká abych s kvasem jel do pálenice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 16.12.2013 11:54

Nejhorší je, zapomenout že kompot může mít i chemickou konzervaci, která slabé kvasinky "dotluče". Proč jste nepoužil čerstvé ovoce nebo cukrovou vodu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika