Obyčejný rýč vs. Fiskars



host - 107.237 (?)
4.8.2011 12:20

jj, souhlas.

Zajímalo by mne, jestli pan Jiří měl ten Fiskars vůbec v ruce... V každém případě má svůj názor a F. se mu nelíbí, ale nemusel by to cpát všem ostatním jako jedinou pravdu.

Za sebe můžu říct, že F. je dobrý rýč (mám špičatý s prohlou pevnou rukojetí), žádné bláto, čepel je tvrdá takže snese i kameny, dobře mi sedne do ruky, nic se neohýbá a nepraská (když ho budu chtít ohnout nebo zlomit tak to samozřejmě dokážu, ale při normálním rytí snese opravdu i hodně drsné zacházení - přesekávání kořenů, páčení kamenů atd.). Určitě jsou i lepší rýče, ale tenhle je dostupný na každém rohu za rozumnou cenu a komu sedne do ruky ten s ním bude spokojený.   Gl.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 45.171 (?), 25.7.2011 15:21

Tady je fotka.

Rýč fiskars
Rýč fiskars
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.184 (?), 30.7.2011 12:38
To je neskutečná debata.No u nás máme v zahradnictví Fiskarsy a jsou jednoznačně nejlepší.Vyzkoušeli jsme všechno možné, ale nevydržely moc dlouho a byly většinou těžší v porovnání s tímto.Musí to být ale ten Fiskars do kamenité půdy.Jiné rýče od Fiskars také mnoho nevydrží.Většinou povolí "lopata" rýče a pak už dále pruží, takže nelze za rýč zabrat aniž by se nepropnul proti ryté zemině.Jakoby nevydržela kompaktnost materiálu a v místě ohybu změknul.To se s tím Fiskarsem do kamenité půdy nestane.Záleží co s tím člověk ryje a také jak často. Jinak ten rýč na fotce je OK.I po dlouhém a častém používání barva na rýči skutečně drží (!).Nám tento rýč praská po čase v místě sváru násady a vlastního rýče na rubu(od zadu).Je to ale po opravdu velmi dlouhém používání.Mimochodem, když si ho znovu opravíte(svaříte) funguje ještě dál a prodloužíte si jeho funkci.Jinak nechápu ty vášně.Pokud má někdo malou zahrádku, stačí levnější rýč a je zbytečné kupovat drahý.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.210 (?), 3.8.2011 20:49

Žeby toporo změklo? Změknout může úplně něco jiného. Možná to toporo někdo ohřál na teplotu při které se mění vlastnosti materiálu. Praskání svaru? Proč bych měl u tak vynikající věci provádět něco na způsob dodělej doma sám. Toto je vyložená nekvalita, já bych to pojmenoval spráně : zmetek.

Jiří

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 3.8.2011 22:11

A zase ty vášně. Je zajímavé, jak tento rýč dokáže rodělit (nejen) zahrádkářskou veřenost. Vznikají fandové Fy a nantyFy. Jiří patří jasně k těm druhým. Jediný rozdíl mezi těmito dvěma skuminami je v tom, že Fy tyto rýče mají a antiFy ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.210 (?), 4.8.2011 8:29

Jaké vášně chlapečku? Ze všech zde se prezentujících jen jediný přišel na to k čemu slouží nástroj s rovnou násadou, a k čemu nástroj s prohnutou násadou. Bohužel, buď to neuměl správně pojmenovat, nebo nechtěl vybočit z řady.

Jiří

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.184 (?), 4.8.2011 8:41
Vážený pane Jiří,"neučte starého orla létat" :)) Ten rýč, než praskne ve sváru, tak toho naryje, že by se Vám hlava z toho točila.(Přijďte si k nám zamakat na jaře, když se např. vyrývají desítky vzrostlých thují)To, že si ho opravíme je naše věc.Já to zde uvedl, jako,že to je možné.Musí se to ale umět.Také už ten rýč samozřejmě nevydrží tolik, ale prodlouží se jeho fce. Rýče Fiskars, které Nejsou na kamenitou půdu, nevydrží tolik, kolik bychom u nás potřebovali.Po krátkém čase se ohne lopata(!nikoliv násada!) v půli.Pruží, takže lze vrátit do původního tvaru, ale už je mnohem náchylnější k ohnutí zase v tom samém místě.To je ten výraz "změkne",jak jsem použil.Ano, změní se struktura materiálu.Kdo se jednou snažil ohýbáním zlomit plech, kov či drát, ví o čem píši.Každému to je jasné si myslím.Jestli Vám měkne něco jiného je Vaše věc. :)) U nás používáme jedině Fiskars na kamenitou půdu a zatím nevím o lepším rýči.Tím ale nechci říci, že hobby zahradníkům nestačí rýč jiný, méně kvalitní.Záleží jak a co ryjí a jak často.Víc nevím co bych k tomu napsal.Zdar a ať to roste :)))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.25 (?), 6.12.2013 23:01

Už jste vyzkoušel nástroje, které vám byly raděny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.210 (?), 3.8.2011 20:38

Zajímalo by mne o jaký druh betonu šlo. Pravděpodobně to byl beton perníkový, nebo tvarohový, anebo jedna ku hromadě. Na sekání do betonu jsou jiné nástroje a i ty trpí velkým opotřebením, to je krátkou životností.

Jiří

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 4.8.2011 11:52
Pan Jiří patří do skupiny nepřesvědčitelných.Můžete snést tisíc argumentů, ale je to marné, je to marné, je to marné.Navíc cokoliv řeknete, nebo napíšete, bude použito proti Vám.Rada?Nereagovat.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.237 (?), 4.8.2011 12:20

jj, souhlas.

Zajímalo by mne, jestli pan Jiří měl ten Fiskars vůbec v ruce... V každém případě má svůj názor a F. se mu nelíbí, ale nemusel by to cpát všem ostatním jako jedinou pravdu.

Za sebe můžu říct, že F. je dobrý rýč (mám špičatý s prohlou pevnou rukojetí), žádné bláto, čepel je tvrdá takže snese i kameny, dobře mi sedne do ruky, nic se neohýbá a nepraská (když ho budu chtít ohnout nebo zlomit tak to samozřejmě dokážu, ale při normálním rytí snese opravdu i hodně drsné zacházení - přesekávání kořenů, páčení kamenů atd.). Určitě jsou i lepší rýče, ale tenhle je dostupný na každém rohu za rozumnou cenu a komu sedne do ruky ten s ním bude spokojený.   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika