Macerování bylinek



host - 248.32 (?)
3.3.2016 15:38

Nejprve uvedte co od toho očekáváte?

Zkuste likér na způsob becherovky.

Víte jak se originál becherovka vyrábí a co obsahuje?

Nemyslím současnou komerční.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
host - 204.98 (?), 2.3.2016 14:16, zobrazeno: 11103x

Kde kdo vyrábí bylinné kapky nebo likéry. Tak mne napadlo, je lepší macerovat byliny ve vodě a pak dolít líh, macerovat byliny ve směsi lihu a vody nebo macerovat byliny v lihu a naředit vodou? Leckdo odpoví, že v každé kapalině se vymacerují složky, které jsou v ní rozpustné. No jo, ale co je nejlepší? Co když některé složky v macerátu spíše vadí?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.32 (?), 3.3.2016 15:38

Nejprve uvedte co od toho očekáváte?

Zkuste likér na způsob becherovky.

Víte jak se originál becherovka vyrábí a co obsahuje?

Nemyslím současnou komerční.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 203.110 (?), 4.3.2016 20:50

No, já likér na způsob Becherovky už dělám a téměř pravidelně. Mám vlastní recept, který jsem vytvořil dopracováním jiných receptů. Tuhle mi někdo při porovnávání Becherovky a toho mého, nevěda co pije, řekl že ten můj mu chutná víc. Co se dává do originál Becherovky to nevím. Ale dřív jsem maceroval směs bylin a koření určitou dobu ve směsi etoh a vody, pak jsem přešel na etoh, po maceraci teprve naředěný a najednou jsem si uvědomil, že v tom vlastně nemám úplně jasno, co se považuje za nejlepší postup - viz můj dotaz. Ono se totiž něco rozpouští v etoh a něco ve vodě. Tak se ptám, no.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 4.3.2016 21:14

Likéry pravidelně nevyrábím (nepočítám-li višňovku). Ale co vím, tak líh, díky své skupině OH je v jakémkoli poměru mísitelný s vodou. Předpokládám, že látky ve vodě rozpustné se rozpustí i v lihu. Protože naopak to neplatí a aromatické látky jsou většinou liposolubilní, považoval bych za lepší macerovat byliny v lihu a teprve potom jej ředit. Ono beztak asi nepoužíváte líh stoprocentní.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 203.110 (?), 4.3.2016 22:49

Děkuji za názor. Pomohlo mi to - jsem klidnější. 100% etoh opravdu nepoužívám, spokojuji se 96%. Nemám přístup do spec. laboratoře ale jen do spec. drogerie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.251 (?), 20.6.2016 13:10

Napište prosím váš postup a recept na tu "vaší becherovku" Myslím, že nejsem sám, kdo by si to rád vyzkoušel - pokud ovšem to není tajemnství :)

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 227.230 (?), 20.6.2016 17:17

Tech-info výroba likérů extrakcí
Deslík Bylinná hořká
Deslik Becherovka receptura 1866
Atd...

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 69.3 (?), 5.8.2016 15:13

Moc se omlouvám, likér dělám specielně pro svou výjimečnou ženu a proto je tak trochu tajemstvím. Nicméně alespoň naznačím, že jeho základem je čaj Stomaran a je také přidán extrakt z vanilky, pak také něco cukru. Hotový likér je vyčiřen trochou mléka. Je dobře, když se uleží nějaký ten týden.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tovy_pt - (4) - 160.160 (?), 10.7.2016 12:07

Ahoj,

bylinky moc nedelam, ale delam asi 15 druhu likeru. Vetsinou maceruji tak, ze smicham uz vysledny liker - ovoce, cukl, voda, koreni, doplnim alkoholem (vetsinou vodkou, je jemnejsi nez lih, ale na ruzne veci pouzivam i jine) 1/2 lihu a 1/2 vody, takze vysledek je nejaky 15-17% liker (samozrejme % kolisa i dle ovoce a pod.). Nechavam macerovat nekolik mesicu, pak nekolik mesicu nechavam zrat (likery tak co 3 mesice zmeni chut). V posledni dobe jsem omezil koreni, radsi nechavam cistou chut ovoce.

Ale u bylinek je to slozitejsi. Napr. kvety bezu je fajn delat ve vode 1-2 dny a pak slit a doplnit alkohol, kdezto dlouhym macerovanim v alkoholu je chut uplne jina. Kazdopadne se bylinky casto maci jen v lihu, ale podle me zredeny alkohol je naprosto v pohode. Spise zalezi pak na dobe. Z nekterych rostlin se po delsim dobe maceni mohou uvolnovat i ne zrovna dobre alkaloidy a pod., ale to jsou spise otazky na chemika.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika