Obyčejný rýč vs. Fiskars



host - 207.34 (?)
18.3.2014 22:18

Tak je lepší rýč Bahco?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
host - 206.25 (?), 16.3.2014 16:23

Na tom odrovnání jste se podepsal sám. Každé nářadí je třeba užívat s citem a k pracem na které je určeno. To co dává na trh zmíněná firma jsou are most likely shovels.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.34 (?), 16.3.2014 19:51

Děkuji za cennou radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.98 (?), 16.3.2014 20:43

Problém je ten, že za roky výroby F.své výrobky zřejmě v rámci"optimalizace nákladů" vyrábí v polsku, sváry na spoustě modelů nejsou to, co dělalo z Fiskarsu špičku a doplnění rukojetí gelovými madly taky nebude žádný zázrak. Doba je podivná...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.149 (?), 18.3.2014 19:09

Už se psalo, že se Frýče dělají v Polsku. Bohužel je to opravdu shit, ale jen díky nedostatečné kontroly ze strany F. Gelová madla se ve světě kvalitního nářadí nepoužívají, je to jen chyták. Doba neni podivná, je taková jakou jsme si vyrobili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.34 (?), 18.3.2014 22:18

Tak je lepší rýč Bahco?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 19.3.2014 9:18

Zpracováním určitě, ale cenová válka již stlačila předražené Fiskars na rozumnou úroveň. Takže nyní má stejný poměr cena/kvalita Fiskars za 599,- jako Bahco za 785,-. Dříve jste kvalitnější Bahco koupili za 899,- a za Fiskars si řekli nepřiměřených 1259,-.

U rýčů s poklesem ceny nešla kvalita dolů, ale u nůžek a nožů šla naopak kvalita dolů i bez snížení ceny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.233 (?), 19.3.2014 10:31

Žádný nástroj typu rýč, nebo lopata, při jejihž pracovní část je vyrobena poskládáním několika pokřivených kousků plechu spojených svarem, nepovažuji za nějaký „echt“ výrobek. Vypovídá to, že příslušná firma neni schopna vyrobit tento nástroj lisováním z jednoho kusu ocelového plechu vhodné jakosti. V tomto případě úplně klidně upřednostním výrobek „mejd in Čajna“. Místo jednoho pofiderného Bahca, mám za stejné prašule „pět číňanů“, které v žádném případě Bahco nepřekoná. Samozřejmě je na rozhodnutí každého jednotlivce, jaký nástroj si pořídí a v neposlední řadě, jak s ním bude zacházet!!, což je rozhodující faktor životnosti. Nejčastější příčinou je studený odchov v kopřivch, stačí deset dní a nepřiměřené páčení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 19.3.2014 11:50

A kde kupujete ty "šmejd in Čajna" za 157,- a budete s tím moci pracovat déle než 5 let ve školkách nebo při sadařině? Tedy aby jste to nezničil již první den, když dole bude utužená zem prorostlá kořeny ovocného stromoví?

Bahco je výkovek (a nikoliv svařenec jako Fí), tedy alespoň to Bahco co mám doma a Fí co mám na lehké práce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.149 (?), 19.3.2014 18:19

Tyto rýče se vážený prodávají v krámech, které nejsou sperhyper. Jejich cena se pohybuje cca od 130 do 180Kč. A nyní k meritu věci. Z toho co jste napsal vyplývá, že zdaleka jste nepochopil co se v tomto vláknu sem tam objevuje. To je, že jakýkoliv nástroj se užívá na takové práce, na které je primárně určen. Osobně používám rýč, o kterém by mnozí diskutéři prohlásili, že je to neergonomická šunka. Já tou šunkou, které se velmi podobají rýče ze zmíněné asijské země, zpracovávám poměrně velký kus svého pozemku. Užívám ho již cca čtvrt století a ještě jsem mu nezlomil násadu a neohnul čepel a jsem s ním maximálně spokojen. Když ryji na plnou hloubku, nemusím mít postoj a držení, jak je na obrázku v tomto okamžiku u předposledního příspěvku. Ten muž v tom divném postoji používá vychvalovaný ergonomický nástroj. Nechtěl bych takto rýt deset metrů čtverečních a v žádném případě třista. Nenapsal jsem, že toho jednoho číňana budu používat déle než pět let. Napsal jsem, že za ty prachy co koštuje Bahco, si těch číňanů můžu koupit pět a když jej budu používat coby homo sapiens, tak mne určitě přežije. Mimochodem, Bahco neni výkovek, jak píšete, ale pouze slepenec pokřivených plechů. Když narazíte na nějakého probroušence se studeným svarem, tak je nad slunce jasnější co se s tím chudákem stane. Zmiňujete se o školkařině a sadařině. Musím vás zklamat. V Česku na trhu neni žádný rýč, který by vyhovoval těmto podmínkám. Neni na trhu rýč, který by měl delší list, který by měl tulej a násadu v takovém provedení aby odolal zátěži, která se na něj vyvíjí. Samozřejmě zde byli a budou oponenti, kteří budou tvrdit opak, ale své tvrzení jasksi, buď nechtějí, spíše nemohou doložit a jen kalí vodu. U Bahca, může zaujmout násada, ty krásné linie křivek na užitné hodnotě nic nepřidají, jen navýší cenu. Zajímalo by mne z jakého materiálu je a v případě, že by byla násada dřevěná, bylo by velmi vhodné vědět jakou má tvarovou stálost a za jakých podmínek. Jestli chcete nástroj tohoto typu, to jest rýč, který by jste mohl enormně zatěžovat, tak si projděte vlákno a když nebudete spěchat, tak třeba na odkaz týkající se ho narazíte. Nese název jednoho psího plemene.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.68 (?), 19.3.2014 18:49

Nedá se nic dělat, ale určitá část je jasně určena pro mě. Takže vážený, ten rýč se jmenuje Ideal a skutečně ho dostanete koupit jen u profíků. Je to výrobek z Německa a to jsou nějací školaři. Školkařský je ten nejdražší. Ještě poznámka k tomu kalení vody. Mám 61 roků, skutečně jste přesvědčený o tom, že nedělám nic jiného, než si vymýšlím hlouposti, které mi podsouváte? Nevidíte si ani na špičku nosu. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika