Orchideje



mučenka - (27) - 118.104 (?)
30.12.2008 22:43

Měla jsem ten samý problém a zijistila jsem, že to jsou červci a proti těmto škůdcům existuje speciální postřik na př. v OBI - už nevím jak se to jmenuje, ale je to asi běžně k dostání i jinde.Červce (když nemám postřik nebo teď v zimě) odstraňuji   z orchideí  (panelákový byt - orchidee na parapetech)   mechanicky - chce to pouze dobré oči.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 170.176 (?), 5.11.2008 11:31

Ahojki,

jmenuji se Lucie Heczková a během jednoho roku se ze mně stala vášnivá pěstitelka orchidejí. Nemám zatím s nimi moc velké zkušenosti, mám zatím 4 Phalenopsisy, 1 Miltonii a 1 Phapiopedilum, ale byla bych vděčná za jakékoliv užitečné rady, poznatky a výměnu osobních pěstitelských zkušeností. Ahojki Lucka :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 158.178 (?), 16.12.2008 17:28

ahoj Lucko co budu moci tak odpovim, ptejte se mam orchideji trošku vic, ale pěstuji jen 3roky Dany

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 65.211 (?), 29.12.2008 14:49

Jiz nekolik let s uspechem pestuji nekolik orchideji - ruzne druhy, vcelku uspesne, rostou a kvetou, proste delaji me radost. Co me vsak znepokojuje, objevila jsem na nektrych bile chuchvalecky, neco jako kdybych na ne dala hlavne ze spodu listu chomacky vaty, jdou otrit, omyt. U nejvice zasazene jsem zjistila, ze toto ma i ve stredu kde vyrustaji listy, proto jsem ji radej vyhodila, ostatni jsem peclive ocistila a umistila zpet na jejich stanoviste. Prosim a dekuji predem tomu, kdo by me poradil jak mohu osetrit rostliny pred touto nejspise chorobou, abych o vsechny neprisla, mam je velmi rada.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 29.12.2008 15:30

Mohla by to být vlnatka, na to téma se tu někde už diskutovalo (dejte si to do vyhledávače).

Já ji naštěstí na kytkách ještě neměla, ale mám pocit, že pomáhá čistit ji vatičkou namočenou v ředěném lihu. Ale určitě existují i speciální prostředky (postřiky apod.)

Narychlo jsem vám tu našla téma o vlnatkách na dracéně, ale příznaky i likvidace asi bude víceméně stejné i na orchidejích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mučenka - (27) - 118.104 (?), 30.12.2008 22:43

Měla jsem ten samý problém a zijistila jsem, že to jsou červci a proti těmto škůdcům existuje speciální postřik na př. v OBI - už nevím jak se to jmenuje, ale je to asi běžně k dostání i jinde.Červce (když nemám postřik nebo teď v zimě) odstraňuji   z orchideí  (panelákový byt - orchidee na parapetech)   mechanicky - chce to pouze dobré oči.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika