Domácí ořechovice



hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?)
30.7.2017 11:14

Zkušenosti nemám, ale já dávám červené víno spolu s kořením a cukrem/medem do macerátu při dokončování ořechovice.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 63.13 (?), 24.3.2016 14:08

Právě proto, že jsem byl rád, že se mi dostalo toho obohacení a tím i doplnění mého vzdělání, jsem děkoval. Jinak se již těším i na ta další obohacení, co nás čekají... Přeji pěkné prožití Velikonoc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.212 (?), 22.6.2016 21:14
Priatelia, prichádza čas na prípravu - založenie orechového likéru... tak si vysúkajme rukávy, natiahnime rukavice a s láskou do toho :-D
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 193.28 (?), 25.6.2016 13:06

No už ji mám naloženou, sv. Ján to zařídil; a ty rukavice jsou jen pro "slečinky", chlapi si poradí i bez nich...  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.160 (?), 7.7.2017 18:55

Někde jsem četl, že druhá macerace se dá provést červeným vínem. Máte s tím někdo zkušenost, jaké to víno potom je?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 30.7.2017 11:14

Zkušenosti nemám, ale já dávám červené víno spolu s kořením a cukrem/medem do macerátu při dokončování ořechovice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.50 (?), 30.7.2017 10:48

...24 ořechů  "dospelej" veľkosti cca 600 g...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.102 (?), 6.6.2018 6:10

Letos jsou ořechy mnohem dříve, tak už 4.6. jsem i tady na Vysočině (TR) nakládal, žádný vodky nebo jabkáče, ale kubánskej rum macerovanej v rozinkách, takže pak nemusím laborovat s bílkovinama v medu, ten si dejte do čaje. Maceruji klidně celé léto na sluníčku (pozor na výpar alkoholu) a pak přidám výluh z bobulek černého bezu (falešné portské, jen mnohem zdravější), plus ještě resveratrol (lepší zrak) a ještě udělám testovací pokusy s kořenem černého bezu, vilcacorou, chilli papričkou atd., každopádně lékárna nemá šanci.

Roman z Vysočiny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.202 (?), 12.7.2018 13:48

Dobrý den Romane,

jsem ze sousedního Žďárska a rád bych od vás získal vaše zkušenosti. Letos, poprvé v životě, jsem naložil do průměrné až podprůměrné slivovice v půlce června ořechy s kořením a postupně po doslazení ochutnávám. Zpočátko to pálilo, nyní již ne, ale ta chuť nic mimořádného není. Vzhledem k tomu, že někteří macerují jen 14 dní, tak si nemyslím, že se to ještě bude zlepšovat. Proto předpokládám, že budu nucen nějak dochucovat (jak?), máme rádi spíš sladší likér. V receptech se nabízí mimo koření, třeba med, karamel, dá se koupit i ořechové aroma, ale vy píšete o rozinkách, výluhu z bobulek černého bezu, můžete to upřesnit? Rum by pomohl? Chytla mně i ta zmínka o falešném portském, to nám doma chutná, ale žádný domácí recept neznám. Děkuji za pomoc, můžete mně i napsat na email: "petrbroza" na "seznam.cz". Pokud se s tím nechcete psát, mohu vám zavolat.

Někde byla zmínka o odstranění tříslovin pomocí želatiny, nemáte s tím zkušenosti? Nemyslím si, že chceme něco výrazného pomocí jiného koření, spíš dobré babské pití typu ořech/rozinky/med/karamel/rum, lépe to neumím popsat. 

Děkuji, Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.202 (?), 12.7.2018 15:33

Žádám o radu každého laugh, nejenom Romana. Díky za rady,

Petr 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.130 (?), 4.8.2018 7:35
Ahoj Petře, jedná se o normální bezinkový likér z bobulek, který smícháte do přecezené ořechovky, rum je legendario elixír, ten je sladký ažaž, cukru se budu snažit vyvarovat. Jde mi o léčivo, tak tam rovnou při vaření těch bezinek přidám lapacho a dr. Nona čaj kvůli antioxidantům, s tou vilcacorou ještě váhám, pač má dřevitou chuť, ale účinky fantastické. Ovocné pálenky se jako základ vůbec nehodí, jsou to pak nesourodé směsky, ubírám se úplně jiným směrem, jde mi maximum léčebných látek, třeba normálního červeného by jste musel vypít stovky litrů, aby jste měl takové léčebné vlastnosti jak moje 1 flaška ořechobezinkovky. Jako fakt si pak nechám udělat laboratorní rozbor pro potvrzení. Na zdraví. Roman
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika