Zkazene zeli?



pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?)
20.4.2017 13:13

Já mám zelí v koutě kuchyně paneláku v zeláku. Velmi často kontroluji, aby v járku byla vždy taky slaná voda. Často dolévám! Zelí stále chutné! Při strouhání jsem poprvé přidal křen. Je lepší než v minulé roky bez křenu!    Je potřeba rozeznat,,křísy" od plísně!!! Když se,,hrabu" v zeláku, vždy naberu do 0,7l sklenic a ani po měsíci nepoznám rozdíl.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
host - 157.29 (?), 20.4.2017 11:56, zobrazeno: 13724x

Dobry den,

prosim o radu. Delala jsem letos kysane zeli. V zelaku mi krasne vykvasilo a bylo moc dobre. Bohuzel nemam sklep ani jine chladne misto nez lednicku. Takze jsem zeli prendala do sklenic, ale nezavarovala a dala do lednicky. Uz jednou jsem to takhle delala a zeli v lednicce vydrzelo hodne dlouho. Dneska jsem zeli chtela pouzit (mam ho v lednici neco malo pres mesic) a koukam, ze ve vsech sklenicich je bily povlak na povrchu, stava se trochu vsakla, takze horni vrstva nebyla uplne ponorena. Bohuzel ale zeli trosku zasmradlo a uz nechutna dobre ani po odebrani horni vrstvy. Hadam, ze je to plisen a budu muset vsechno vyhodit??? :-(
Dekuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 245.57 (?), 20.4.2017 13:00

Bílý povlak se udělá i na zelí, které je v sudu. Nevadí. Ale bude problém v tom, že se vsákla voda, což se běžně děje, a musí se dolít, převařená, mírně osolená a vychladlá. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 20.4.2017 13:02

Ona to nebude plíseň ale bakterie nějakého divného kvašení. K zelí se dostal vzduch. Když vám napíšu, že to vyhodit nemusíte, tak to pak zblajznete i když je to humáč? Opravit to nejde. Jestli máte slepice, sezobnou to, jestli ne, kompost, nádoba na bioodpad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?), 20.4.2017 13:13

Já mám zelí v koutě kuchyně paneláku v zeláku. Velmi často kontroluji, aby v járku byla vždy taky slaná voda. Často dolévám! Zelí stále chutné! Při strouhání jsem poprvé přidal křen. Je lepší než v minulé roky bez křenu!    Je potřeba rozeznat,,křísy" od plísně!!! Když se,,hrabu" v zeláku, vždy naberu do 0,7l sklenic a ani po měsíci nepoznám rozdíl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 172.126 (?), 1.8.2019 19:29

Mám zelák ve sklepě.V poslední době mi začalo zeli černát.Nevim co se děje.Múže mi někdo poradit, proč?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 68.213 (?), 1.8.2019 21:57

Od kdy je zeli nalozeno?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika