destilační přístroj



host - 56.170 (?)
16.3.2008 18:56
dobrý den zajmavá diskuze.chci se zeptat.kolonu mám a chci se letos pokusit o první ((tinktury).potřeboval byhc vědet co vše je potřeba na meření.myslím tím měření cukernatosti zákaldu měření alkoholu a prostě jakou koliv věc kterou budu zjištovat nějakou hodnotu pro mě důležitou.nevím totiž jak se tyto věci zprávně nazývají a proto mi ani google nepomůže.a popřípadě dík za link kde se toto vše dá koupit.předem díky a lihu zdar.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  66,  67,  68,  69,  70  >   
                     
host - 242.146 (?), 15.4.2008 16:11

Na 1l 50% lihu a dvojí přepal je potřeba 0,5-1 m3 zemního plynu, tedy 5-10Kč, propan-butan je výhřevnější, ale také o dost dražší,  el. energie  - záleží na tarifu, ale i v noční sazbě je asi o polovinu dražší než plyn.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.70 (?), 10.3.2008 7:29

Kolik toho bude, závisí na obsahu alkoholu v kvasu. Traduje se, že z kýble švestek je litr ucházející slivovice o lihovitosti 50%. Většinou je to ale méně. Slovo "vodka" ve Vašem dotazu ale celou věc trochu zamotává. Snad máte jasno Vy.

Ředit NE! Ředí se jen kvasy, které by se připálily a lutr na druhé pálení. Kdyby jste ředil kvas jen zvyšíte energetickou náročnost celého procesu a snížíte výtěžek. Je pak nutné destilace opakovat několikrát.

Mnoho zdaru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.238 (?), 11.3.2008 19:30

Máte někdo zkušenosti s pálenim z černého bezu? Jaké je množství destilátu vzhledem k výchozí surovině? Jaká je kvalita a chuť a hlavně jastli se nemusí přidávat cukr, mám totiž radši když je pálenka pouze s ovoce a né z cukru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 11.3.2008 21:11

Pálit bez jsem nezkoušel, ale v mládí jsm z něj vyráýběl víno. Podle množství přidávaného cukru lze usoudit, že vlastního má bez málo. Ani chuť není nic moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.81 (?), 13.3.2008 16:42

Zkusím ještě jednou odpovědět, ačkoliv tuším, že posledně nedošlo k omylu, ale k odstranění moderátorem. Na webu je popsán postup výroby pálenky z černého bezu, kterého jsem se účastnil a s výsledkem byl velice spokojen. Snad i pro Vás v návodu budou hodnotné informace.

Mnoho zdaru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 13.3.2008 17:53

Pálenka, kde se  získá  z 5 kg cukru 5 litrů není ovocný destilát, nýbrž  aromatizovaný líh. Může vonět sebelíp, ale při pití škrábe v krku a ráno duní v hlavě.  Neměl bych důvěru v takové pití.
    Pokud bych toužil po kořalce s vůní bezu, smíchal bych bezinky s jablečným moštem nebo nastrouhanou cukrovou řepou a z toho pálil. Za zkoušku by stálo  přidat místo bezinek do moštu bezové květy (přechované v mrazáku).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.81 (?), 13.3.2008 19:13

Jak myslíte. Možná je Váš názor podložen nějakou zkušeností, možná jen hádáte, tak či onak si myslím, že jste pálenku z černého bezu nejen nikdy nedělal, ale možná i nechutnal. 

Přestože  Váš názor respektuji, Vaše řešení s moštem apod. zkoušet nebudu. A nenechte se zmást mým přirovnáním, květy bezu naložené v lihu a pálenka i dle Vás né zcela korektně provedená, je nebe a dudy. A Váš komentář k výnosu... no nejsem kouzelník předkap a dokap vzal něco s sebou.  Až se to naučím, zase se podělím. Jakákoliv výměna názorů je v této oblasti nad zlato.

Děkuji a mnoho zdaru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 13.3.2008 20:00

Máte pravdu, nedělal, ani nechutnal. 
Pálenka ze zkvašené cukrové vody (z rafinovaného cukru zejména) není kvalitní pití. Je-li třeba na slivovici něco zdravého, tak tato to postrádá.  
Co se zkušenosti týče, rozdíl mezi kvalitou destilátu z čistě ovocného kvasu a řádně docukrovaného kvasu je všeobecně známý. 
 Pak něco vzdělání a něco čtení. Mimochodem, normy EU přídavek cukru do ovocného kvasu zakazují. Proč asi?
   To neznmená, že pálenka nemůže mít zajímavé aroma i chuť. Ale jak píše autor receptury - není to nápoj pro celovečerní posezení. Ráno je třeba se probudit.
   Proto bych hledal raději nějaký méně aromatický přírodní zdroj cukru, nebo fermentované obilí a ten ochutil vůní bezu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.70 (?), 14.3.2008 7:15

K takto formulovanému nesouhlasu, již nemám námitek. 

Sám jsem totiž zastánce toho, aby se kvas nedoslazoval a to né jen z důvodu toho, že to zákon zakazuje. Když ovoce nedozrálo, tak prostě nedozrálo a cukr neni to jediné co v takovém případě v ovoci chybí. Tím, že se tam šoupne cukr rafinovaný, ovoce nedozraje. V tomto případě šlo spíše o naředění pálenky lihem v té trochu levnější podobě. Protože myslím, že jste člověk v oboru znalý (dle obsahu jiných příspěvků soudě), pak i víte, že byl výnos tak malý z důvodu velkého odpadu (předkap a dokap). Při použití rafinovaného cukru to tak musí být vždy, jinak by bolela hlava.

Onu pálenku z černého bezu jsem měl tu možnost ochutnat a neshledal jsem na ní žádnou vadu. To samozřejmě o ničem nevypovídá. Je z roku 2oo4 a ještě je jedna láhev ve sklepě, uvidím co se s ní stalo po letech...

S pozdravem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.170 (?), 16.3.2008 18:56
dobrý den zajmavá diskuze.chci se zeptat.kolonu mám a chci se letos pokusit o první ((tinktury).potřeboval byhc vědet co vše je potřeba na meření.myslím tím měření cukernatosti zákaldu měření alkoholu a prostě jakou koliv věc kterou budu zjištovat nějakou hodnotu pro mě důležitou.nevím totiž jak se tyto věci zprávně nazývají a proto mi ani google nepomůže.a popřípadě dík za link kde se toto vše dá koupit.předem díky a lihu zdar.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  66,  67,  68,  69,  70  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika