Pěstování orchideí



host - 206.1 (?)
22.8.2010 13:15

Dobrý den, mám malý problém s darovanou orchidejí... Dostala jsem ji již odkvetlou, ale bez stvolu po odkvětu... na rostlině je vidět, že oba dva stvoly jsou odstrižené velmi blízko listů... takže nemůžou znovu obrazit... já mám květinu již rok a stále nekvete a ani nevyhání nové stvoly... jen nvé listy a kořeny... pravidelně ji přihnojuji a neměním její místo, nevím co se děje a ani není nikoho, kdo by mi s tímto "nekvetoucím" neřádem:) poradil... Je nějaká rada na to, aby květina opět kvetla a ne jen pouštěla kořeny a listy? Díky za ochotu..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 48.194 (?), 28.8.2014 15:59

Dobrý den, určitě se jedná o Phalaenopsis nebo též Můrovec.To je nejběžněji prodávaná i pěstovaná orchidej. Já výhony po opadnutí květů nezastřihávám (jen to co uschne) a i na původních výhonech vyrostou květy nebo opět nové výhony. Též Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 156.64 (?), 8.7.2011 13:59
Ano ale poroste to zkrz listy ktere ta orchidei ma :D nebojte vyroste jich mozna ze jeste vic nez kdyz by ste to neodrízla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.23 (?), 18.9.2022 21:36

Vyraší nový stonek.  U Phalaenopsisů se na starém stonku někdy udělá odnož.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 36.82 (?), 12.2.2010 8:00

Čítala som už, že aj Phalaenopsis sa môže zrezávať a to dvoma spôsobmi. Buď 3 cm úplne od bázy (vtedy vraj rastlina dlhšie vyháňa nové stonky a kvety, no nové kvetenstvo je potom bohatšie a väčšie), alebo medzi 3. a 4. očkom. Ja som sa svoju tiež chystala zrezať od bázy, lebo bola akási nesvoja, stonky po odkvitnutí hneď začali obschýnať. Nebola som však rozhodnutá, či ju zrezať až po vyschnutí stonky alebo hneď.  A DOBRE SOM UROBILA. Vedľa nej mám totiž druhú orchideu, ktorá krásne kvitne a vyháňa nové puky. Teraz im aj dvakrát denne rosím listy, nech majú vlhka dostatok, no a neviem či je to aj touto starostlivosťou, alebo je pravda aj to, že ak slabú rastlinku, ktorá nekvitne a štrajkuje, postavíte ku krásnej rozkvitnutej orchidei, začne aj ona opäť naplno žiť. No a presne to sa stalo, že z obschýnajúcej stonky začala vyháňať novú stonku. Takže už moju phalaenopsis-ku nerežem, a teším sa na jej nové kvietočky. Veľa radosti a úspechov z pestovania prajem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
míla999 - (4) - 161.129 (?), 10.3.2012 8:31

aháááá, tím se vysvětluje proč mi neco uschlo a něco ne.Ale stejne mi vykvetla jen jedna.Vyhnala jakoby od kořene stvol a na nem jen jeden květ. nevim co delám špatně. Listy jsou na všech pěkné, zdravé,pevné i koeny co koukaj jsou mladé, mají zelené špičky. Taky na jedný mi na tom stonku vyrazil další do boku a na tom mi rostou listy.Prý se tomu říká keiko, ale co s tím?? děkuju za každou radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 60.78 (?), 17.2.2015 14:31

Zdravím, tak když už je ten stonek uschlý, mohu ho tedy ostříhnout..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 48.194 (?), 17.2.2015 14:48

Ano, pokud stonek seschl, tak jej ustříhněte. Když je ale zelený, tak se nestříhá, protože z něj většinou vyroste nový výhon a pak orchidej znovu kvete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 60.51 (?), 6.7.2009 14:44

Rozhodně nesouhlasím. Na starém šlahounu po skutečném odkvetení (tzn když nevidíte pupeny) už žádné květy nevykvetou a šlahoun začne pomalu usychat. Rozhodně ustřihnout, aby ho rostlina zbytečně nevyživovala a nevysilovala se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 76.125 (?), 21.7.2010 7:20

Uvedené není pravda. Na šlahounu sice květy nevyrostou, ale z očka orchidej pustí novou odnož, obsypanou pupeny. Zastřihla jsem po opadání všech květů orchidej mezi třetím a čtvrtým očkem a po nějaké době mi třetího očka vyrostla odnož. Má hodně květů a není to vše, protože na konci větvičky je vidět pokračovací pupen. Doporučuji tedy zastřihnout, ale hlídat jestli opravdu šlahoun neusychá. V tom případě jej odstranit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 206.1 (?), 22.8.2010 13:15

Dobrý den, mám malý problém s darovanou orchidejí... Dostala jsem ji již odkvetlou, ale bez stvolu po odkvětu... na rostlině je vidět, že oba dva stvoly jsou odstrižené velmi blízko listů... takže nemůžou znovu obrazit... já mám květinu již rok a stále nekvete a ani nevyhání nové stvoly... jen nvé listy a kořeny... pravidelně ji přihnojuji a neměním její místo, nevím co se děje a ani není nikoho, kdo by mi s tímto "nekvetoucím" neřádem:) poradil... Je nějaká rada na to, aby květina opět kvetla a ne jen pouštěla kořeny a listy? Díky za ochotu..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika