Hlinikove zebriky



andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 164.183 (?)
6.5.2008 21:09

Představuji si to tak, že navštívím několik známých, kteří mají různé typy a délky žebříků, ty si, s jejich svolením, vyzkouším, což jsem udělal a žebřík následně vybral a koupil u prodejce, který vyzkoušení také nabízel. Na profi žebříky mě ochotně nechali s jištěním vylézt v prodejně pro stavební techniku, takže v tom nevidím až tak neřešitelný problém. Samozřejmě napuchlý ksicht ze supermarketu se s vámi takhle crcat nebude.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 78.2 (?), 4.5.2008 16:38, zobrazeno: 29098x

Zdravim, shanim zebrik -3 dilny pro dum a zahradu, v delce 10 m.Jaka ma bit minimalni sila steny profilu a celkova vaha? Dekuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.21 (?), 5.5.2008 20:01

Nejlevnější žebříky má Bauhaus nebo i OBI.O síle profilu nepřemejšlejte, hlavně nesmí zůstat přes zimu venku, nateče do něj voda následně zmrzne a je vymalováno!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 6.5.2008 14:35
V délce 10 m se dělají už jen profi žebříky, které se opravdu nehnou, i když vážíte metrák, také začínají někde na sedmi tisících Kč. Já mám hobby žebřík 3x 11 příček (7,25 m), který je skvělý do korun stromů, na střechu, i používaný jako výsuvné štafle. Ale pokud přirazím žebřík k rovné stěně nebo kmení stromu bez větví, které by jej podpíraly, vylezu hlavou tak do výše 5,5, a žebřík má dost. Kromě toho, že se tváří, že se každou chvíli zlomí vejpůl, se při větším pohybu rozhoupe tak, že by mne bez jištění asi odhodil. Takže u hobby žebříků je použití opravu nutno vyzkoušet, ovšem ty se delší než 3x 11 příček nedělají. Tloušťka materiálu bude IMHO u všech žebříků daného typu (v rámci hobby či v rámci profi) stejná - velmi podobná. Tím nemyslím, že hobby bude mít stejnou tloušťku jako profi, to je doufám jasné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 111.1 (?), 6.5.2008 16:23

Sílu stěny budete těžko měřit. Pro dobrou orientaci slouží váha jednotlivých typů a délek. Např. 3x11 hobby váží asi 18kg. Do google zadejte např. žebříky. Potom můžete porovnávat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 6.5.2008 19:42

Nejsem žebříkový statik, ale věřím, že je pevnost jasně definovaného profilu i materiálu spočítatelná a úměrně hmotnosti člověka dimenzovaná.  Nebo snad víte o někom, pod kým by se šprušle nebo stojka hliníkového žebříku prolomila? A jak si představujete odzkoušení žebříku před jeho použitím či dokonce před nákupem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 164.183 (?), 6.5.2008 21:09

Představuji si to tak, že navštívím několik známých, kteří mají různé typy a délky žebříků, ty si, s jejich svolením, vyzkouším, což jsem udělal a žebřík následně vybral a koupil u prodejce, který vyzkoušení také nabízel. Na profi žebříky mě ochotně nechali s jištěním vylézt v prodejně pro stavební techniku, takže v tom nevidím až tak neřešitelný problém. Samozřejmě napuchlý ksicht ze supermarketu se s vámi takhle crcat nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.21 (?), 6.5.2008 22:03

Jak se leze na žebřík s jištěním?Snad vylezu na praconí místo a tam se zajistím ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 7.5.2008 7:55
To jsme se nepochopili, jistí vás prodejce, abyste z osmi metrů nespadl na kebuli přímo před jeho obchodem :-).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.34 (?), 6.9.2009 17:04

Na žebříku se zásadně nejistí. Jediné jištění je správné postavení žebříku, to znamená, že musí být stabilní a ve správném sklonu. Pokud se k žebříku nějak připoutáte, v případě pádu letíte i s žebříkem a ten vás jěště vyliská.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 9.9.2009 17:16

Jištění na žebříku se občas hodí. Přivázat se k žebříku je pitomost - jdete na zem i s žebříkem;-). Jistí se tak, abyste nedopadli na zem = úvazek + lano např. oknem a uchycené za něco pevného (komín, trámek za futrem); nebo přes silnou větev, přehodit přes hřeben střechy a na druhé straně uvázat (halvně ne k autu, které pojede pryč - to už se taky stalo ;-). Dá se jistit i opěrnou tyčí - převrácení "štaflí" do boku. Na jištění je lepší nespoléhat a chovat se tak, jako by nebylo. Pokud nemáte jištění dobře zmáklé, tak je bezpečnější nejistit se.   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika