Koupě automatické pálenice



host - 219.46 (?)
28.10.2018 22:58
Teplota ohrateho kvasu, respektive unikajicich par 94stC je jeste nizka na ukonceni pri 1D, pri teto teplote maji pary cca 50 proc vol. Mel jste pokracovat a vyzdimat kvas k teplote min 98stC to maji pary jeste kolem 13 proc vol. a silu jimaneho bestilatu korigovat vyssim prutokem vody skrze studene prsty. O tom je prave destilacni kolona s refluxem. To co jste vypalil klidne pridejte ke kvasu, zvysite alkoholovost a lepe to potece. Honza
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 105.66 (?), 19.10.2018 18:46

DObrý vcer ma niekto prosim vas skusenosti s tuto palenicou, alebo aspon nejaky objektívny názor? Ďakujem 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.252 (?), 24.10.2018 20:44

Zdravím Honzo, chtěl bych se Vás zeptat jak jste spokojen se soným roztokem ve vařáku. Měl jste nějaký důvod nejít např. do oleje nebo glykolu? S varem roztoku nemáte problémy?

díky Petr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 30.16 (?), 25.10.2018 10:02
Petre s varem roztoku při 1D kvasu jsem mel z pocatku obrovske problemy. Bylo to zpusobeno tim, ze mam ohrevne medium pouze ve dnu sudu a ohrat kvas na nejakych 98 stC z tak male plochy zkratka nejde. Mnohokrat mi para vylitala z pojistneho ventilu a pak jsem musel zastavit, doplnit a znovu nahrivat. Jen s vodou se plny varak proste ohřát nedá pak jsem naplnil slany roztok a bylo to mnohem lepsi, pri mabehu to pustim naplno ale pri destilaci s rostouci teplotou kvasu se stejne musi pomaloucku, jinak to taky uvarim. Zkusil jsem tedy olej, ktery jsem sehnal a s tim se mi to celkem darilo nahřát ale pri prudkem ohni to taky teklo nebo kapalo z pojištovaku. Ale hlavně dostaval se mi smrad z oleje do destilatu, takze mam 10 litru slivky na vyliti. Zahada, sud těsni, ale zrejme pri tom tlaku a vysoke teplote se skrze svary dostaly nejaky mikro smrady do lutru (psal jsem viz vady palenky). Takze zpět slany roztok a mensi mnozstvi kvasu. 100 litru nedelam na 2x ale na 3x a je vyřešeno. Tech 30 litru uz se krasne ohreje na 98 a je klid. Energeticky to vyjde nastejno a jsem bez sarosti. Na pristi rok chci mezidno odstranit a vymylset michadlo. Takze jestli nekdo uvazujete o ucinnem ohrevu pres lazen tak jedine tlakovou a po celem obvodu varaku! Honza
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.162 (?), 25.10.2018 10:40

Já mám také lázeň jen na dně sudu, cca 9 litrů no a už jsem x-krát přetěsňoval šroubení kolem topných spirál (3kW), kudy to vyletělo. Pojistný ventil mám jen kulový ventil, takže jsem to neuhlídal a vyletělo to spodem (glykol). I přes to, že jsem měl expanzní nádobu na začátku téměř prázdnou.V jakém poměru máte sůl: voda? 

To s tím smradem destilátu po oleji je docela záhada, ale jinak než sváry to asi neprošlo jak píšete.

Petr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 30.16 (?), 25.10.2018 15:32
Ja mam jen jeden vstup ve kterem mam sroubeni a pojistny ventil 3bary. Soli mam 3 kila na 10 litru vody plus ten tlak, ktery taky posune pod varu, ale na plny varak to nestaci, takze to resim mensim mnozstvim kvasu a pohodicka, zdimu i do 98,5 a ani to nekapne. Kdyz dam plnej tak se s tim od 90 st C pekluju. Bez pojistneho ventilu provozovat tlakovou nadobu je hrrozne nebezpecny, vznika tam obrovsky tlak a muze dojit k explozi nadoby, doufam ze mate alespon barometr. Co je glykol? Honza
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.252 (?), 25.10.2018 19:05

Jedn se o nemrznoucí kapalinu do solárních panelů, propylen-glykol, teplota varu 180°C. Bohužel při této teplotě to již nedává teflonové těsnění (ve spojení s vyšším tlakem). S pojistým ventilem je to jistota, proto jsem jej dnes namontoval :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.69 (?), 25.10.2018 23:12

S tou nemrznoucí kapalinou je to dobrý nápad. Mohla by být i např. "Nemrznoucí směs do topení AKVALOR", která ma bod varu 115C při ředění 3:2. Oproti oleji má o 1/2 větší tepelnou kapacitu (záleži na ředění vodou) / nebudete muset tolik cyklovat s topením. Nevýhodou je větší tep. roztažnost, asi 1.8 x více než voda (voda asi 4% objemu při ohřevu na 100C). Při cca 8 - 10% volného prostoru by šel systém provozovat jako beztlaký s možnosti dosáhnout cca 115C.

Taková teoretická úvaha, kterou by to chtělo ověřit pokusem, ale vypadá to jako nadějná cesta.

Kamil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.72 (?), 28.10.2018 12:31

Zdravím

tak som skúšal prvý krát ten poľský systém ako písal kolega 15.10.2018 8:53. Ale mám teda úplne rozdielne výsledky. Pálil som asi 60l hrušiek. Asi príliš skoro lebo zbytkový cukor bol 7 Bxm ničmenej všetci strašili ako hrušky sú problém a mal som ich tam už cca 7-8 týždňov.

Na prvý krát som šiel presne podľa manuálu, teda len jeden krát. Nastavil som teplotu 86C - toto je teplota navrchu toho stĺpca. Teplota vypnutia bola nastavená na 99C - toto je teplota na vrchu suda.

Manuál hovoril že sa má chladenie na studených prstoch nastaviť tak že výsledok má byť cca 65. Toto bol trošku problém, nie je to také jednoduché a mení sa to v čase, ničmenej sa mi to pohybovalo od cca 50 do 70.

Na začiatku som odložil 2 poháre cca po 2dcl mimo - toto aj vyhodím, prvý smrdí strašne a druhý je už lepší ale tiež zle. potom začala tiecť na moje prekvapenie krásne aromatická číra pálenka tenkým čúrkom. samo to prestalo tiecť a začalo len kapať asi po 2-3 hodinách, ale stále sa to nevyplo. teda teplota hore bola 86 a dole asi 94. Tak som pálenie ukončil - takto mám asi 3L 65% alkoholu. Napadlo ma ale skúsiť pokračovať akoby v 1D - vypol som chladenie studených prstoch a nastavil teplotu na 97C a nechal to tak. cca za dve hodiny natieklo ešte 4L už niečoho čo je trochu kalné, stále vonia po hruškách a má to 20%. Keď som to odstavoval tieklo z toho asi 15% a takto dokapalo asi ešte liter. Prekvapuje ma že sa mi to správalo úplne inak ako písal kolega vyššie, v mojom prípade naozaj fungovalo ak som pridal chaldenie na studené prsty výsledok bol silný, ak som ubral tak to zoslablo. V odkaľovačoch som mal po tom celom spolu asi 1L niečoho čo malo nulu a bolo kyslé...

A teraz dotazy:

- čo stými 4l 20% lutru - resp ako to nazvať, pridať to ku kvasu hrušiek ktoré budem páliť ďalšie napríklad na 2x k lutru po 1D?

- ten systém čo mám sa nedá rozobrať, je to celé zozvárané a medený filter som dal do tej rúry čo ide zo suda hore, nedával som to do tých odkalovačov. Môžem dať bežný medený plech teda aj do suda dovnútra?

- ak to budem robiť na 2D a mám 100L sud. Nebude lutru málo na pálenie druhý krát? Napr ak mám kvasu len 100L...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.252 (?), 28.10.2018 19:50

Zdravím, 

u mě byl asi moc rychlý průtok na studených prstech (tekla mi jen cca 90% pálenka). Na druhou stranu v obou odkalovačích byl lutr s nižším procentem alkoholu, takže přes ty prsty to muselo jít tak či tak. Tomu bohužel nerozumím, proč se pak tedy nižší % pálenky nedostalo ven. 

Jak už tu psal Honza, zvýšením teploty k těm 97°C se z kvasu dostane téměř maximum.

Jak budeš pálit další kvas, tak ten 20% lutr klidně přidej k tomu dalšímu lutru a pak to prožeň 2D. Čistý plech v pohodě do sudu.

Bohužel nevím jak sse budou chovat ty odkalovače při 2D. Já jsem měl trošku obavu, že mě pak budou ochuzovat o celkový objem hotové pálenky. Proto jsem tady na rady zkušenějších ty odkalovače zrušil.

Jaké máš topení? Já jsem teď strašně bojoval s přehříváním (mám 1,2 + 2,0 KW) a nyní jedu jen na jedno topení. Těch 9 litrů co je ve vařáku nestačilo předávat teplo kvasu a vždy to vyletělo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.46 (?), 28.10.2018 22:58
Teplota ohrateho kvasu, respektive unikajicich par 94stC je jeste nizka na ukonceni pri 1D, pri teto teplote maji pary cca 50 proc vol. Mel jste pokracovat a vyzdimat kvas k teplote min 98stC to maji pary jeste kolem 13 proc vol. a silu jimaneho bestilatu korigovat vyssim prutokem vody skrze studene prsty. O tom je prave destilacni kolona s refluxem. To co jste vypalil klidne pridejte ke kvasu, zvysite alkoholovost a lepe to potece. Honza
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika