Koza na řezání dřeva



host - 86.78 (?)
12.5.2014 23:38

Jo tak tomu se říkám lidová tvořivost-super!

Chce to dlouhou lištu na pile a levného podavače.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 86.78 (?), 12.5.2014 23:38

Jo tak tomu se říkám lidová tvořivost-super!

Chce to dlouhou lištu na pile a levného podavače.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 39.219 (?), 13.5.2014 17:53

Zrovna minulou neděli jsem podobné klacky zpracovával volně ležící na hromadě. Romane Vaše koza je lepší řešení.   yes   j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 103.241 (?), 13.5.2014 18:46

Ja používam kozu na rezaní dreva Easy cut Oregon - spokojnosť úplná, dajú sa dať aj dlhšie kmene smiley


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 13.5.2014 21:05

Děkuji za reakce. Kozu jsem si vyrobil na mou výšku, tudíž žádné zvedání pily nad prsní výšku.  Gumicuk s řetízkem se mi zdál jedno z nejbezpečnějšíh a nejrychlejšíh přitáhnutí polen, nebo klacků. Opravdu se polena ani nehnou a nemusíte se bát, že se poleno v držáku protočí.

Nic ve zlém, ale těm novým vynálezům bezpečnostních pojistek proti protočení a přidržení polen moc nevěřím. Dřevo jsem volil kvůli tomu, že i při největší opatrnosti můžete řetězem pily škrábnout do konstrukce. A v neposlední řadě, má ležet další roky na půdě? Takhle je z něho užitečný pomocník, který mi šetří čas a ušetřil peníze.

Také na koze jdou řezat dlouhé větve, ale já je nemám. Mám pouze metry a polena max. 120 cm, jak se mi v lese povedly uříznout. Prkno z boku jsem přišrouboval úmyslně, kvůli začelení polen. Pokud budu chtít řezat delší dřevo, stačí ho odšroubovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 39.19 (?), 10.6.2015 21:56

Tak po dvou letech jsem konečně vyladil a ukončil výrobu kozy na řezání dřevalaugh. Řežu na tom hlavně metrovky, takže na tři řezy mi to vychází akorát do krbových kamen. Tato varianta mi přišla pro můj účel nejpoužitelnější. Inspiraci jsem našel na internetu. Silné péro drží pevně lať i silný kmen. Má to jen jednu nevýhodu - člověk musí být při řezání opatrný, říznout do železa se nevyplatí. To je však nevýhoda všech koz ze železa.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika