Destilační přístroj



host - 5.25 (?)
22.8.2019 20:56

Predpokladám, že chcete skvapalniť úrodu ovocia a pripiť si na zdravie viac ako len raz.

Preto najskôr základné informácie, Metanol (v tomto prípade nežiadúci produkt destilácie) - má bod varu 64/66 stupňov, Etanol (lieh, špiritus) - má bod varu 77/79 stupňov.

Na zachytávanie frakcie, ktorú chcete získať, je dôležitá teplota na hornom teplomere. Tá ukazuje teplotu produktu, ktorý destiluje. Ak je na hornom teplomere 76-79 stupňov, práve destiluje etanol, teda produkt, ktorý očakávate.

Teplota v kotli musí byť vyššia ako tá, ktorú vidíte na hornom teplomere, pretože je potrebné dostať destilovanú zmes do varu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Stránky: 1,  2   
sawe - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 135.210 (?), 31.7.2019 9:17, zobrazeno: 9337x

Zdravím, chci si koupit destilační přístroj, nemá někdo zkušenost s tímto: PH Konyha destilační souprava 92 l Copper Inox ECO?

co to znamená dvojité sendvičové dno?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ewas - (29) - 135.210 (?), 31.7.2019 14:17

Destilační nádoba je v podstatě hrnec vylisovaný z jednoho kusu nerezové oceli, u ECO je druhé dno přilepeno k tomu to hrnci, výplň tvoří hliníkový plát, tz. hrnec - hliníkový plech - dno (další plech). Premium nádoba je taktéž hrnec z hrubší nerezové oceli ve srovnání s ECO, druhé dno tvoří cca 12 mm nerezová plotna, která je k hnci přivařena. Tomuto se říká sendvičové dno... prostě je tvořeno více díly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sawe - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 135.210 (?), 31.7.2019 15:54

nejsu si jistý jestli se to na tom nebude připalovat, máte ho někdo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 238.190 (?), 20.8.2019 19:02

Zhlédl jsem mnoho videí na youtube Polských kolon.

Jedna věc mi nejde do hlavy snad mi to, zde někdo objasní.

Píše se že metanol se uvolnuje někde kolem 77/78 stupnů.

Na mnoha videích vidím, že třeba na kotlu mají 85 stupnů ale na horních teploměrech drží 76-79 stupnů. A zde mám dilema. Zda je rozhodující teplota kotle, nebo jak to vlastně je. Může mi to zde někdo vysvětlit prosím?Stále mi to vrtá v hlavě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 5.25 (?), 22.8.2019 20:56

Predpokladám, že chcete skvapalniť úrodu ovocia a pripiť si na zdravie viac ako len raz.

Preto najskôr základné informácie, Metanol (v tomto prípade nežiadúci produkt destilácie) - má bod varu 64/66 stupňov, Etanol (lieh, špiritus) - má bod varu 77/79 stupňov.

Na zachytávanie frakcie, ktorú chcete získať, je dôležitá teplota na hornom teplomere. Tá ukazuje teplotu produktu, ktorý destiluje. Ak je na hornom teplomere 76-79 stupňov, práve destiluje etanol, teda produkt, ktorý očakávate.

Teplota v kotli musí byť vyššia ako tá, ktorú vidíte na hornom teplomere, pretože je potrebné dostať destilovanú zmes do varu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 238.190 (?), 23.8.2019 18:17

Díky za reakci

Možná jsem to špatně vyjádřil. Zdálo se mi těch 76 - 79 stupnů v horní části kolony málo.

Myslel jsem, že by měli držet teplotu kotle mezi od xx max do 97 stupnů a teplotu v horní části kolony mezi 82 až 88 max 90. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 238.190 (?), 23.8.2019 18:25

Ještě bych doplnil 

Pročetl jsem mnoho příspěvků a vždy jsem se dočetl aroma ovocných kvasů se uvolnuje při vyšších teplotách (např. 86 stupnů),proto mě nešlo dohlavy tak nízké teploty.

Možná že je pro aroma rozhodující teplota kotle a teplota v horní části kolony na to nemá vliv a to je právě to co nevím co mi není jasné. Vysledoval jsem čím nižší teplotu drží v horní části tím vyšší mají lihovost, ale jak to má vliv na aroma to mi je záhadou. Pokud se najde někdo kdo mi to zde objasní budu rád předem díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 214.129 (?), 27.8.2019 12:44

V pálenici mají kolonu. Čidlo teploty je umístěné v nejvyšším bodě celé strojovny. Napřed se to chvilku drží asi na 75stC na odchycení metanolu, pak asi 82stC na líh a nakonec se zvedne teplota na chvilku na 86stC asi na to aroma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.6 (?), 28.8.2019 10:47
Diky za reakci. Ja si take myslel, ze je potreba drzet trochu vyssi teplotu v horni casti kolony, nez udavaji v navodech napriklad 78,3 az 82 stupnu v horni casti a na kotli do 97 stupnu. Polaci jsou povestni svymi cukernymu maci. Zde se jedna vytahnout z toho co nejvice lihu tam neni tahat jake aroma. Proto ty teploty.U ovocnych kvasu nejde jen o lihovost, ale hlavne dostat z toho kvasu to aroma, aby clovek vedel co vlastne pije.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mesány - (31) - 249.61 (?), 28.8.2019 12:00
Ono nejde ani tak o methyl, ale o alkoholy, ktere se odparuji pri nizsich teplotach. Napriklad ethylacetat, npropanol a podobne - smrdi po redidlech, nebo jako odlakovac na nehty. Dokud takto palenka smrdi, tak davat pryc. Na 50 litrech kvasu je to maximalne decka, mnohdy ani to ne. Ridte se cichem. Co se tyce problematiky methanolu... Metanol je pouze bubak, kterym se lid zastrasuje od domaciho paleni. Ve zkratce: Pri ovocnem kvaseni ho ve 100 litrovem sudu vznikne jen nekolik mililitru. I po vypiti tkzv. ukapu neni mozne, aby mel clovek zdravotni komplikace, a az vubec ne, aby nekdo oslepl, nebo dokonce zemrel. Takovehle prusery se stavaji, kdyz nekdo do konzumniho lihu prilije onen sajrat, ktery ma nizsi spotrebni dan... Do vlakna venovaneho methanolu zde na zahrada.cz jsem v loni vlozil vysledky rozboru palenek na plynovem chromatografu. Nechal jsem si udelat i analyzu samotneho ukapu a vysledek byl takovy, ze objem methanolu ve vzorku byl nizsi, nez povolene maximum. Pro vysvetleni: vzorek ukap je mix vsech ukapu z nekolila paleni, ktere nevylevam, ale pouzivam na mazani. Jsou tam vzorky z odlucovacu a i ze samotneho jadra a dokapu. Nize prikladam screen obrazovky s vysledky. Co se tyce teplot, tak teplota varu methanolu je tusim nekde okolo 65°C, methanol se odparuje pri 78°C, jsou tam samozrejmne nejake odchylky a ztraty. Stopove mnozstvi methanolu se do vysledneho produktu dostane vzdy. Cim je ho tam mene, tim lepe, ale jeho mnouzstvi chut samotneho produktu neovlivnuje. To delaji jine slozky. Vsimnete si nize, ze ukap svestky ma 808 gramu methanolu na 100 litru, nejvyssi povolena hranice je 1200 gramu na 100 litr. Kazdy kvas je jiny, ale methanol je posledni vec, ktere bych se obaval. To uz mam vetsi strach ze zoctovateni kvasu, nebo z toho, ze bude malo ovoce :-D Mesány
Vysledky analyzy palenek
Vysledky analyzy palenek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika