Mandloň záchrana



host - 225.100 (?)
30.1.2016 11:58

Já jako majitel této diskuze jsem nikdy před tím nepsal a nevěřím že se jednalo o ty stejné stromy

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 30.1.2016 11:24

Mandloň se řeže, stříhá stejně jako meruňka!

Broskev (mimo vinohradnických) se stříhá proto, aby plody měly tlustou dužinu při standardně velkých peckách. Taky proto, že broskev pouze výjímečně vymlazuje ze starého dřeva. Mandloň naopak ze starého dřeva po sesazení obrazí docela v pohodě.

Osobně bych vyfocenou mandloň nechal tak jak je. Svoje mandloně mám taky na poměry mé zahrady velmi vysoké, protože je musím sklízet ze štaflí. Tedy větší jsou jen lísky a vlašské ořešáky, třešně krotím na stejný nebo menší tvar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 225.100 (?), 30.1.2016 11:58

Já jako majitel této diskuze jsem nikdy před tím nepsal a nevěřím že se jednalo o ty stejné stromy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 20.4.2018 6:51

Ahojte,

mandla Vama, podpnik mandla, vysadena na jesen 2017.

po zastrihnuti obrazili bocne vetvy, terminal nie.  ciel je zapestovat kmen vysoko, rasiace bocne vyhonky som planoval casom odstranit. ako tvarovat "vysokokmen"? mam odstranit terminal alebo mam este pockat ci nevyrasi nieco z neho?

dakujem,

Tom



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 20.4.2018 8:09

Tak ponechal bych nejbujněji rašící výhon, a ten tvaroval směrem nahoru. A ostatní 3 odstranil. Ty úhly jsou celkem ostré, takže by neměl být problém kmen časem srovnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 20.4.2018 9:00

Peter, odporucate nerasiaci terminal odstranit uz teraz alebo mam este pockat? ostatne vyhonky odstranit (kedy?), ponechat rast volne alebo vyviazat vodorovne nech podporim v raste novy terminal?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 20.4.2018 10:35

Nejsem žádný odborník, teprve začínám, ale z těch málo zkušeností, co mám, bych to tak udělal. Po pravdě - když mi u mladých stromků nevyrašily pupeny v horní části terminálu, nevyrašily pak ani později a terminál postupně odumřel.

Odstranil bych teď, i s terminálem, aby se rány teď v době růstu co nejdřív zacelily, a aby se růst přesunul právě do toho jednoho ponechaného výhonu. Ten bych se snažil vyvazovat a tvarovat do svislé polohy, aby došlo k brzkému vyrovnání tohoto nového terminálu.

(někdo by radil ponechat kus terminálu a k němu nový výhon vyvazovat, až později jej odstranit kompletně, ale já to tak nikdy nedělám)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika