Kompot do kvasu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?) 
15.8.2014 12:32

Nu a co se dá dělat s ovocem po vypršení ochranné lhůty (nevynásobené čtyřmi) jiného?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 15.8.2014 12:41

... dát sousedovi, ať si zkazí kvas (když toho bude moc).

Tu 4ku neberte zas tak přesně, ale jde spíše o to, aby se radši stříkalo o pár dní či týdnů dříve s rizikem, že ke konci sklizně již ovoce sem tam bude nahnilé, než stříkat až v době kdy ovoce již modrá a pouze potřebuje dotáhnout cukr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.78 (?), 15.8.2014 12:55
Po loňské nadúrodě jsem letos v extenzivním sadu udělal postřiky proti pilatce. Poprvé v životě... Asi úspěšně, když úroda byla zas nějaká... Ale co z toho, když pak masivně hnily už i Lepotice a hnijí teď i Nancynské. U renklod apod. jsem na to celkem zvyklý, ale co se děje letos... A třešně, ty půjdou na pilu..., všechny! To abych měl rosič na botníku a bez něj skoro nevycházel ven... Už mně to nebaví... Nechci být zahradní chemik:-(((((Rafael.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 15.8.2014 13:31

Extenzivní sad... tak to dělejte, jako můj děda. Na podzim se šel podívat do švestkového sadu, jestli tam něco je nebo ne. Když bylo, nasbíral švestky do sudu, když nebylo, tak řekl: "Tak snad narok". A přešel do jablkového sadu a natrhal do sudu jablka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 85.29 (?), 15.8.2014 14:26

A taky můj děd říkával: "No, a pokud se něco neposbírá, zasněží to, tak to aspoň pohnojí stromy..."

Žádné moniliozy neznal a nemusel řešit...

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 28.245 (?), 20.9.2014 13:11
Ja letos delal ze 40l 8 let starych kompotu a 20l tresni kvas. A muzu rict a nejen ja. Ze palenka je luxusni. Kompoty byly ruzne. Prevazne tresne a svestky. Ale take merunky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 51.179 (?), 20.9.2014 18:26

Jo - kompotovice když se vydaří tak je to špica.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 202.163 (?), 23.12.2015 16:33

Mám přičinlivou ženu a také sousedky. Kompovici (kompot -povidla) pálím běžně. Je to vždycky směs všeho, co dům dal. A nebývá to špatné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 23.12.2015 18:48

Ano, to je přesnější - "nebývá to špatné". Vypálit lze leccos, U kompotů je ale poměr z ovoce a dodaného cukru tak výrazně posunutý v neprospěch ovoce, že získanému destilátu se jen podmíněčně dá říkat ovocný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 202.163 (?), 24.12.2015 13:56

No, to je sice pravda, nicméně se domnívám, že je lepší destilací zhodnocené kompoty a povidla s chutí vypít, než je vyhodit. Mimochodem, moje kompovice sklízejí uznání i u odborníků. Je tam hřebíček, skořice, vanilka... a rozumné hospodyně tam zas až tolik cukru nedávají. A co destiláty z cukru, brambor, obilí, piva a já nevím z čeho ještě. Také se tu o nich často se zájmem hovoří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika