Neúspěch s výsadbou Marsu



host - 149.16 (?)
27.10.2018 15:36

Primárně to bylo určeno pro 250.205. Samozřejmě mohou z odkazu čerpat poučení všichni, ale je také třeba si to projít vše. Jak je vidno, tak jste se nepodíval na přiložené video a nesledoval co odborník radí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 149.16 (?), 27.10.2018 15:36

Primárně to bylo určeno pro 250.205. Samozřejmě mohou z odkazu čerpat poučení všichni, ale je také třeba si to projít vše. Jak je vidno, tak jste se nepodíval na přiložené video a nesledoval co odborník radí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 136.198 (?), 27.10.2018 15:50

Samozřejmě, že podíval. Opakuji - nevím, co tím myslíte, protože o tom, jak postupovat, když 2 roky neroste, tam není ani slovo. Stejně tak ani slovo o zpravokořenění, na které se ptá 250.205.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.16 (?), 27.10.2018 17:00

Pane Petře z H, když já něco nabídnu, tak si to laskavě prostudujte a pozorně odsledujte celé video, a tak se dozvíte, že já tím nic nemyslím, ale doporučuji a je to, co zvrácený nápad pana 250.205 vylučuje. Když dodržíme co je napsáno a natočeno, tak se můžeme radovat z toho, jak nám to krásně roste a můžeme se těšit na brzké úrody. Je tam vše co nám říká abychom se na to co radí 250.205, z velké výšky vy.... Vy jste skutečně jen obyčejný šťoura. Mimochodem, 250.205 se neptá, jen doporučuje experiment s nedobrým výsledkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 136.198 (?), 27.10.2018 17:26

1. Já (a nejen já) jsme všechny požadavky na výsadbu samozřejmě dodrželi, přesto jsme se "neradovali z toho, jak nám to pěkně roste". Mně (a nejen mně) od výsadby ořešáky vůbec nerostou (narozdíl od vysazených semenáčů, ty za stejných podmínek rostou pěkně). Proto tu zazněly naše příspěvky, a na ně prostě ani text, ani video p.Vaňka neodpovídá. BTW já si myslím, že problém musel nastat někde po cestě od p.Vaňka přes prodejce po okamžik nákupu - asi přischnutí? Předevčírem jsem v Uh.Ostrohu kupoval slivoň, kterou měli po vyorání na prodejně cca 2 týdny - vypadala moc pěkně, ale až doma jsem zaznamenal, že kůra je svraštělá. Namočil jsem ji do vody, za den se to spravilo, ale uvidím na jaře... Myslím si tedy, že prodejci se s péčí o stromky na prodejně moc nemazlí, a stejným způsobem mohly přischnout i ořešáky. A třeba jsou na to citlivější, co já vím...

2. x.x.250.205 nenavrhuje zpravokořenit ořešáky, pouze se ptá, zda jsem to nezkoušel. Já to pokládám za zbytečné zkoušet, nic to nevyřeší. Nicméně ani na tuto otázku (nebylo to doporučení) p.Vaněk rozhodně neodpovídá. Postup je samozřejmě sázet strom štěpováním nad úroveň terénu (stejně jako každý strom), ale o tom, jak se vyšlechtěná odrůda bude chovat po zpravokořenění, neříká ani slovo.

Vaše doporučení "podívat se, co říkají odborníci" je sice zajímavé, ale nepoužitelné, boť odborník nejvyšší k postupu nápravy několikaletého stagnování růstu či výsledku po zpravokořenění nic neříká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.16 (?), 27.10.2018 20:43

K bodu 1., neviděl jsem váš ani jiných stěžovatelů stromek při nákupu. Zřejmě jste koupili šmejdy, které navíc prodejce vozí na vozíku napříč republikou, bez řádného zajištění, proti poškození. Tento prodej provádějí brigádníci, kteří o věci nic neví. Co neprodají, se vrací do prodejny, k normálnímu prodeji. V bodě 2., vám odborník říká po páté minutě, že utopený stromek pouští kořeny z naroubované části a zastavuje růst, tyto kořeny nedosahují potřebné velikosti a tám pádem neuživí stromek, který pak živoří a také to mohl být slabý roubovanec, který by měl být ještě rok ve školce. Příště si kupte pořádný stromek a při nákupu si ho řádně prohlédněte, zda nemá nějaké vady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 165.52 (?), 27.10.2018 20:55

Máte pravdu, tuto větu jsem přeslechl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.205 (?), 27.10.2018 20:29

Pane 149.16 nikde jsem nikoho nenabádal ke zpravokořenění stromků - jen jsem jsem se věřejně zeptal, zda by to nemohlo mít kladný vliv na růst roubovanců (celkem často si někdo stěžuje, že mu roubovanec neroste...)

A zajisté mne poučíte, jaký má vliv podnož "semenáč" na ořešák a případně co by zpravokořenění mohlo způsobit? - podotýkám, nebavím se o podnži černého ořešáku, ale jen o podnoži semenáč

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 136.198 (?), 27.10.2018 20:41

Jak jsem zmínil, nemyslím si, že by to něco řešilo - odrůdy ořechů jsou jen vyselektované semenáče, a roubované na semenáče ořešáku, protože to je jediný způsob, jak u nového stromu zachovat stejné vlastnosti odrůdy. Jednak si nemyslím, že by při hlubším zasazení naroubovaná část nějak ochotně vyháněla kořeny, a i kdyby, tak se nejspíš bude chovat velmi podobně jako podnož. A k lepší vitalitě stromku by to určitě nepomohlo - jednak by se mnoho let ubírala energie na vytváření nových kořenů, navíc by nijak nepomohly v růstu nadzemní části, dokud by se pořádně nevyvinuly.

Ale je to jen můj názor laika. Třeba někdo z oboru bude jiného názoru...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.102 (?), 20.11.2018 20:23

Zasadil jsem ořešák a dva roky po něm další. Rok dva trvá než jsou přírůstky lepší. Zkuste ještě počkat...

Je také dobré dávat pozor, kde se stromky kupují. Některé e-shopy jsou dobré jiné špatné. Prodávají stromky s poškozenými kořeny - suché...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.138 (?), 27.10.2018 20:34

Letos bylo velké sucho, vysazenému stromku je lepší pomoci, než na podzim kupovat nový. A výsadba poblíž vzrostlého ořechu? Semenáčky pod ořechem letos udělaly tři listy a přírůstek skoro nic (výška 35 cm), stejně starý vloni zjara přesazený do záhonu bez zálivky je 180 cm vysoký.

A ano, může být variabilita semenáčů, ale letos to bez vody fakt nerostlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika