Koupě Palírny



Stránky: 1,  2   
Mimoa - (1) - 225.234 (?) 
17.9.2019 11:10, zobrazeno: 8962x

Dobrý den.

Rád bych koupil destilační přístrojod pána z bazaru. Je v Jeseníku, takže předpokládám z Polska. Kolona s 2 odkalovači, chladič 3m spirála. Chladící prsty na koloně 6 ks, vnitřní reflux, rektifikace. Stačí destilovat jednou diky samoprepalovani. Kolona vyplněna měděnou vlnou, stejná fukce jako pryzmatická tělíska(reakcni clen).

Je dodávána buď s plynovým roštem +1600 kč nebo s el. topením +4500,- Cena přístroje je 10000,-

Foto:

Co si o tom myslíte?

Vypln
Vypln
Pristroj1
Pristroj1
Pristroj2
Pristroj2
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 250.27 (?), 17.9.2019 11:39
V Evropě je několik zemí, kde by se to smělo i používat. Legální použití v ČR není reálné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.234 (?), 17.9.2019 14:28

A kdyby se to používalo ve výše zmíněných zemích, jak myslíte, že by to fungovalo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 17.9.2019 15:26

Technicky to vypadá velmi dobře. Ačkoliv ne každý důvěřuje polským výrobkům zakoupeným bez záruky v bazaru. Legislativně to v dotyčných zemích myslím vypadá tak, že se koupě přístroje nahlásí na obecním úřadě spolu s prohlášením, že přístroj bude používán pouze pro vlastní potřebu do 30 litrů ročně. A umožní se případná kontrola kdykoliv. I v dotyčných zemích však fungují veřejné pálenice (palírny), kde to destiluje odborník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 63.130 (?), 17.9.2019 16:25

To mimoa: ty polské jsou jak kdy, někdy OK, někdy problém - viz tady v dotazech. Ale toto nevypadá na polskou palírnu. A prodejce není z Jeseníku, ale ze Zlatých Hor. Já uvažoval a těchto dvou - viz fota, ale nejsem rozhodnut zda koupit či si vyrobit.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Dakota.F - (29) - 238.190 (?), 17.9.2019 19:01

Optus 

Je to Polská kolona. Je v pohodě pálí se na ní dobře. Hold jediná nevýhoda jen pro tekuté kvasy.Vzhledem, že je kolona jednopláštová a spirála jde do styku přímo se spirálou, nesmí tam přijít ani trocha hustého, jinak se okamžite přichytí na spirálu a výsledný produkt načuchne přibublaninou.

Mimoa

Špatně si to pochopil 

Kotel stojí 10000 Kč a k tomu musíš připočíst pokud chceš automat tak 4500 kč. Tak že výsledná cena je 14500 Kč.

Raději bych si připlatil a šel do dvojpláště.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 225.234 (?), 18.9.2019 16:13

Ahoj.

Díky za názory.

Pochopil jsem to tak, jak to píšeš. Ta, cos posílal vypadá luxusně, ale to je o dalších skoro 10000 víc.

Výrobce na to dává 5 let záruku.

Když jsme naposledy před lety přeměňovali vodu ve zlato, kvasy jsem lisoval v lise na víno a měnili jsme jen šťávu = nebylo potřeba míchat ani v klasickým tenkým, měděným jednoplášti na dřevě a nikdy jsme nicd nepřipálili. Teď by mě taky zajímalo, zda s tím lisováním/ cezením máte zkušenosti. Já jsem to dělal v lise s obyčejnou perlinkou - velice opatrně, aby se neroztrhla a šlo to. Ale vzhledem k tomu, že v něm teď dělám i víno, nechci tam to sklo dávat vůbec. Jsou na to nějaké vaky/síťky, které se hned neucpou? Koš lisu má objem cca 300l plný.

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 63.130 (?), 18.9.2019 22:16

To 225.234: z jakého důvodu a proč jsi lisoval kvasy? O jakém sklu to píšeš? "měnili jsme jen šťávu" - nerozumím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 225.234 (?), 19.9.2019 11:28

Lisoval jsem proto, abych neohříval zbytečně hmotu - zbytečně energie navíc, nepřipaluje se, nepřenáším takovou váhu.

Víš, co je perlinka?

Pálili jsme jen šťávu.

Dakota myslel: Spirála jde přímo do styku s kvasem.

Tekuté kvasy - myslel tak, že se tam nedá dělat třeba žitný kvas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 63.130 (?), 18.9.2019 22:15

To Dakota.F: opět člověk, který nezná rozdíl v HOLD a HOLT! Co si mám myslet pod pojmem "spirála jde do styku přímo se spirálou"? A co "jen pro tekuté kvasy"? Co já vím, tak kvas je vždy tekutý!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika