Zkušenosti s pilami Hecht



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
               
host - 27.68 (?) 
3.11.2013 15:43

pane..je velky rozdiel ked si da niekto v Cine nieco vyrabat alebo nakupuje cez alibaba.com. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 56.206 (?), 4.11.2013 14:50

Podle mne si Werco nenechává pily v Číně vyrábět, ale odebírá hotové výrobky, které si nechává jen brandovat nálepkami se svou značkou Hecht - výrobce Zhong Jian Tools Machinery vyrábí 20.000 pil měsíčně a nabízí několik designů, motorů a barvu dle přání zákazníka. Vyrábí i svou vlastní značku (Zhong jian), která je právě základem mnoha Hechtek. I proto je v balení nádobka na směs s poměrem 1:35, který doporučuje právě výrobce, ačkoliv sám Hecht v návodu doporučuje 1:40 - 1:50 (v závislosti na typu). Dále vyrábí i řadu Topsun, což jsou i u nás nabízené GTMky. Klony těchto pil nabízí spousta prodejců nejen v Evropě, ať už brandované pod svou značkou, tak i jako čistou no-name "čínu".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.39 (?), 4.11.2013 23:56

jsou to šroty, ale za dva litry pro někoho na chatu asi v klidu... Radost žádná, ale sposta šílenců má doma profi pilu a na co? řežou s tím 3 nádrže za rok, takže ani nepoznají kde je rozdíl... Nanejvejš jim ještě profi agresivní mašinka naliská, takže vlastně zlatej hechtík laugh  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.106 (?), 8.11.2013 16:35
Ahojte. Potom som aj ja jeden zo šialencov čo majú profi pilu a malé využitie. Akurát stým že mám malu Stihl MS 170 na drobne drevo a HQ 560 XP na hrubšie drevo. Predtým som mal HQ 357 XP. Mam profi pilu preto že ma nebaví rezat drevo na kusy do krbu týždeň ked to môžem mať za jeden deň. Vôbec mi nevadi, že potom pila je v regali zvyšný rok. A už vôbec mi nevadí dať za pilu 700 €. 560-ku som kúpil kvôli tomu, že sa mi páčila a potom som predal 357. Ja by som si pilu ako je Hecht nikdy nekúpil, ale chápem že nie každy si to môže dovoliť. To radšej tu najlacnejšiu Stihl alebo HQ. S pozdravom Ján
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.206 (?), 8.11.2013 17:29

Nepředpokládám, že valná většina příležitostných hobíků má doma dokonce 2 pily - lehčí a výkonnější. Myslím, že hobíci většinou řeší všechno, co potřebují pořezat, jedním strojem. Jsem i trochu skeptický k rozdílu mezi pořezem značkovým strojem (za den) a Hechtem (týden) - pokud je kvalitní lišta a ostrý řetěz s chutí do práce, myslím že Hecht pořeže dřevo v kratším termínu, možná i stejně rychle jako srovnatelně výkonný značkový stroj. Se značkovým se ale míň nadřete, protože je lehčí, máte míň unavené ruce díky lepšímu antivibračnímu systému a možná míň řve i smrdí. S velkou pravděpodobností déle vydrží. Na druhou stranu Hecht méně stojí, funguje a nenáročnému uživateli, který potřebuje jen stroj na pořezání dřeva, poslouží. Jako u všeho - je to o prioritách uživatele.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 124.31 (?), 11.11.2013 15:31

winkpan xx 135.106. má evidentně rád kvalitní věci a nekácí se z toho, že to není laciné. To je OK, proč ne, když si občas člověk vezme pilku na kupu dřeva, je to radostnější s takovým vercajkem, než s nějakou navoněnou bídou co nevíš jestli za 5 minut ještě pojede a vyklepe ti při práci i plomby ze zubů.  Pak je ale potřeba říct, že mám rád kloudnej vercajk, baví mě a dám za něj balík, i když ho úplně nepotřebuju a vlastně mě přijde ten nařezanej kubík dost draho. Někomu ale stačí něčím nafikat kupu dříví jednou do roka, a je mi fuk čím, hlavně nějak a za rozum.  Tvrzení, že na doma se vyplatí JEDINĚ profi vercajk je stejně praštěný, jako tvrzení že s Hechtem můžou lesáci normálně do těžby... a docela se divím, kolik lidí si nechá tyhle bulíky pověsit na nos a ani nemrknou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 5.11.2013 2:47

Myslím, že jsem našel jsem ve vašem tvrzení trhlinu, ani jedna pila z obou odkazů nemá 56ccm obsah, což by odpovídalo Hechtce 956. Vyvozuji z toho, že to s tím lepením na ty pily co jste postl nebude úplně tak jednoduché.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 27.68 (?), 5.11.2013 7:47

Jednoduche to nie je, ale logicke... proste Werco nakupuje po Cine co sa len da..zachvilu budu kupovat aj prasky na pranie ked kupia za dobru cenu a urcite tomu daju zase aby to klamalo nazvom nejake nemecke zvieracie meno..napr. Zander... ked uz mame Hechta -

stiku /stuku/ nech je tam aj candat /zubac/.  Pokial jedna firma nevyraba od 50ccm vysie tak nie je problem z dalsich garazovach manfaktur kupit pilu s vacsim obsahom,... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.206 (?), 7.11.2013 10:24

Já nepíšu, že všechny pily, které Werco branduje pod značku Hecht, pochází od ZJ Tools. Zato vsadím poměrně slušnou sumu, že Hecht 44 a 45 je YD-KU02-45, Hecht 945 je YD-KU02-45A, Hecht 946T je klon YD-KU05-45A a Hechta 950 najdete v YD-KU01-50. Samozřejmě, barvu a řeznou soupravu si Werco může zvolit - výrobce respektuje přání odběratele.

Tím, že si Werco nenechává vyrábět, ale kupuje hotové výrobky, jsem měl na mysli pouze to, že nemá v Číně montovnu, kde by skládali pily dle vlastního návrhu a konstrukce Werca. Jde o hotové výrobky, které mají různé značky a názvy podle zákazníka, který jistou část produkce nakoupí a vyveze z Číny. A základem konstrukce mnoha čínských výrobků není důvtip a um čínských inženýrů, ale prosté rozebrání výrobku některé světové značky a její horší či lepší zkopírování. Někdy je výsledkem nepoužitelný paskvil, jindy překvapivě slušný produkt - vždy ale lacinější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.206 (?), 11.11.2013 11:57

Mimochodem, po pěti vyřezaných nádržkách a jednom otočení lišty (Hecht, nikoliv Oregon) má lišta vůli 1,8 mm. Bylo mi divné, když při broušení pilníkem se řetěz vykláněl do strany, jako by to byla 1,3... Řetěz Sabre je taky hezky vytahaný a to jsem pilu šetřil na slabých průměrech do 15 cm. Takže už chápu přechod výrobce na řezné soupravy Oregon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika