Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Čítala som už, že aj Phalaenopsis sa môže zrezávať a to dvoma spôsobmi. Buď 3 cm úplne od bázy (vtedy vraj rastlina dlhšie vyháňa nové stonky a kvety, no nové kvetenstvo je potom bohatšie a väčšie), alebo medzi 3. a 4. očkom. Ja som sa svoju tiež chystala zrezať od bázy, lebo bola akási nesvoja, stonky po odkvitnutí hneď začali obschýnať. Nebola som však rozhodnutá, či ju zrezať až po vyschnutí stonky alebo hneď.  A DOBRE SOM UROBILA. Vedľa nej mám totiž druhú orchideu, ktorá krásne kvitne a vyháňa nové puky. Teraz im aj dvakrát denne rosím listy, nech majú vlhka dostatok, no a neviem či je to aj touto starostlivosťou, alebo je pravda aj to, že ak slabú rastlinku, ktorá nekvitne a štrajkuje, postavíte ku krásnej rozkvitnutej orchidei, začne aj ona opäť naplno žiť. No a presne to sa stalo, že z obschýnajúcej stonky začala vyháňať novú stonku. Takže už moju phalaenopsis-ku nerežem, a teším sa na jej nové kvietočky. Veľa radosti a úspechov z pestovania prajem.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika