Jak se zbavit starých ořešáků



mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185) - 59.228 (?)
18.12.2007 8:25

Když je to tak blízko, tak Vám na zahradu napadá možná polovina úrody ořechů... 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 102.123 (?), 17.12.2007 21:17

Čemu se divíte taky řeším problém s bezohlednými a závistivými sousedy kterým jde jen o to, aby zničili mé posezení kde můžu s dětmi posedět a pohrát si s nimi, proto dělají naschváli a proto taky vysadili metr a půl od plotu ořech, bude vadit i jiným ale to je nezajímá. Ořech jim zničím tak jak tak, buď najdu radu tady nebo jinde, sám mám stromy a květiny velmi rád ale ne neschvály.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185) - 59.228 (?), 18.12.2007 8:25

Když je to tak blízko, tak Vám na zahradu napadá možná polovina úrody ořechů... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 18.12.2007 9:29

My máme jedno posezení přímo pod velkým ořechem, v létě se stejně nedá sedět přímo na slunci, takže ořech plní funkci pergoly. Známí nám to chválí,  zdá se jim dobré posezení pod ořechem, který má větve až k zemi. Ale je fakt, že to je náš ořech, možná kdyby byl od sousedů, tak by mi taky vadil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 18.12.2007 12:07

Není nic příjemnějšího, než když Vám soused podá přes plot ochutnat čerstvě vyuzenou klobásu, v horku orosenou desítku, či se pochlubí svou třešňovicí.
   Je neštěstím žít v režimu, kdy přemýšlím, jak likvidovat sousedův ořech, stejně jako pěstovat paranoiu, že cokoli on dělá, činí pouze s cílem mi ublížit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.123 (?), 19.12.2007 12:04

Zřejmě víte víc o mých sousedech než já ,mnn zajímavé, myslím že máte štěstí na sousedy, buďte rád. V opačném případě by mne zajímala vaše reakce pokud by vám váš soused opravdu naschvály s poodobným stromem udělal, jak by jste reagoval???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 19.12.2007 12:16

Je to problém, vím, nechci nikoho obviňovat. Sousedská nevraživost bývá dlouhodobá, někdy dokonce pokračuje jako zděděná po rodičích. Lék na ni neznám, ba ani prevence spojená s vrchovatou mírou tolerance není vždy účinná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.251 (?), 19.12.2007 12:17
Tedy pokud ten ořech vysadil naschvál, aby Vás naštval, tak mu musíte ukázat, že jste hrozně rádi, že tam ten strom je. On ho potom porazí sám, aby Vás naštval. Vy dosáhnete svého bez problémů a narušování sousedských vztahů no a kdyby na to přišel, že jste to udělali - než vyroste nový ořech to chvíli trvá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zany - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 134.31 (?), 8.6.2009 10:47

tento příspěvek je super, chválím... přesně tak... vychválit to, jak to bude super, až bude ořech dávat stín a na podzim bude i sklizeň...a hned máte do cukrovíčka co dát. Pokud to je fakt pruďas, začne ho to štvát

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.167 (?), 20.12.2007 7:25

Se sousedy si také užívám a přesvědčil jsem se, že přílišná tolerance není dobrá. V takovém případě vlastně souseda "nutíte" zvyšovat razantnost jeho akcí - protože on potřebuje vidět výsledky své "práce".

Já jsem instaloval u sousedova plotu ceduli s citací příslušných paragrafů obč. zákoníku a přestupkového řádu včetně sankcí a důrazně jsem ho upozornil, že od toho okamžiku budu vše řešit přes policii. A hodně viditelně si fotím  veškeré své i jeho zásahy v této zóně. Od té doby (asi 2 roky) mám celkem klid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 7.4.2008 9:38

Ahoj, všichni, navrhuju přejmenovat tento řetězec: "jak se zbavit sousedů".

Přečetla jsem to celé a je mi líto toho stromu, který někde za plotem koření, roste, namáhá se a neví, že mu cizí člověk chce sáhnout na život. Je mi z toho špatně!

H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika