výběr tlakové myčky



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 11.142 (?) 
12.4.2009 16:14

Pánové koupil jsem karchera typ K2.38 - tedy plastaka a jaksi na zkousku, jelikoz s vapkama nemam zadne zkusenosti a ani nikdo znamy ji nepouziva. Ma to davat 360l/min a tlak 110 bar (necelých 80 atm). Kdyz jsem to pustil, tak sice neco malo z toho tryska, ale normalne tam udrzim ruku. Z normalniho vodovodniho radu kdyz dam trysku 3mm, tak je tlak vody podstatne silnejsi. Je to normalni nebo reklamovat pro slabe (vadne) cerpadlo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 11.142 (?), 22.4.2009 15:59

Jelikož se nikdo neozval, tak jsem šel reklamovat. Na přezkoušení to poslali do servisu a ejhle, vadné čerpadlo a výměna za jiný kus. Teď to "rve lak z auta" 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
b.trnkocy - (12) - 100.238 (?), 20.6.2009 23:57

ja vlastnim Best Kart 130 zakoupeny v Mountfieldu v roce 1999. Pouzivam ho k plne spokojenosti na myti aut, betonove dlazby. Zakoupil jsem rovnez piskovacku, ale s jeji funkcii nejsem spokojeny. Jakkoliv pouzivam osety kremicity pisek max 1 mm, tak se casto tryska ucpe a proud vody se dostane do hadice, ktera nasava pisek. Nasleduje rozebrani piskovacky a zdlouhave cisteni-suseni. Nicmene v kratinkych momentech, kdy piskovani funguje, je jeho vykon dostacujici a podstatne prijemnejsi, nez piskovani pomoci stlaceneho vzduchu.

Na myti auta pouzivam rotacni kartac a trysku. Konecne omyti pomoci houby je vsak potrebne. Zatim se mi pokazila pouze strikaci tryska-ulomil se plastovy bajonet. Novou jsem koupil v Mountfield servisu asi za 700.-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 126.103 (?), 21.6.2009 9:25

panove mam myčku karcher a urcite jsem rad ze jsem neposlechl rad kamaradu kteri mi rikali ze oni si koupili za 1500-2000 protoze oni uz maji takove stroje nekolikate a ja stim pravidelne cistim vse mozne asi auta to bude to nejmensi strechy parkoviste dokonce se mi loupala stara barva na stachetach na plot tak jsem to rotacni tryskou ojel a perfektni mame stavebni firmu takze casto strikame zaklady ad blata pred izol atd. model vam presne nereknu ale je to taka lepsi hobarna vybehovy model z 8500 byl slevnen na 5100 vcetne vsech ruznych prislusenstvi takze zasada je hledat hledat hledat az se neco objevi kvalita za rozumnou cenu honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.9 (?), 28.6.2009 22:22

Pane. 71.52, velmi mě zaujaly vaše znalosti co se tlakových myček týká. Protože mi nikde nejsou schopni poradit prosím vás tedy o radu, co co je nejrozumnější z násl. výběru levnějších myček, které jsem nalezl, nebo možná znáte ještě i něco jiného v dané cenové kategorii cca 4-5 tis.  děkuji předem

1. Makita HW 110
2. Bosch Aquatlak 110 Plus
3. Lavor Temporale 130
4. Einhell RT HP 1545

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.52 (?), 29.6.2009 21:13

Což třeba toto. Vysokotlaký čistič - myčka WAP-ALTO E 130.2-8 nebo Sistema TR-160- 5.Nebo pokud něco seženete v akci od Karchera s kovovým čerpadlem.

Za 5000 kč počítejte, že koupíte nejspíš nějaký plasťák. Být vámi tak si raději ještě tak 4000 kč došetřím a vzal bych něco okolo 9000 Kč.

Upřednostňoval bych silnější motor - alespoň  přes 2000 w, kvalitní kovové čerpadlo pokud možno s mosaznou hlavou, prac. tlak alespoň 130 bar. Napoví i celková váha stroje okolo 16-22 kg, že to není vyložený plasťák.

Jinak Wap Alto je kvalitní dánská značka. Profi Wapky se k nám dovážely i za komančů pro různá firemní pracoviště.Zrovnatak jako pily Husquarna pro lesáky u státních lesů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.99 (?), 29.6.2009 23:48

U nejakeho zbozi je me to proste jedno. Koupil jsem si nekde ve vesnicke mototechne jednu vapku, takovou zlutou, asi za dvanact stovek, tlak ma slusnej, auto nemeju, tak ji nekdy vyndam na bagr, vcelku ji moc nepouzivam jelikoz me stve tahat hadice a kabely, a tak me klidne staci a az se rozbije, koupim zase nejakou za dvanact stovek a ani me nenapadne resit, jaky ma pisty, cerpadla a motor. Zarucni dobu uz prezila, tak o nic nejde. Taky se s ni musi opatrne, dokaze spoustu veci znicit a barva odlitava, v koberci to udela klidne diru a na to abych to rozprasoval, na to mam hadici a nemusim to prece honit jeste pres motor a pisty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.221 (?), 30.6.2009 5:32

Dobrý den, já jsem koupil makitu, hw110 a naprostá spokojenost, na umytí auta, dlažby,plotu, kola,domu, trhal jsem s ní mech na střeše a paráda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.15 (?), 5.7.2009 18:32

Ty levne wapky budou opravdu jen na nejake obcasne umyti, nam vydrzela ve firme ani ne 14 dnu.

Normalne pouzivame takovou starou Kranzle, neco kolem 190atm. Jede denne nekolik hodin ve dvousmennem provozu, ale kdyz po cca 15 letech shorel motor, sef koupil rychle neco levneho nez se opravi.

Par postehu z praxe: Veskere manzety a gufera ktere prijdou do styku s pisty se opotrebi cca za rok (letni sezonu, v zime jaksi nemyjem) tak ze je nutne je vymenit. Z cerpadla uz tece voda opravdu hodne.

Keramicke pistky nejsou taky zadna vyhra, ta keramika po case odpadne, material z ktereho jsou vyrobeny je pomerne mekky a ma tendenci se v pouzdrech vybehavat i pri dobrem mazani. A jsou pomerne drahe. Nahradili jsme je nejakou kalitelnou nerezi - vydrzi 3x tolik, cca 3roky. Udajne na to ma vliv o neco mensi prutok vody na privodu, ale s tim nic nenadelame takze tezko rict jestli je to pravda nebo ne.

Blok ve kterem pistky behaji je ze slitiny hliniku, taky se vybehaval. Dali jsme tam vlozky z nejakeho specialniho plastu podobneho silonu (pry byl pekne drahy) - po 10 letech absolutne bez vule, vybehavaji se ty zakalene ocelove pistky.

Nejaka emulze v oleji celkem nicemu nevadi, mame ji tam po trech mesicich provozu porad, jen denne kontrolujem stav a obcas se to vyleje a da tam novy olej (cca 1x mesicne) obycejny motorovy za 25,-/litr

Asi posledni opotrebitelny dil je mechanismus v rotacni trysce. Ten se taky za nejaky cas vybeha - jde tam keramika na keramiku. U Kranzle pry rikali, ze se tam nesmi v zadnem pripade dostat necistota, ale je celkem bezne ze se to polozi do hliny a nic se nedeje. Co je ovsem pro tuhle trysku smrtelne je zamrznuti vody. To temer vzdy keramicke luzko praskne. Jinak cerpadlu zamrznuti nijak nevadi, nesmi se vsak poustet :-) a hybat s hadici dokud je v ni led.

Jinak si nevzpominam ze by to melo nejakou poruchu, snad jen nejaka ta tesnici gumicka co se rozpadne casem a meni se jen kdyz z toho strika voda, praskla hadice (davame tam normalni hydraulicke - jsou levnejsi nez origos) apod...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 2.210 (?), 9.10.2009 16:53

Dobry den muzete mi poradit.. Jakou znacku koupit libi se mi kärcher k 7. 85MD libi se mi parametry ze ma uz mosaznou hlavou čerpadla. Zcela nový design KÄRCHER K 7.85 MD. Díky mobilitě tohoto stroje KÄRCHER K 7.85 MD praktickej navijeci buben.

Pracovní tlak: 20 - 150 bar
Průtok: 550 l/hod.
Max. teplota vody: 60°C
Napájecí napětí: 230 V
Příkon: 3 kW
Hmotnost bez přísl.: 23 kg
Rozměry: 399 x 390 x 959 mm
VT hadice 12 m
 Nebo popripade jeste model K6.85MD

Co byste dopurucil. Predem dekuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika
Trendy ze sítí 14. týden – využití palet v zahradě

Trendy ze sítí 14. týden – využití palet v zahradě

V 14. týdnu se zaměřujeme na využití palet v zahradě, přinášející kreativní a praktické prvky do vaš...

<a></a>Co sázet v únoru do skleníku?

Co sázet v únoru do skleníku?

Únor je obvykle stále ještě velmi chladným měsícem, takže pokud máte skleník, může být pro vás nápom...

Trendy ze sítí 33. týden

Trendy ze sítí 33. týden