Zkušenosti s pilami Hecht



Kutil.cz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 149.2 (?)
20.5.2016 10:10

...168.81 Možná jste jenom zmanipulován soudobými sdělovacími prostředky a reklamním průmyslem. Takoví lidé rádi někoho napadají a obviňují. Nejlépe na dálku. Także se musím toho pana kolegy výše zastat. Kupoval jsem SD 100 před vojnou, rok 1988. Jak uvádíte, sehnat pilu nebyla sranda. Ani v Tuzexu. Asi i proto jsem ji koupil v Ostravě v železářství na náměstí. Asi 5100 tehdejších korun, bony jsem fakt nikdy neměl. Samozřejmě, že dávno nejede s původní řetězkou ani řetězem. Ale dodnes bez problémů jede. I když se najdou na dálku nevěřící Tomášové. Zas ale věří jiným věcem... vždyť to přece včera říkali v televizi, a v Blesku to psali taky... Ten pán určitě sám dobře ví, jak je na tom zdravotně, případně to ví jeho lékař. A Vy si večer zapněte TV hovna, oni Vám něco poučného určitě poradí... s tím rozdáváním pil, bych to neviděl zas tak dobře, některé kousky se nehodí ani rozdávat, protože už když sem dorazí a vybalí se kontejneru, stávají se nebezpečným odpadem... nebo přinejmenším problematickým...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
                     
host - 88.27 (?), 12.3.2015 23:23

Zdravíčko lidi, co se jedná o pilu HECHT, tak na tu pilu nemužu nic vytknout. Používam ji asi 7 let, chodím sní do lesa, doma sní řežu a podotýkám že nepracujem s mekkou dřevinou, jen samý buk, dub, habr a ktomu suchary. Pila je lehká do ruky benzinu spapá minimum a o pořizovací ceně nemluvě. Jinak mimochodem sem se někde dočetl že HECHT používají komponenty HQ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.2 (?), 22.3.2015 12:09

Je to spíše o tom jak je kdo zkušeným, a znalým práce s motorovou pilou! Ono opravdu není problém koupit Husqarnu nebo Stihl za patnáct tisíc a trápit se s ní podobně jako s Hechtem za pět!  Žádný stroj nikdy z nešiky neudělá machra. I když roky a časté používání dokáží majiteli problémy předvídat a vyvarovávat se jim! Opravdu většina stroju, za chyby a špatné zacházení obsluhxy nemuže, vše je o zvyku a přizpusobení se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.254 (?), 12.2.2015 6:32

Zdravím, no to tam máte pořádné poseroutky, když stačí vzít pořádná rozbruska a zubové čerpadlo 100L/min a pár metrů hadice (ta Vaše svačinka by byla určitě delší, než celá akce - tím harvestorem bych si za pár minut naložil celý valník - blbý?)...  - no to jen taková mezivložka do fóra...  - jo, a tu zázvoru bych si možná ještě naložil a odvez...  Jinak si chci taky koupit Hechtku čtyřiačtačtyřicítku (docela shoda s mým kvérem), tak jsem začal možná nekonvenčně, ale PTÁM se tady - ví někdo vůbec od kud je ten Hecht, myslím jako projektově a manažersky? Mě to připadá Německé, což by mohlo být dobré... Ale určitě je to vyrobené v Čajně, čili opět "včelí plastově plásty", které se zasírají pilinama a oilem (stejně, jako u mnohatisícové Oleo-Mac, čili John Deer -USA), nebo je to vyřešeno lépe? Jednu takovou si za strašné peníze -bez mojí asistence- koupila moje mladá s tchánem v MF. Odzačátku to chodilo blbě do výkonu, nestartovalo-jen občas-nechal jsem na tom "rameno". Působilo to na mě furt jako levná Čína, nakonec jsem to musel rozebrat (jsem technik - NO Problema, rozeberu a složím i 8mikvalt do Báva, takže sranda...), a fakt tam bylo různě vyryto-odlito: Made in...  No za ty peníze bych to u MF nečekal, i když nejsem žádný profi lesník či zahradník. Z reklamací je doslova "vyhodili", že používají špatný oil - Paramo(Koramo) M2T - já ho používám 30let do všeho i závodního, navíc specifikace plně vyhovuje.Já mám 20let pilu HSQ 261 nebo 265-nevím, 2x mi ji ukradli-a našli!!!, ale po poslední krádeži pila nejde. Už předtím jsem tam musel koupit novou čerpací membránku do karbesu a postavit nové eletronické zápalko(na originál bych neměl-navíc těch pár součástek za pár korun...), je to už cca 8let-nepotřeboval jsem ji, Jikra jde, Palivo prokazatelně jde, ale nechytne. Komprese 4.5 - 5. to se mi zdá málo... I když ta John-Deerka má taky jen 6.0. - Tak jestli někdo poradí, pilka nebyla sice od začátku v mých rukách, ale je jako nová. Tak bych teď narychlo koupil nějakou novou-po přestěhování z Phy potřebuju dělat dříví-né moc, a ta Hechtka se mi líbí...  Poradíte?  S díky a na závěr jedno foto-i s čím se dá chodit do lesa... - a nikomu to není jasný, jak tam dostal cirkulárku... - Stihl 510AV Electronic (taky už něco pamatuje) 175ccm, a k tomu kotouček Vidio 450mm.  Dík za radu ohledně té Husky i jestli mám koupit tu Hechtku. Čus Sinnaka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.16 (?), 18.5.2016 19:26

Zkušenost příšernou. Zmetek, kterej nejde opravit. Vadná konstrukce. Kdo chce řezat, ať to nekupuje-hrůza!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.81 (?), 18.5.2016 20:58

Blbost, takový plivanec! Mám Hecht 45 skoro 2 roky. Zatím bez závad. Koupil jsem v akci za cca 2200,- Kč. Topím dřevem. Už udělala dvě sezony. I za cirkulárku. Znáte pilu, u které vás vyjde sezona levněji?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bigj66 - (16) - 38.146 (?), 19.5.2016 16:04

 já ano Sachs Dolmar 30 let v provozu 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.81 (?), 19.5.2016 22:48

Tak to je opravdu pěkné. A řetěz pořád původní? A dnes už s ní řeže vnuk? A zdraví slouží?
2016 – 30 = 1986 V osmdesátých letech jsem taky chodil do „Tůzu“ (Tuzex). Inu rifle. Bony se prodávaly za 5 Kčs a i víc. Žádného mladíka (mého vrstevníka) jsem tam ale kupovat pilu nikdy neviděl. Nebyla totiž vůbec za pakatel.
Od té doby se věci i změnily a taky byla nějaká inflace. Kdo tehdy za cenu Sachs Dolmara v „Tůzu“ koupil rozumný pozemek, může dnes, a jen pro potěšení, pily i rozdávat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 21.146 (?), 20.5.2016 9:22
Blbost bony se daly sehnat v pohodě za 4Kčs, pily neprodávali mezi riflama. Jasně, kdo si koupil místo pily pozemek, veterána na tom vydělal, jenomže to je ujeté srovnání. Hecht je pila na houby a za 30 let bude 15 krát recyklovaná. Ten sachsík řeže furt.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Kutil.cz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 149.2 (?), 20.5.2016 10:10

...168.81 Možná jste jenom zmanipulován soudobými sdělovacími prostředky a reklamním průmyslem. Takoví lidé rádi někoho napadají a obviňují. Nejlépe na dálku. Także se musím toho pana kolegy výše zastat. Kupoval jsem SD 100 před vojnou, rok 1988. Jak uvádíte, sehnat pilu nebyla sranda. Ani v Tuzexu. Asi i proto jsem ji koupil v Ostravě v železářství na náměstí. Asi 5100 tehdejších korun, bony jsem fakt nikdy neměl. Samozřejmě, že dávno nejede s původní řetězkou ani řetězem. Ale dodnes bez problémů jede. I když se najdou na dálku nevěřící Tomášové. Zas ale věří jiným věcem... vždyť to přece včera říkali v televizi, a v Blesku to psali taky... Ten pán určitě sám dobře ví, jak je na tom zdravotně, případně to ví jeho lékař. A Vy si večer zapněte TV hovna, oni Vám něco poučného určitě poradí... s tím rozdáváním pil, bych to neviděl zas tak dobře, některé kousky se nehodí ani rozdávat, protože už když sem dorazí a vybalí se kontejneru, stávají se nebezpečným odpadem... nebo přinejmenším problematickým...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
bigj66 - (16) - 38.146 (?), 20.5.2016 19:49

SachsDolmar 114   a za tu dobu dvakrát olejové čerpadlo a jedno zapalování a řeže s ni syn kupujícího a na rozdíl od hechtu se dá místo řetězky vyměnit pouze prstýnek na ní navlečený, asi udělaly někde soudruzi z číny chybu wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika