destilační přístroj



host - 26.238 (?)
31.1.2007 20:26
Měl jsem za to,že destilovanou vodou se pálenka neředí,ale můžu se mýlit.Já používám kojeneckou a bylo to v pohodě.Akorát jednou jsem tomu nevěnoval pozornost a nalil nějakou obyč z petlahve a pálenka zůstala čistá.Ale když jsem ji nalil,tak se asi po 20-30 minutách zakalila.Jinak já bych do zakalené pálenky určitě další dobrou nedolíval (pokud jí nechcete mít zakalené víc) navíc když ta vaše má 60.Musíte použít jinou vodu.Teď už to spravíte jen zabarvením.
Dotaz na zrní.Měl jste pravdu leží u dna.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 26.238 (?), 31.1.2007 20:26
Měl jsem za to,že destilovanou vodou se pálenka neředí,ale můžu se mýlit.Já používám kojeneckou a bylo to v pohodě.Akorát jednou jsem tomu nevěnoval pozornost a nalil nějakou obyč z petlahve a pálenka zůstala čistá.Ale když jsem ji nalil,tak se asi po 20-30 minutách zakalila.Jinak já bych do zakalené pálenky určitě další dobrou nedolíval (pokud jí nechcete mít zakalené víc) navíc když ta vaše má 60.Musíte použít jinou vodu.Teď už to spravíte jen zabarvením.
Dotaz na zrní.Měl jste pravdu leží u dna.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.208 (?), 12.11.2010 13:28

prilis rychle prepalovanie... odstranenie zakalu- po case sa vycisti sam, druha moznost je este raz prepalit a pekne pomaly...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 29.8.2007 11:50

Já tedy destilku k ředění slivovice používám a bláhově jsem si myslel, že proto, aby se náhodou nezakalila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.120 (?), 16.2.2009 12:37

Já také používám dětskou kojeneckou vodu, ale vždy se dívám na obsah vápniku. Berte jen Ca 31,1 mg a máte po problému se zakalením.

           Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 179.27 (?), 26.1.2007 20:39
Zdravím, chtěl bych Vás poprosit o radu. Při pálení meruňkového kvasu jsem neměl ovoce částečně vypeckováno. Pálenka má příjemnou vůni, ale bohužel nahořklou chuť. Je nějaká náprava? Děkuji Vám za pomoc.   Jiří.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 62.202 (?), 5.1.2010 20:54

Stačí přefiltrovat přes filtr na kávuco je do překapávače nebo nacpat vatu do trychtýře a prolít to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 46.126 (?), 27.1.2007 1:09
Přítomnost pecek ve kvasu, např. u merunék je žádoucí. Jen nesmí být rozdrceny a nemělo by se příliš otálet s pálením. Nahořklá chut´této pálenky je je právě charakteristická pro tento druh ovoce. B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.20 (?), 27.1.2007 21:28
Pokud Vám tato chuť nevyhovuje, jedině snad zkusit znovu vypálit. Dát stejné množství vody a destilovat. Záleží na tom zda ji máte z pálenice, jak tam byla destilovaná. 2 krát?  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.130 (?), 8.11.2010 12:44

Zdravim! Nedavno jsem palil a mam michani, jako lopatu z nerezu ktera je navarena na trubku(antenni dil z vysilacky Fugu),ktera je z vynikajici oceli, ktera je z nerezu a velmi houzevnata.Micham a po otevreni kotle, lopata upadla.Tak jsem ji podrobyl zkoumani a nad lopatou se vlastne ukroutila Kdo byl na vojne a neco mel s vysilackami, tak vi, ze je to opravdu kvalitni material.Takze, trubka byla uplne sezrana v miste nad lopatou a to za jednu sezonu.Je mozne aby nejakym vlivem bud chemickym nebo spise elektrickym se tato udalost mohla stat a jestli by pomohlo nejake pospojovani a dostat jednotlive dily palenice na nulovy potencial a popripadne uzemnit.Dekuji za pripadnou reakci a vysvetleni!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.20 (?), 31.1.2007 22:10
Je zvláštní, že nepřibyde žádný příspěvek a přesto se to ukáže jako kdyby ten den někdo přispěl. Jak to děláte aby se to dostalo nahoru.  Toto téma se mi moc líbí, každý den se těším zda něco připíšete.  Zkošenosti, rady, literatura.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika