Příspěvky uživatele - Mesány

Domácí pálenice, 19.11.2019 Obsahuje fotku
Dovolím si trošku oponovat. Z těch "kouzelných odkalovačů" nám teče tahle dobrota. Netvrdím, že jsou spásné, ale zase uplně k ničemu tam nejsou... Na fotce to tolik vidět není, ale nahoře plavou mléčno - mastná oka a celkově ten obsah pěkně... celý příspěvek >
Pečetní vosk, 4.11.2019 Obsahuje fotku
Takhle jsem letos pecetil palenku z medu :)
Redeni palenky po destilaci, nebo pred konzumaci?, 10.9.2019 Obsahuje fotku
Omlouvam se hostovi 101.46, chyba ale neni u me, fotografii focenou v pomeru stran 16:9 mi server otoci o 90 stupnu. Asi ji nedokaze zobrazit na vysku a automaticky ji otaci...
Redeni palenky po destilaci, nebo pred konzumaci?, 10.9.2019 Obsahuje fotku
Mi nerikejte, ze byla tak mizerna sezona vsude... Jinak tece to hezky... Az zbytecne moc teda.
Redeni palenky po destilaci, nebo pred konzumaci?, 9.9.2019
Ty jo - skoro stovka shlednuti abzadna odpoved :-D
Redeni palenky po destilaci, nebo pred konzumaci?, 9.9.2019
Jak redite palenku? Respektive kdy? Mam toho letos celkem hodne a z duvodu uspory mista ve spajzu bych radeji nechal zrat tak, jak mi vytece. Pro predstavu ze 400 litru hrusek mi nateklo na rektifikacni kolone 25 litru skoro 80% palenky. Kdyz bych to... celý příspěvek >
Destilační přístroj, 3.9.2019
Cim nizssi teplota na kolone, tim vyssi procento tece. To ale neni nasim cilem. Tady je potreba najit nejakou rozumnou hodnotu 65-70%, a u kazdeho kvasu to jde jinak. Jsou kvasy, u kterych zacinam na 90, jine na na 80, ale i na 60%. U teplot -... celý příspěvek >
Destilační přístroj, 31.8.2019 Obsahuje fotku
Osobne jsem zadnou knihu o paleni nestudoval. Vychazim z toho, co jsem vyzkousel. Ridim se cuchem a chuti. Za me osobne teplota na kolone idealne 85-86, maximalne ale 88-89. Nekdy se da vytahnout dobra i na 90°C, ale uz musim opravdu cuchat. Jakmile... celý příspěvek >
Destilace na polské koloně, zápach výstupu, teploty?, 30.8.2019 Obsahuje fotku
S tema teplotama je to tezko rict. Kdyz palim kvas, tak mi palenka zacina tect pri teplote okolo 81-82 stupnich. A to tece v rozmezi 80-85 %. Na 83 stupnich bych z toho sudu vymackal prdlajs... Jinymi soovy by tam toho jeste hodne zustalo. Teoreticky... celý příspěvek >
Míchat lutr při 2D?, 28.8.2019
Snazim se pochopit duvod vaseho dotazu a odpovim vam otazkou. Michate vodu v hrnci, nebo rychlovarne konvici, kdyz ji chcete privest k varu?
Destilační přístroj, 28.8.2019 Obsahuje fotku
Ono nejde ani tak o methyl, ale o alkoholy, ktere se odparuji pri nizsich teplotach. Napriklad ethylacetat, npropanol a podobne - smrdi po redidlech, nebo jako odlakovac na nehty. Dokud takto palenka smrdi, tak davat pryc. Na 50 litrech kvasu je to... celý příspěvek >
Destilace na polské koloně, zápach výstupu, teploty?, 27.8.2019
Měl jsem v začátcích podobný problém. Tekla vysokoprocentní pálenka, chvilku, pak ale jen kapala dlouho i 4 hodiny... zapojte reflux do zvláštního okruhu. Pustte do neho vodu tak, aby to chladilo o 3-4 stupně cca na 82 stupňů. To donutí sud přitopit... celý příspěvek >
Destilace na polské koloně, zápach výstupu, teploty?, 27.8.2019
Zdravím a omlouvám se za více než pozdní odpověď, dlouho jsem tu nebyl. Lítsal jsem okolo včel a pod stromy s ovocem, u bylinek a podobně... Nicméně se pokusím na Vaše dotazy odpovědět. Co se týče destilace, destiluji jen jednou. Níže je popsán... celý příspěvek >
Destilace na polské koloně, zápach výstupu, teploty?, 27.8.2019
Po ročním používání polské destilační kolony musím dospět k závěru, že to mají dobře vymyšleno. Pokusím se zde detailně popsat roční testování polské dvouplášťové kolony o objemu 50 litrů se 6 chladícími prsty v horní části kolony a dvěma odkalovači,... celý příspěvek >
Melounovice, 10.8.2019
Souhlasim, je to skoda vynalozene energie. Take jsem zkousel vsechno mozne. Melouny, banany, pomerance, mandarinky, ananas... U vseho byl jediny spokojeny konzument vylevka u drezu... Jedine, co z exotickeho ovoce stoji za to jsou snad jen datle. Ale... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika