Fiskars vs Hultafors



host - 12.234 (?)
8.1.2016 19:22

Dobry den,

dovolim si obnovit tuto diskuzi. Vybiram nejakou stipaci sekeru, nechci fiskars,  ale kvalitni klasiku. Takze se priklanim k vyse uvedenym svedskym znackam. jeste jsem nasel ceskou sekeru Zbirovia. Je levna, nemate s ni nekdo zkusenosti?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
            
host - 224.36 (?), 26.2.2013 22:42

Big boys, big toys. Inak ak tieto sekerky tak milujete, tieto firmy vyrabaju a predavaju aj verne napodobeniny historickych sekier, pouzivanych napr. v stredovekom Anglicku. A myslim, ze aj plne funkcne. S lepsimi, nie stredovekymi parametrami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 231.106 (?), 27.2.2013 10:31

Vím o tom, jsou krásné. Mě se líbily tesařské širočiny-na hranění klád. Akorát k tomu nemám použití :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 37.23 (?), 27.2.2013 10:56

Současná produkce Husqvarny jsou pouze výrobky od Hultafors.

Dříve (tak 4 roky zpátky?) to byl Wetterlings.

Výrobky Hultafors (= Hults Bruk), Granfors a Wetterlings nejsou identické, rozdíly jsou patrné. Když ne na první, tak na druhý pohled :-)

O tom, že by tyto firmy byly majetkově provázané, nic nevím.

Pěkné video z kovárny Hults Bruk: zde

Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 12.234 (?), 8.1.2016 19:22

Dobry den,

dovolim si obnovit tuto diskuzi. Vybiram nejakou stipaci sekeru, nechci fiskars,  ale kvalitni klasiku. Takze se priklanim k vyse uvedenym svedskym znackam. jeste jsem nasel ceskou sekeru Zbirovia. Je levna, nemate s ni nekdo zkusenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 103.209 (?), 8.1.2016 19:44

S touto zkušenosti nemám -ale na běžné špalky bez suk bych doporučil i nějakou lehčí, ideálně se stejně dlouhým ale tenkým=pružným topůrkem. Tato se hodí na sukovaté špalky ale jinak se nadřete

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.226 (?), 8.1.2016 20:52

Podívejte se na sekery, které prodává Husqarna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.234 (?), 9.1.2016 4:37

Lehci nez 1.5 kg bych ani nechtel, at to ma nejakou energii. Husqvarny jsou jeste cenove rozumne, docela se mi libi Husqvarna 75cm. Ta Zbirovia asi nebude ocel nic moc predpokladam...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.38 (?), 9.1.2016 6:44

Předpokládáte špatně. Kováci v té firmě jsou velmi zkušení a jejich výrobky jsou na vysoké úrovni. Mám od nich pár věcí a bez chyby. Třeba i geologické kladívko, které udělali na přání a to je kvalitou zcela srovnatelné se zahraničními. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jardo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 235.89 (?), 9.1.2016 9:21

Spracujem ročne nejaké drevo na prikurovanie hlavne preto, že ma práca s drevom baví a beriem to ako zdravý pohyb. Kupujem tak 15 pm v kládach 8m dlžky a niče málo vyrežem z vlastných pozemkov. Štiepal som to kalačom 3,5 kg s plastovou rúčkou a klinmi nakrátené na metrovice. Postupne s rokmi prechádzam na hydraickú štiepačku, ale sekery potrebujem stále. Kalač na plaste sa mi páči, dobre sa s ním robí, ale sekery na plaste ma neoslovili.

   Mám malú kúpenú v Polsku, nabrúsenú na tenko, na doseknutie nedoštiepnutej siahovice je dobrá, materiál je však blato. Používam aj starú sekeru nájdenú pri demolícii stodoly, kováč mi ju prekul, zakalil a popustil. Je tvrdá nabrúsená na tenko, na osekávanie konárov dobrá, štiepanie ale nezvláda, má len asi 1 kg. Násadu som robil ja drží perfektne ani sa nepohne. Kúpil som si aj 1,25 kg Krumpholz lesnícku. Podľa predavača ručne kované nemeckú sekeru na Hikori topore. Podľa mňa je kovaná v zápustke a násada je jaseň. V obchode síce predávali náhradné toporá z Hikori za 25 €, ale moja je jaseň. Dobre padne do ruky, je tak akurát tenká a pružná, ale je mierne skrútená.  Nabrúsená bola a aj ju udržujem na štiepanie-do klina. Materiál je podľa mňa nič moc, pri štiepaní sukového buku je na ostrí badateľná otupená ploška, možno by pomohla zakaliť a popustiť.  

     Použitaľná je podľa mňa každá sekera, každá potrebuje svoje. Drevené toporo zvlášť. Teraz mám sekery, ale aj motyky v kotolni, aby vyschli, potom ich napustím fermežou. Ani sa nepohnú. Ak sekeru raz dáte do vody zapučať, pretože sa hýbe, už nikdy to nebude ono. Aby som nezabudol, toporá som pri hlavách oplechoval. doporučujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.234 (?), 9.1.2016 18:39

Panove dekuji obema za odpovedi. Zkusim tedy tu Zbirovia a topurko oplechuji. Pak sem napisi jak budu spokojen.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika