Pila Aram-Trade-Tools



ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 63.3 (?)
20.1.2010 11:19

Je to každého osobná voľba za čo minie svoje peniaze. Či dá "relatívne" viac za značkovú pílu a bude mať teoreticky väčšiu šancu na bezproblémovú prevádzku pri zodpovedajúcej údržbe a starostlivosti, alebo ušetrí nejakú korunku a kúpi neznačkový výrobok s pochybným pôvodom a vlastnosťami. Viď váha - výkon - celkové prevedenie, antivibračný systém, atď, atď.

Radek má v mnohom pravdu overenú na vlastnej skúsenosti a nadobudnutú rokmi praxe. On a p. J.S. vedia čo hovoria ak tvrdia že je lepšie si priplaťiť a kúpiť niečo lepšie. Vráti sa to mnohonásobne počas používania.  Ja osobne by som to nebral za tie peniaze a to ani k domu na príležitostné použitie. Nie som tak bohatý aby som míňal zbytočne éčka.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 28.12.2009 19:33

Přeji vám spokojené řezání s tím "novým " modelem, na netu Alibaba jich najdete možná 200, těch "nových " modelů. Máte naprostou pravdu, za 2 300,- Kč to musí být superpila, kterou pánové z Číny totálně odstavují tradiční osvědčené výrobce předražené techniky a kterou servisáci a věci znalí lesáci podceňují. Tak pardon za smyšlené zavádějící komentáře a kdyby přeci jen nějak zahaprovala ta superpila, tak jen doufám, že nejste daleko od Sokolova, kde zajišťují záruční a pozáruční servis. Jen mezi řečí, víte proč jen značek Timbertech, Stenson, Aram Trade Tools a Tarus? Nikomu to neříkejte, ale je to ta samá pila jen pokaždé s jinou značkou, možná v jiné barvě! Jinak o serioznosti prodeje svědčí drobnosti typu - Antivybrační, možnost přikoupit "profesionální" řetěz Oregon, běžná cena 548,- Kč u nás 399,- Kč!? Ceníková cena řetězu Oregon 73 LPX 72 E je 505,- Kč a DP 483,-! Takže co je zavádějícího na komentářích? To že běžně mají pily s obsahem 45 cm3 výkon kolem 2,3 kW a tato potřebuje obsah 52 kubíků, nebo to že běžně pila s výkonem kolem 2,2 kW váží do 5 kg a tato superpila 6,5 kg!? Seriozní výrobce neosadí ani 3 kW pilu lištou délky víc jak 45 cm, tady klidně 50 cm? Máte pravdu, komentáře jsou opravdu hodně zavádějící, zejména od prodejce tohoto Čínského shitu!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 245.201 (?), 20.1.2010 8:31

Je vidět, že hodně informací je zavádějících! Pán se tady rozjel jako člověk věci znalí a pokračuje v zavádění. Pan Vostarek v Oloví u Sokolova má servisní dílnu ne jen těchto značek (a je to dobré, že tady někdo takový je) opravuje všechny značky a zahradní techniku.

Dále řetěz, který jsem koupil je Oregon 73BPX 76 článků 325" 1,5 Micro - Chisel a NE zde uváděný nesmysl a jestli je to Čína co dnes není vyráběno v Číně??

Slovo Shit je dost silné.

Josef Novotný

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 63.3 (?), 20.1.2010 11:19

Je to každého osobná voľba za čo minie svoje peniaze. Či dá "relatívne" viac za značkovú pílu a bude mať teoreticky väčšiu šancu na bezproblémovú prevádzku pri zodpovedajúcej údržbe a starostlivosti, alebo ušetrí nejakú korunku a kúpi neznačkový výrobok s pochybným pôvodom a vlastnosťami. Viď váha - výkon - celkové prevedenie, antivibračný systém, atď, atď.

Radek má v mnohom pravdu overenú na vlastnej skúsenosti a nadobudnutú rokmi praxe. On a p. J.S. vedia čo hovoria ak tvrdia že je lepšie si priplaťiť a kúpiť niečo lepšie. Vráti sa to mnohonásobne počas používania.  Ja osobne by som to nebral za tie peniaze a to ani k domu na príležitostné použitie. Nie som tak bohatý aby som míňal zbytočne éčka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 20.1.2010 19:35

Pane Josefe Novotný (jistě vaše "pravé" jméno), nemíním vás, ani pana Vostarka urážet, napadat tak jako vy mne. Bohudík je zde mnoho, řekl bych převážná většina, čtenářů a také přispěvatelů, kteří ví o čem mluvím, napsal -li jsem označení řetězu Oregon 73 jako označení řetězu 3/8" profi, tedy tzv. "velké" 3/8"!!! Pro pochopení nesmyslu a sprostoty, jenž jste napsal, věřím, že neúmyslně, neboť jste jím byl "nakrmen" někým jiným, si otevřete tyto stránky a studujte nejméně hodinu data, označení a provedení řetězů zde uvedená. Doporučuji vám vždy se nejprve přesvědčit o skutečnosti, než z vaší klávesnice vypadne něco takového! Dokazujete totiž svým příspěvkem jen a pouze svoje IQ a stavíte pana Vostarka, jehož si evidentně vážíte víc než by si možná zasloužil, do podivného světla!  Ceny, jenž jsem uvedl, jsou z ceníku fi. Agroles Písek, výhradního dovozce výrobků Oregon do ČR. Jen pro vaši představu jaký nesmysl jste napsal - řetězy Oregon označené 73 (3/8") se prodávají v provedení LP, LPX, LG, LGX, D, DP. Provedení, označení BP, BPX, LP, LPX je použito pro řetězy 0,325"! Ty však mají číselné označení např. 21, 90,95,33. Rozklíčování vámi napsaného označení je : řetěz Oregon, 3/8",? (jinak kulatý zub u 325"), síla vodícího článku 1,5 mm,? (Micro-Chisel, tedy 325"), 76 vodících článků odpovídá délce lišty 55 cm u řetězu 3/8". 

Příště se nejprve zamyslete nad vlastní IQ, než něco podobného splodíte a po důkladném nastudování doporučené stránky i nad tím, kdo je věci znalý (podle vzoru mladý) a kdo zde zavádí a lže. Já to rozhodně nejsem!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.201 (?), 21.1.2010 16:02

Vážený Rdku B je vidět, že jste člověk stejné peněženky jako já! Pokud by jste měl peněženku silnější vůbec by jste se nezabýval těmito podle vás Shit, ale zaváděl by jste úplně u jiných značek pil v jiné cenové kategorii. Vůbec se za to nestydte na této diskuzi jsme převážně lidé stejné kategorie. Vaše poučení o řetězech je opět zavádějící. firma Oregon Písek má jistě na výběr spousty rozměrů řetězů, ale vy vůbec nevíte jaká je na pile lišta, tato lišta co mám není Oregon, ale je dodávaná originál k pile. Na ní je zapotřebí zde uváděný rozměr a typ takže tam laskavě necpěte něco jiného. Řeč je tu o tom, že jste napadal serioznost ceny, kterou jste zpochybnil jako zavádějící. Podle mích info. je to cena za 0325" 1,5mm 76 článků za částku 399,-Kč slušná a to je podstatné. Takže si vaše moudra nechte já si myslím, že je to na každém jak se rozhodne a ne aby jste někoho zaváděl kam vy chcete a pomlouval výrobek, který vůbec neznáte. Člověk potížista bude pořád potížista!! Já mohu za sebe říct, že za ty PENÍZE jsem s výrobkem spokojen. Totiž pokud ten výrobek neznáte nemůžete soudit a to se tady děje Radkem B. Může se stát, že někdo nebude spokojen, ale tak už je to se vším co si člověk koupí a nemusí to být zrovna LEVNÉ.

Josef Novotný

ps: moje jméno nezpochbňujte pane Rdku B???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 21.1.2010 18:23

Pane nejprve P.O., dnes Josefe Novotný, co vidíte vy mi je srdečně jedno, na to se spolehněte. Firma "Oregon Písek " bohužel žádná není, pokud takovou najdete v jakémkoliv registru firem, omluvím se vám. Nyní co vidím já, člověka zasaženého pravdou vyřčenou veřejně o pochybných výrobcích z Číny. Podívám-li se na diskuzi na AUKRU, velice připomínajícího "prodejce" jednoho z těchto "supervýrobků", jednou z kupujících. Pane Josefe Novotný, chvalte si svou pilu jak vám libo, já vám to neberu, jen jsem popsal skutečný stav věcí a vlastní skušenost z vlastní dílny, ve které jsem měl tu "čest" se nejednou těmito stroji zabývat. Nebo myslíte, že všichni majitelé tohoto výrobku několika desítek značek a barev, je posílají k vám do Oloví? Cena řetězu, uváděná na webech kde je tento výrobek nabízen, je zavádějící a jeho označení špatné! Jak je vidět nestudoval jste nabídnutý odkaz ani vteřinu, takže lež vámi vyřčenou považuji za záměrnou! Ne, vy nezavádíte, vy přímo lžete!  A ještě se nestydíte mne napadat! V reklamě na tuto pilu je uveden řetěz 73 LP 72 E, což je řetěz 3/8" s hranatým zubem! Vy jste uvedl 73 BPX 76 článků 325" 1,5 MICRO - CHISEL! Tak kdo tu lže?

Máte pravdu, člověk potížista je pro takové prodejce jako vy každý kdo napíše pravdu o vašem zboží. Takže si své napadání a sprostoty nechte pro sebe. Mmch tento web, pokud jste si ještě nestačil všimnout, slouží na osvětlení právě takových zavádějících a lživých údajů rádoby seriozních prodejců!

Souhlasím, že je na každém, jak a pro jaký výrobek se rozhodne, nikdo prostřednictvím netu ho nemůže donutit ke koupi. Každý dovozce (seriozní), na svých stránkách uvádí potřebné údaje pro zvážení a rozhodnutí, u těchto výrobků však jsou data tak nepravdivá, že to zavání klamavou reklamou!

Vás, pokud to je tak jak píšete, tedy s vaší peněženkou, o mojí se nemáte co starat, chápu, za, pro vás nemalý peníz jste pořídil něco, co nemá veřejnou důvěru a podporu. Jste-li s ní však spokojen, věřte, že vám to přeji. Ano, cena za 21 BPX 76 E 399,- Kč je celkem solidní, neboť stejný typ řetězu, jen delší, 78 článků, stojí 484,-Kč. Počty vážený pane jsou jedny, takže 484,- Kč děleno 78 článků, je 6,205 krát 76 článků = 471,59 tedy 472,- Kč. Budete-li mít nadále pochybnosti o těchto cenách, stáhněte si prosím oficielní ceník dovozce výrobků Oregon na příslušných stránkách! 

P.S. : výrobek bohužel mám tu čest znát! Pane Jsf Novtny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.111 (?), 22.1.2010 7:52

Dobrý den.Tak to tady tak pročítám a nestačím se divit, kolik lidí je ochotných si v dnešní době koupit něco tak hrůzostrašného jako jsou zde zmiňované pily v různých kabátech a barvách, ale prakticky stejného výrobce. S panem Radkem naprostý souhlas a to ve všem!! Měli by jste mu zde být vděční za to, že se Vám všem, kteří zatím pouze pomýšlíte na koupi této super pily snaží otevřít oči a tím pádem Vás ušetřit pozdějšího šoku a vyhazování peněz oknem. Každému vřele doporučuji zařezat si před touto výhodnou koupí s jakoukoliv, třeba i hoby pilkou od solidního výrobce aby jste měli možnost srovnání. Věřte mi, že koupě této pily i za tuto příznivou cenu je HLOUPOST!! V žádném případě zde nechci nikoho zastrašovat ani nejsem prodejce značkových pil, pouze vycházím ze svých zkušeností. Pilu si přeci nekupujete na týden, ale chcete aby Vám sloužila ke spokojenosti určitá léta, tak kupujte kvalitu! Také budete mít jinou radost z práce a to je podle mě také hodně důležité. Hodně nařezaných metrů a hlavně bez nehody Všem preje ...JARIN.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.26 (?), 22.1.2010 14:58

co se týká pil a jejich použití v praxi jsem jen obyčejnej hobík, ale s radostí a chutí si dělám něco dřeva do krbovek a na gril. popř složim něco na zahradě. práce s pilou mě těší a baví. Díky diskuzním příspěvkům pánů J.S.. Radek B a dalších, jsem se o pilách, práci s nimi. bezpečnosti práce při práci s nimi a o práci v lese dozvěděl víc než se kdo doví od kterého prodejce neřkuli superprodejce. I jako hobík po svým nářadí chci aby fungovalo, aby vydrželo a mělo zázemí servisní sítě. K této diskuzi a zakladateli tohoto vlákna - jak to napsal Radek, líp to napsat nešlo. Pila za 2 300 to není. to nejde, to nevychází. označení shit je zcela na místě a pacientů kteří se tento vercajk kupují je mi upřimě líto. j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.4 (?), 6.2.2010 17:20

Vlastním tuhle pilu od srpna.Původní řetěz jsem nikdy nepoužíval, řetěz mam sharks a kratší lištu oregon.Kupoval jsem si jí když jsem začal podnikat v lese a měl jsem z počátku víc investic a tak jsem zvolil tuhle levnou pilu.Nebál jsem se jí koupit, protože už léta používám čínskej křovinořez a táta s bráchou je používají taky.Křovinořez byl polepen značkou vari a stál 7000,nyní se dá koupit okolo 3-4000 pod různejma názvama.Na tyhle křovinořezy nedáme dopustit, jsou poměrně spolehliví a jsou na ně velmi levný díly.Křovinořez mi slouží bezchybně už pátym rokem a bez úhony přežil i téměř každodení sekání v lese od srpna do listopadu. 

Pila od počátku funguje skvěle, bez problémů startuje a drží seřízená.Má sílu a nedělá jí problém řezat i velké stromy.V součastnosti jí používám na prořezávky.Nařezal jsem s ní dřevo na celou zimu a částečně i na tu další.(Topím pouze dřevem) Na pilu jsem obědnával brzdu, kterou jsem si po pádu na ni ulomil a vím že i ostatní díly neni problém obědnat.

Nedivím se že zde padají nesouhlasný názory, protože jak pila tak křovinořezy který používáme budí v očích ostatních posměch.Pile jsem ale začal velmi důvěřovat a jako druhou rezervní si koupim tu samou.

Nebudu tvrdit že bráchovo josered za 20000 neprojede špalkem rychleji, ale trvrdim že za ty prachy je víc než dobrá!

Žák

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 6.2.2010 17:47

Předpokládám, že máte pilu, která má hmotnost kolem 6,5kg - motorová jednotka. Do motoru se musí dávat směs 1:25. Původní lišta byla 50cm dlouhá. Výkon motoru je kolem 2,2kW, objem něco přes 50ccm. Věřím Vám, že pila řeže, křovinořez jsem neměl možnost vyzkoušet. Jediné, co já chápu, že jste měl více investic, tak jste koupil toto. Jakou pilu má Váš brácha, že jediné, co se Vám zdá lepší, je to, že projede rychleji špalkem. Osobně bych s takovou pilou nechtěl pracovat, i kdyby mi zaručili, že s těmito parametry pojede 20 let bez poruchy. Už jen poměr 1:25, když si vzpomenu na ten zápach v místech, kde se nehnul vzduch, ne díky. Nebudu Vám kazit radost, ale prostě a jednoduše, nevyzkoušel jste pořádnou pilu, jinak byste musel poznat i jiné podstatné rozdíly. Společné znaky: velká hmotnost, stejná konstrukce - jiná barva  - jiný název, předpotopní motor, který musí jet na poměr 1:25, dlouhá lišta, vysoké vibrace, nízká cena = každý se nakonec smíří s tím, že to tak velká chyba nebyla, když to kupodivu ještě řeže....... takže závěr, když je majitel spokojen, tak je to v pořádku. Proč se o to vlastně starám, moje ruce, nohy, záda ani plíce to nejsou - naštěstí.  

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika