Zkušenosti s pilami Hecht



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 130.1 (?) 
21.8.2010 22:48, zobrazeno: 281301x
Zdravím, jsem zatím spokojeným majitelem Hecht 946 teprve půl roku,(už sem s ní nařezal 20m3) a zajímá mě zda tu má někdo zkušenosti s životností a poruchovostí pil týhle "značky"
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 200.145 (?), 25.8.2010 12:04

No vzhledem že ji mám od pondělka 25.7. tak zatím nic moc zkušenosti. Snad jenom to že se mi blbě startovala poprvé - primer je velmi účinný a tak jsem ji z neznalosti řádně přechlastal. První cca kubík měkkého máme za sebou -  funguje normálně -  jako pila.

Spíše zábavný zážitek s místním prodejcem značkových pil apod. Po dotazu na Castrol Garden2T mi bylo řečeno že prodávají pouze značkový olej. Na regálu mají J. D. a P. a možná ještě něco  - už nevím. A že to určitě zadřu. Tak přemýšlím kde že to má Husqvarna a další svoji ropnou plošinu a rafinerku. Nakonec koupeno u pumpy. Pro klid duše dávám zezačátku něco víc.

Řetěz na půjčovanou pilu loni ale brousili dobře. Už mě ten věčný folklor s Čínou  štve. Stejně to tam buší všichni a záleží jenom na tom jak si to kdo ohlídá a kolik na tom chce vyvařit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.168 (?), 26.8.2010 7:32

Ono na tom folklóru s Čínou něco je - až s tím Hechtem nařežete aspoň 1000 m3, tak teprve potom půjde tvrdit že je to "to samé za půl peněz" (a to se bavíme jen o životnosti). 

K tomu vývaru - když pominu marže obchodníků, tak tradiční výrobci táhnou vývoj a z něčeho to musí zaplatit, kdežto okopírovat hotové vyjde výrazně levněji. 

Hecht je z "číny" asi to nejlepší a v podstatě se dá srovnat s hobby HQ (= vzhledem k ceně není co řešit), ale srovnávat to se špičkou v pilách je opravdu mimo. Jinak máte pravdu v tom, že kvalita závisí na tom, co se zadá a jak si to kdo ohlídá.   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 200.145 (?), 26.8.2010 10:16

Já se to v podstatě ani srovnávat nesnažím. A to samé to rozhodně není - i když už jsem se koukal a je to docela slušně udělaný. Ale... Těch 1000 m3 nařežu tak za 50 let takže volba je jasná. Jde jenom o to že jako amatér si na krátkodobé použití 5x z rok nechci kupovat něco kde utratím prachy hlavně za značkový štítek a zbytek bude "značkový" plast což u takové hobby je pravidlem - už se těším na umělohmotné válce a písty. Takže pokud zvolím kategorii hobby ať již z finančních nebo jiných důvodů, tak koukám aby to bylo aspoň k něčemu bylo no a to se mi zdá že YD - KU01-45A a její odvozeniny docela splňují. A je úplně jedno jestli se to prodává jako Hecht nebo Gude ap. Ještě snad dostupnost ND a zázemí firmy. To myslím je zrovna u těchto dvou firem velmi slušné. Celý loňský rok jsem si půjčoval něco... BKS 4615... prodává třeba Hornbach za necelé 3 tis. Nebýt toho že praskají pružinky na rukojeti a toho půlmotoru z plastu co mi vadí, tak bych ji asi bral. Kamarádovi vydržela neskutečné věci - no možná měl štěstí. Vždycky se mi strašně líbilo to provedení třeba u STIHLu -krásně lakovaný lehký kov se zaleštěnými hranami - nevím možná už to taky není pravda. A hlavně si nemůžu dovolit ty finance.

Asi by se tyhle diskuze měly přísněji rozdělit na hobby a profi protože mě neskutečně vytáčí když někdo chce poradit levný a DOBRÝ výrobek (dle zkušenosti ostatních) a je si vědom i úskalí neznačkových věcí a skoro okamžitě se dozví že je úplný trouba protože nemá pilu xxx (a auto od VW v dehtu, a telefon vod Nokije a tak by šlo pokračovat)  Což v téhle disk. zatím? neplatí.

Ale k věci - budu sledovat jak se nám to YD... vyvrbí časem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 200.145 (?), 26.8.2010 10:42

Ještě něco - mě taky zajímaly zkušenosti a prolezl jsem kde co, protože 945ka byla a je zdá se velmi úspěšný výrobek. No a tak jsem měl dilema jestli vzít starý, osvědčený ale údajně? výběhový typ 945 nebo novější více méně stejný 946 (ten primer byl velké lákadlo). Měl jsem obavu jestli třeba výrobce - prodejce nezjistil že by šlo něco ubrat nebo ošidit protože je to až příliš dobré v dané kategorii což je bohužel dnes běžná praxe. No ale už jsem se rozhodl takže..

Samostatně o 946 zatím skoro nic - snad nebudu ten pionýr sám

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 137.88 (?), 27.8.2010 11:06
Taky mám 946 a mohu porovnat protože mi 945nějaky dobrak ukradl z chaty i se sekačkou. Podle mne jsou pily na obsluhu stejné jen na startovani bych řekl ze je lepši ta 946 kvuli tomu primeru. Jinak s ani jednou pilou jsem ne měl problém proto jsem si i 946 koupil. Na chatě dělam dřevo dost často protože s nim chatu vytápim a zároven mám udirnu a krb a řezu i tvrdé dřevo. Pokud bych znovu rozhodoval o kvalitni pile neváhal bych a 946 nebo jiného Hechta bych si bez obal koupil Tonda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 130.1 (?), 29.9.2010 21:23
Máte někdo praxi s řetězy Hecht? ve Wercu mi tvrdili, že je kvalitní, i když stojí 250,- ve srovnání s Oregonem, který je v současnosti prodáván v setu s pilami.A ještě jaký 2T olej používáte?Já již delší dobu jedu na Hq Low smoke.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.147 (?), 30.9.2010 9:35

Do všech dvoutaktů, pila,křovinořez, Vari, používám náš olej MOGUL TSF a jsem spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.145 (?), 4.10.2010 12:53

Do motoru Castrol 2T.

Na řetěz M6A, protože zatím řežu jenom na dvoře a navíc jsem viděl sousedovo el.pilu napadenou ekoolejem  - nějak "zapoměl" po použití vylít a propláchnout tím škaredým minerálem.

Takový dotaz: řešili jste nějak dodatečné seřízení po "záběhu". Zdá se mi trochu vyšší volnoběh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.1 (?), 4.10.2010 20:03
Zdravím, já sem seřízení po záběhu u svý 946 řešil, a rozhodně doporučuji, moje zkušenost je, že mi to ve Wercu udělali na počkání, trvalo to asi 10min.,servisák mi sdělil, že se již trochu začala přetáčet, tak to sešteloval a pilka zas jede
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika