Bambus



host - 152.105 (?)
1.4.2006 10:36

Ahoj zahrádkáři, své přítelkyni jsem koupil také ten Bambus co roste ve vodě a vršek je zakroucený do spiráli. Rád bych se dozvěděl něco bližšího o pěstování nemáme ho ani týden a už nám začíná pěkně žloutnout.

Předem děkuji za rady

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
M - (1), 9.6.2004 23:13, zobrazeno: 64971x
Právě jsem zakoupila bambus a vesele mi koření v vodě. Někteří lidé říkají, že bych ho měla zasadit, někteří zase, že by měl zůstat ve vodě... poradíte mi prosím? Děkuju.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 137.227 (?), 5.3.2006 15:56
Milá Martino,také pjestuji bambus.Kořeny ve vodě byli sice robusní,ale na listech a na výšce moc nepřibívalo.Tak jsem ho tedy zasadila do hlíny a bambus vesele roste každým mesícem alespon o 05-1cm.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 152.105 (?), 1.4.2006 10:36

Ahoj zahrádkáři, své přítelkyni jsem koupil také ten Bambus co roste ve vodě a vršek je zakroucený do spiráli. Rád bych se dozvěděl něco bližšího o pěstování nemáme ho ani týden a už nám začíná pěkně žloutnout.

Předem děkuji za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 217.144 (?), 2.4.2006 7:46
Ahoj zýhradkár voda vy sa mala dopĺňat, a každé 2 týždne meniť. Záleží, kde je rastlina postavená. Márada svetlo. To s presadením do zeme tiež nie je zlý nápad. ahoj Maja
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.27 (?), 15.7.2006 17:39
Má někdo zkušenosti s pěstováním babbusu? Uřízla jsem vršek a zasadila do hlíny.Krásně se rozrostl.Jenže nyní nevím co dál.V květinářství mí tvrdili,že má rád blátivou hlínu.Prý jej nemohu pěstovat.Poradí někdo jak to je?Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 227.1 (?), 29.8.2006 20:57

Milí bambusáci, To co jste si koupili s obchodním názvem BAMBUS bude dozajista jen část kmene s vegetujícím pupenem rostliny "Dracaena". Je velmi přizpůsobivá, takže pokud ji nedáte do mražáku, nebo do sklepa tak vám poroste. Není vybíravá ani v kvalitě půdy.

Oťas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 13.181 (?), 4.5.2008 11:49

Podle toho co píšete asi nejde o bambus, ale pravdu má asi následojící příspěvek, že se jedná asi o nějakou formu draceny. Pokud se týká bambusu, přivezl jsem si v krabičce od cigaret sazeničku z jižní Itálie. Za 2 roky mi řekla, že bude v bytě ona, nebo Já.  Šla na kompost. Na jaře tam vyrašila.  Dal jsem ji kamarádovi, ale za rok mi na kompastě začel růst bambus - kousek tam asi zůstal. Nedá se však množit nadzemní částí, která v zimě obvykle zmrzne, ale pouze odrýpnutím kousku podzemní části. Vzhledem k tomu, že rostlina za rok doroste asi do výšky 4 -5 m, je vhodnější ji pěstovat venku. Podle mých skušeností vyžaduje velmi dobře vyhnojenou půdu. Vysoká hladina spodní vody, nebo velmi častá zálivka je nutností. Nejsem zahradník, nerozumím tomu, ale pracuji metodou POKUS - OMYL. Je nutno si uvědomit, že slovo bambus zahrnuje tisíce druhů, jako když řeknete jehličnan. Velmi rád se pochlubím fotem, u mého,,bambusového háje" a nabídnu sazenici tomu, kdo by se chtěl o podobnou nesmyslnost pokusit.  (můj bambusový háj má v letošním roce rozměr asi 50x50 cm, takže nic neprodávám, ale rád bych získal příslib, že pokud to někdo skusí, zdělí mi za sazeničku jak dopadl, nebo nabídne jinou mimořádnost v této oblasti.) Bea.9811 @ seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 231.163 (?), 16.5.2008 17:58

Milí pěstitelé bambusu, chtěla bych se zeptat jestli jsou bambusy jedovaté? Nikde jsem v literatuře nic na toto téma nenašla. Vím, že některé druhy jsou jedlé- konzumace bambusových výhonků. Taky zvířátka- Panda- se živí bambusem. Mám na zahradě bambus, který dorůstá do výšky cca 40-50cm, je mrazuvzdorný, jen okraje listů jsou suché, nebo oschlé. Listy má široce kopinaté. Rozrůstá se docela slušně. Stejný jsem viděla v Zoo Jihlava. Stalo se mi, že jsem při pletí záhonu ulomila výhon a nějakým nedopatřením či nepozorností se mi dostala vytékající šťáva z ulomenáho výhonu na ret pusy. Ikdyž jsem si to ihned umyla, tak mi ret svíral a pálil. Ret mi neotekl, ale byl to velmi divný pocit. Může to být způsobené, že to třeba obsahuje třísloviny jako slupka banánu??? Mám velké zdravotní komplikace a ráda bych věděla i kvůli malým dětem, jestli se může jednat o jedovatou rostlinu, abychom si dali větší pozor? Za odpovědi předem moc děkuji    Anna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.245 (?), 4.4.2011 1:52

Bambus není jedovatý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 4.4.2011 8:52

Cinania jedia bambusove vyhonky, daju sa ochutnat aj u nas v cinskych restikach. No mozno su rozne druhy bambusov a preto sa neda garantovat, ze vsetky su jedle. Mozno len vyhonky su jedle. Je to i s inymi podobnymi rastlinami...  Napriklad lekna su jedovate, ale tropicke lotosy su myslim jedle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika