Destilát z kukuřice



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 252.175 (?) 
7.2.2015 21:47

   Pane Šlosar, nechápu proč by nešlo kvasit obilné kvasy bez pivovarských kvasnic, jak tady neustále píšete. Již jsem napálil spoustu whisky ze sladu i bourbon z kukuřice a asi 20% sladu (český plzenský), přídavek žita dodá kořeněnou příchuť. Použil jsem pivovarské kvasnice spodní, svrchní,studenomilné, i předražené "whisky"... Bezproblémově se mi osvědčili studenomilné (možná jenom opravdu velice lehká ovocná vůně). A výsledek byl vždy dobrý, mnohem větší vliv na chut a jakkost pálenky je poměr obilnin, stupeň pražení a množstvý dubového dřeva, doba louhování... Opravdu nevím co pořád s těmi pivovarskými kvasnicemi máteindecision.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
                     
host - 252.175 (?), 7.2.2015 22:17

Ještě abych napsal něco k tématu. Velice dobrý výsledek jsem měl za použití kompletních enzymů. 25kg kukuřičného šrotu (prodejna krmiv 220kč) rozmýchat ve vodě na celkový objem asi 80l přidat Termamyl zahřát na 80-85C, výdrž tak dvě hodiny. Doplnit studenou vodou na 100l aby teplota byla 60-63C přidat Saczyme, výdrž 2hodiny.Po této době jodová zkouška stále ukazovala přítomnost škrobu, ale trpělivost došla tak jsem to nalil do sudu a nechal přes noc vychladnout. Ráno škrob žádný, teplota 25C, hustota 1066, sud jsem obalil spacákem a gumicukem, pri teplotě na půdě 14C za 7dní dokvašeno, hustota 994 -to znamená 9,6% lihu! Tento   zpusob přípravy kvasu se doporučuje jenom u kukuřice, protože jiné obilí bez sladu chutná podivně a nezvykle (četl jsem o zajímavých výsledcích u rýže a prosafrown).V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rewer - (3) - 208.189 (?), 11.2.2015 22:23

Tady je dobrý návod a amylazu pro štěpení škrobu lze běžne koupit na ebay,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.79 (?), 14.2.2015 9:36

Prosím o radu. Když použiju slad, na jak dlouho a jakou teplotu se to musí zahřát? Kolik žita? Dubové dřevo jsou kupné čipsy nebo se dají nahradit? Bude chuťový rozdíl při použití enzymů viz. níže a sladu? Případně bych rád poprosil o nějaký Vámi osvědčený recept. Jsem začatečník a nechci objevovat objevené. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.73 (?), 23.9.2015 17:33

dobry den libi se mi vas prispevek ale potreboval bych strucnejsi popis nalozeni kukuricneho kvasu delam to poprve a skoro nic otom nevim dekuji 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.7 (?), 21.4.2015 16:39

Dobrý den, chci se zeptat kolik vyteče na poprvé litrů? Chtěl bych tento způsob vyzkoušet. děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 15.215 (?), 11.6.2015 7:01

Zdravím.

Máte někdo zkušenosti s dobou kvašení kukuřice?

Kvasím povařený šrot podle návodu na enzymech.Dám turbokvasnice, většinou jen polovinu, zjistil jsem, že to stačí(120 minut předem provzdušňuji kvůli zmnožení).3dny je bouřlivé kvašení, pak to ustává.po 5ti dnech dám do sklepa 12 stupňů teploty, aby se zčiřilo.Ale pak to dál bublá, třeba 1 bublina za 45 vteřin klidněi po 14dnech.Přitom na kvasnicích píšou dokvašení po 5ti až 10ti dnech.Mám tedy pořád čekat, i když jde 1 bublina za 1 minutu?

A h o j Raduza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.11 (?), 12.6.2015 7:32

Dle informací z US webů, tam kukuřici destilují již po 7 - 8 dnech kvašení. Na nějaké "dokvášení" při nižší teplotě si tam nehrají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 15.215 (?), 12.6.2015 14:10

No jo.taky jsem to tak u první várky udělal a vše bylo ok.Jen jsem to chtěl potvrdit.Diky.

Raduza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.6 (?), 24.6.2016 16:33

Ono totiž nejde o nějaké dokvášení za nižší teplotu, ale o to jak mě potvrdilo již několik lidí, že pokud to dám vypálit jako každý jiný destilát při 2 stupních cukernatosti tak je už pozdě a nevypálím nic.Líh se ztratí... neznámo kam sad.Takže pálit okolo 5 aby něco bylo do lahví.Jo a ono to pořád,,jede" takže ten co se tu divil těm bublinkám tak ať se už nediví...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika