Kvas z cca 20kg broskví



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?) 
31.8.2018 9:26

Broskve jsou chuťově sladké i přes malý obsah cukru proto, že obsahují málu kyselin. Malou cukernatost jste napravil tím, že jste přidal rafinovaný cukr. Protože jste si nepohlídal pH, tak jste kvas nestabilizoval žádnou kyselinou a ten se Vám zvrhnul = alkoholické kvašení přešlo do kvašení mléčného (to které u zelí dosahujeme přidáním dostatečného množství soli) nebo některé z přechodných forem (acetonové,..., octové). Pokud už to smrdí čpavkem, je to na vyhození.

Příště po vypeckování broskve namíchejte s letními jablky (a ostatními padanými), podrťte a vylisujte mošt. Broskve dodají aroma, jablka cukr a kyselinku. Cider s broskvovým nádechem je určitě lepší než vylité bláto na kompost. Pokud Cider nebude pitelný, možná ho bude dostatečné množství pro přepálení.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
            
host - 249.126 (?), 31.8.2018 15:42

PH se v kvasu měří u každého ovoce? Kolik má být, čím se měří, v jakém stádiu kvašení? 

Standa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 249.126 (?), 1.9.2018 15:01

Dnes jsem opět mohl zkontrolovat kvas z broskví (nemám jej doma). Stále štípe v nose, ale cítím z něj vůni broskví. Začaly kvasit i Áronie, ty jsou naložené pouze týden, ale cítil jsem z nich podobnou štiplavost, podstatně slabší. Jsou plně vyzrálé, naložené v cukru a vodě. Nevím jak poznám, že je kvas dokvašen, ani jak dlouho trvá kvašení broskví a Áronií. Může mi někdo zkušený poradit?

Standa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 1.9.2018 20:43

Na pH záleží, které kvašení bude probíhat a v jakém poměru, pokud jsou hodnoty v přechodné oblasti. Pokud bude v kvasu dosti kyselin (stejně jako u prediktivních vín), bude stabilnější a nemusíte tolik spěchat do pálenice (s vypitím archivu vín).

Například u švestek, které můžete včas dovézt do pálenice pH měřit nemusíte, Naopak u hrušek, broskví a dalšího ovoce s nízkým obsahem kyselin je potřeba pH nejen měřit, ale i podle naměřených hodnot korigovat přidíním kyseliny.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 249.126 (?), 10.9.2018 17:21

Opět jsem mohl zkontrolovat kvas z broskví, bude to již 6. týden od založení. Již tak nečpí, ztrácí vůni, odděluje se od soudku. Nevím jak mám poznat, že je hotový. Pro jednoplášťovou pálenici bez míchání se prý má seškrábnout povrch kvasu a ostatní zcedit a vypálit.

Děkuji všem za reakce, ale ještě přivítám další rady od zkušených lidí.

Standa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 249.126 (?), 28.10.2018 16:01

Dobrý den Stando,

byl jsem u známého, který pálil tímto způsobem. Do Brutaru umístil nerezovou uzavřenou nádobu s kvasem, která měla vývod do chladiče. Brutar naplnil vodou a ohřál na požadovanou teplotu pevným palivem (dřívím), kapalina z chladiče lehce protékala. Chtěl bych si něco podobného vyrobit. Uvažuji o elektrickém zavařovacím hrnci, do kterého vyrobím nerezovou nádobu. Jaký máte k tomuto provedení názor? Děkuji za odpověď.

Standa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 28.10.2018 22:23

Nepřímý ohřev přes předávací médium nacházející se mezi vnější a vnitřní nádobou je dobré řešení obvykle obecně nazývané jeko dvouplášťový vařák. Jistě je dobré míti v domácnosti elektrický zavařovací hrnec s termostatem a výpustným kohoutem. Až Vám bude zařízení "malé", tak se dá v tom hrnci i pasterovat mošt a kohoutem jednoduše lahvovat.

No ale vraťme se k destilaci - v meziplášti můžete mít jak vodu, tak výše vroucí kapalinu jako je třeba olej. Další vychytávky si určitě nalesnete i jinde.Také je dobré si uvědomit, že nádoba s kvasem nemusí být zcela ponořená, ale "horní prázdný prostor" nad hladinou kvasu může být i nad hladinou v topném hrnci a tedy i v 20 litrovém zavařováku může být 40 litrová nádoba na kvas...

Důležité je si uvědomit, že dimenzování chladiče musí být dostatečně předimenzované a dostatečně zásobené chladící vodou, aby vše potřebné stihlo zkondenzovat a neodešlo marně do vzduchu.

Tož hodně štěstí při optimalizaci návrhu.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 249.126 (?), 22.11.2018 16:08

Broskve dokvasily po 13. týdnech (sirka již nezhasla),ale alkoholu bylo málo.Přestali jsme pálit na 70.procentním alkoholu, po naředění na cca 50 % ho bylo asi 1,5 l.,Broskve prý mají málo cukru, já přidal pouze 1 kg rafinovaného cukru na cca 30 kg broskví.

Standa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.234 (?), 22.11.2018 17:15

Stando, proč jste přestali na 70%?
To mi nedává žádný smysl. Jedině snad v tom případě, že by byl kvas nějaký nemocný...
Byl, bylo to už pod 70% nepitné?

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 249.126 (?), 22.11.2018 18:15

Kamarád kvas ochutnal, řeki, že je vykvašený a dobře voní. Broskve nikdy nepálil. Na 70% údajně končí vždy, aby se do alkoholu dostalo méně látek, které zhoršují chuť. Ostatní smíchá, znovu přepálí a udělá likéry cca 25%. Nevím, jestli jsem vše dobře pochopil, s pálením nemám žádné zkušenosti.

Standa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika