destilační přístroj



host - 2.142 (?)
7.7.2007 13:27
Měl bych dotaz k přípravě toho ananasu. Předpokládám, že se oloupe a pak se nakrájí na plátky nebo na kostičky. Jak moc se doslazuje? Jaká je asi doba než jekvas hotový?

Děkuji předem za informaci.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
                     
host - 4.57 (?), 6.7.2007 9:41
Náklady pod 200? To snad ne. Jdu třást meruňky, náklady nebudou vyšší než 50. To nemá chybu. Stejně tak špendlíky a ringle. Stejně tak trnky, švestky, durancie.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.142 (?), 7.7.2007 13:27
Měl bych dotaz k přípravě toho ananasu. Předpokládám, že se oloupe a pak se nakrájí na plátky nebo na kostičky. Jak moc se doslazuje? Jaká je asi doba než jekvas hotový?

Děkuji předem za informaci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.2 (?), 8.7.2007 0:11

Ahoj.
Chtěl bych se podělit o informaci a zároveň slyšet názor zdejších odborníků. Jeden domácí palič kterého znám, mě prozradil svůj trik, který používá pří pálení pálenek hojně doslazených řepným cukrem. Při druhém pálení přidává skořápky asi z 10 vajíček a 0,5 kg cukru. Tvrdí, že skořápky jsou, při vyléváni kotle, šedé a mají snahu se rozpadat. Neznám přesný obsah jeho kotle, ale asi 50 – 80 l. Tento alchymista po vypálení trnkového kvasu do něj nasype znovu cukr a nechá ho znovu prokvasit. Chutnal jsem jeho výrobek po druhém kvašení trnek a musím říct, že jsem to nepoznal. Nepovažuji se za nějakého znalce destilátů, ale slivovice nepálila ani neškrabala v krku. A to měla 50. Děkuji za reakci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 8.7.2007 7:50
Snahám vyrobit ze špatné suroviny kvalitní produkt z principu nevěřím.
Onehdy mě pozval kamarád na ochutnávku pálenky - nebyla špatná. Kvas mu sháněl příbuzný hospodský - sléval nedopitá piva. V kořalce jistě nebylo nic špatného, ale jaksi jsem ji nemusel
Ochutnávka hrdlem má svoji váhu, ale játra máme jen jedny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.20 (?), 10.7.2007 0:01
Pane Vysloužil, protože jste znalý ve všech směrech, měl bych na Vás dotaz. Živná sůl pro kvasinky má složení fosforečnan amonný a dusičnan draselný. V sáčku je 1.6gramů a stojí kolem 7kč. a doporučené na 10litrů. Mě dost zajímá to, že to mají být živiny pro kvasinky ale jinak se to to nepoužívá pro kvasy, nebo alespoň se nikdo tady nezmiňuje o živné soli. Jsou snad tyto živiny už v ovoci a proto se nic nepřidává, nebo jak se mám na to dívat? Nebo se tato sůl nepoužívá z duvodu prodražení pálenek. Zda ji používají vinaři také nevím. Pokud můžete, prosím o radu nebo Váš názor.  VašekB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 22.7.2007 21:31
Nejsem profesionální páleník ani vinař, takže jen empirie. Živná sůl jsou prvky potřebné pro úspěšný vývoj kvasinek. Relativně nejpotřebnější jsou pro ovocná vína, kde se předpokládá velký podíl vody a cukru. U révových vín ani kvasů se běžně nepřidávají, ovoce by mělo dodat příslušné prvky.  Pokud je přidáte, nic se samozřejmě nestane, zejména při rozkvašování. Živná sůl se dá poměrně snadno nahradit několika zrny kombinovaného hn ojiva - třeba Cereritu. Ono totiž obsahuje velmi podobné látky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.20 (?), 22.7.2007 22:43
Děkuji za odpověď. I já jsem si to tak trohu představoval. VašekB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.203 (?), 11.8.2007 12:00

Skořápky vajíček obsahují jako stavební prvek vápník ve formě uhličitanu vápenatého. Ten ochotně reaguje s kyselinami obsaženými v lutru za vzniku jejich vápenaté soli + vody + oxidu uhličitého. To, že se skořápky rozpadají (spotřebovávají) svědčí o průběhu výše popsané chemické reakce. Toto jen z chemického hlediska - v žádném případě nechci komentovat praktiky, kdy někdo chce z "patoku" udělat "pití". Vždy je nutno mít na paměti, že proces kvašení, kdy z cukru kvasinky vyrobí alkohol je velmi složitý a jde přes mnoho fází (chemických reakcí), takže veškeré náhražky a přeonačování klasického způsobu nejsou vhodné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.211 (?), 15.7.2007 22:27
Třen ananas, ja nakladam jako ostruzinove vino, ale nedavam 1,2 kg na 3 l vody ale jen 1kg a 1,5 kg ananasu. Delam vlastene neco jako ananasove vino. Slupku pochopitelne skrojim, ale jen hodne tence.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 23.19 (?), 25.7.2007 20:58

dnes jsem sehnal. 15L nerezak, ale musel jsem ho vratit, mel napraskly okraj a to bych ho nemohl utesnit (oba okraje jak poklice, tak hrnce jsou skoro nastejno a tudiz staci vzit jen lepici pasku a po obvode 2x ovinout). Mam uz jeden, ale mensi. Tenhle stal 450 kc a staci do nej vlozit jen medeny plech ve tvaru obraceneho "U" a problem je vyresen.:-)) kvalitka za rozumnou cenu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika