Malé zahradní nůžky



host - 51.9 (?)
3.12.2009 7:51

Velmi dobrý a široký sortiment má také německá firma Conmetall pod zančkama CONNEX a CONFLOR. Kvalitou jsou, dle nezávislých testů, jedny z nejlepších a cenově jsou přitom na krámech výrazně níže než-li Bahco, Gardena, o Fiskaru či Felcu ani nemluvě. Důležité je i to, že poskytují až 10 let záruku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 2.11.2009 9:04

Pro mé ruce jsou malé nůžky Bahco P123 - používám je na nejfajnovější ovocnářské práce (broskvoně).

Bahco je kvalitka, za kterou se platí, pokud však máte zkušenost s eBay, zkuste se tam podívat -  mně vyšly před rokem na asi 10 dolarů...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 2.11.2009 10:48

Zapátral jsem po těch svých nůžkách, které mám deset let a co se už vyrábí snad 40 let a našel jsem je na stránkách firmy Rostex, tam je nabízí jako Nůžky zahradnické pro školkaře.  Nevím proč je označují, že jsou pro školkaře, možná, že si je kvůli jejich poněkud archaickému vzhledu dnes už asi málokdo koupí, ale zato mají výdrž.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 65.50 (?), 2.11.2009 10:58

Ty Rostexky jsou dobré, ale j jsou-li to ty, které myslím, vadí mi jejich kovové rukojeti. V předjaří dost studí do rukou.  Stejně jako mé dříve oblíbené jednoésečné KDSky. Ty jsem nahradil výše zmíněnými WG.
   Bahco, Felco a jiné značkové jsou dobré - lehké, kvalitní. Pokud je máte v ruce 8 hodin denně, vyplatí se. Máte-li pár stromků a občas střiháte kořeny či výmladky u země, jsou poměrem cena : výkon výhodnější levnější typy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 2.11.2009 11:56

Ano, mají kovové rukojeti. Celé nůžky jsou jen dva kusy kovu, a tak se na nich nemá až tak co pokazit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 26.219 (?), 2.11.2009 13:05

Rostexky jsou po stránce tuhosti a životnosti velmi dobré. Zejména dobře lze díky tuhosti dělat čisté řezy samotnou špičkou, což jiné značky nesvedou. Zde ale jejich přednost končí. Když pominu vysokou hmotnost (jinak se tuhost těžko dosáhne), mají nevhodnou geometrii - poloha čepu oproti břitům, což má za následek, že břity jsou tlačeny proti sobě (jako když krájíte nožem prostým tlakem bez jeho současného posunutí). Např. břity nůžek Bahco kromě přítlaku ještě vykonávají vzájemný posuv, projevující se podstatně menší silou na střih oproti Rostexkám. Zkrátka, s Rostexkami se nadřete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 26.219 (?), 2.11.2009 13:37

Ještě dodatek k Rostexkám- pro školkaře jsou vhodné právě kvůli jejich tuhosti a tím schopnosti dělat velmi čisté řezy špičkou ve stísněných podmínkách malých větviček. Můj soused je s oblibou používá ke střihu broskvoní, kde je tato vlastnost velmi vhodná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 28.2.2011 21:29

Rostex mám také už aspoň 15 let a jedny stejné ještě starší. Jsem ráda, že jsem natrefila na tuhle diskuzi, také uvažuji, že si příští rok koupím nějaké nové. Ale stříhá se mi s nimi dobře  :-)))          Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vaclav.III - (27) - 207.2 (?), 2.11.2009 21:58

Tak děkuji všem za ochotu poradit.

Rostexy znám, když dochází síla uchopí se obouruč a štenice je na světě... :-) orezlé, zapadlé v trávě lze najít jen pomocí detektoru kovů... ale uznávám - je to klasika.

Fiskars - nebrat? Trochu překvapení, ale věřím vám.

Bahco P123 - pro mne trochu malé, zvažuji větší model P126.

Wolf-Garten RS-RR sada za 450,- - zatím vítězí, ale zaráží mně krátké rukojeti, nedokáži si představit že s nimi lehce šmikati lze, ale věřím vám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 23.11.2009 18:01

Mám zkušenosti s nůžkama od různých výrobců.

Bahco používá špičkovou ocel. Z těch kováků padnou lépe do ruky ty ohnutou rukojetí. Nůžky s konvexním typem rukojeti nejsou moc ergonomické. Oranžová barva se dobře hledá v trávě. Plastové rukojeti zas nestudí, ale není to ta klasika. I větší nůžky mají perfektní špičku kterou nežvejkají, takře není třeba mít malé na jemnou práci. zvládnete to i s většími.

Felco je asi nejdražší, ale je radost s nimi pracovat. Mě nejvíc vyhovují Felco 8. Možná mají trochu měkčí ocel než Bahco, ale mají jiné klady. Lepší ergonomie. Nemusejí se tak často rozebírat. Na jedno namazání řežou daleko déle. Mají žlábek na štípání drátu, což zase ocení vazači.

Fiskars s otočnou rukojetí = atrapa. Vůbec nechápu proč si Fiskars dělá ostudu tak mizerným výrobkem. Pracuje se s nimi sice dobře, ale ty plasťáky nic nevydržej. A ta ocel co o ní tvrděj že je švédská...?

KDS s červenou rukojetí (zahradníci jim říkají nůžky na kuře). Mají široké čepele. které kladou hrozný odpor a drtí větve přestože jsou jednosečné. Po sbroušení se zakusují. Mají tvrdý kovový docvak = zánět šlach. Hodí se akorát k štípání drátů.

S WG zkušenosti nemám, ale slyšel jsem, že jsou dobré.  Rád ale řežu větve na větevní kroužek, vlky u kmene a zakracuju na pupen... Kdo na tom nelpí (ono se to zbytečně přeceňuje) bude spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 51.9 (?), 3.12.2009 7:51

Velmi dobrý a široký sortiment má také německá firma Conmetall pod zančkama CONNEX a CONFLOR. Kvalitou jsou, dle nezávislých testů, jedny z nejlepších a cenově jsou přitom na krámech výrazně níže než-li Bahco, Gardena, o Fiskaru či Felcu ani nemluvě. Důležité je i to, že poskytují až 10 let záruku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika