Ostřící přípravek na ruční broušení řetězů nebo pilník s vodítkem



Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?)
18.2.2015 23:16

Co se týče přípravku, který vede pilník, zřejmě máte na mysli tzv. "automat". Mám zkušenost pouze od Oregonu. Výhody: přesné naostření řetězu díky dorazovým šroubkům, univerzální na všechny průměry pilníků, včetně plochého na sundavání omezovačů. Nevýhody: i když upevňovací šroubek pevně na liště utáhnete, plechové čelisti občas sjíždí z řetězu, tudíž vám pak rozhodí celou geometrii.  Vcelku jsem s ním byl spokojený, dá se napsat, že jsem ho používal ze začátku nejvíce, když jsme sdělávali polomy a prováděli mýtní těžbu v silném dřevě. Po několika měsících jsem se naučil brousit v ruce a automat leží 17-18 let na půdě.

Odpovím zadavateli vlákna. Určitě je lepší a přesnější válečkové vodítko, než-li plechové s rychlosponami. Válečkové jsme jako kluci na LŠ používali nejvíce. Ale mám za to, jestli není pouze na hranaté profily hoblovacích zubů. V devadesátých letech stálo 97 Kčlaugh. S tím pilníkem v plechu řetět pošmidláte, ale nenaostříte. Pro Vás, jako začátečníka bych Vám doporučil nešetřit a koupit si ostřící automat. Investice, řádově kolem pětistovky.

Kdyby jste bydlel v okolí, tak Vám tyto "pomůcky " dám za Studentskou pečeť a vyzkoušel byste si, které Vám nejlépe vyhovuje, protože to bude další desetiletí ležet na půdě. 

Co se týče dotazu seznámení zákazníka s motorovou pilou. No, spíše prodejci povídají tak, aby prodali a vychválí Vám hlavně to, co nemůžou prodat. Chodím do prodejen jako amatér-kozičkář, kde mě neznají a kde nenakupuji. Rád si poslechnu prodavačovo naučené věty nazpaměť, které mi rozesmějí a některé naopak vytočí. Většina mladých kluků vůbec neví, o čem mluví. Hlavně, že mají akademické tituly. Největší zábava pak bývá, když jim řeknete, kdo jste a co děláte. Potom se sebejistý prodejce změní v koktavého absolventa.

Byl jsem svědky několika prodejů motorového nářadí i tam, kde jsem stálým zákazníkem. Prodejce prodal, pilu předvedl a řekl zákazníkovi-tady máte člověka s praxí, ať Vám k tomu něco poví. Mě to pak stálo minimálně půlhodiny času, protože se na vše vyptával. Ale, proč ne! Lidé si mají pomáhat. Jinde zákazníkovi dal prodejce školení na slušné úrovni, kde ho seznámil s používáním motorové pily, bezpečnosti práce, ochranných pomůckách, údržbě a drobných oprav. Věnoval se mu více, jak dvacet minut. To se mi líbilo! Pán mu za povídání udělal kšeft, koupil si navíc protipořezové kalhoty, přilbu a AV rukavice. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 25.2 (?), 18.2.2015 12:00

Ano s tím souhlasím - blbě nabroušený řetěž pily je o zbytečné námaze mororu pily. V podstatě pilník s vodítkem je jedním řešením! Vylepšeným řešením je broušení pilníkem ve strojku, Na rozdál od vodítka tento přípravek vylučuje šmrdlání a pilník po celou dobu broušení vede v nastaveném sklonu. Souhlasím s tím, že 2-3 přetáhnutí pilníkem řetěz nezkurví, ale jak chcete odhadnout u el.brusky ty počty přetáhnutí! Osobně nedám na klasický pilník dopustit - i když si řetěz nechávám jednou ročně přebrousit v servisu při pravidelné kontrole! Ještě je zde otázka pro mimo absolventy lesnických škol. Jak jste byli při koupi řetězové pily seznámeni s praxí udržby nejen pily ale i řetězu pily! Ze zkušenosti vím, že je málo obchodníku jež toto předprodejní "školení" zákazmíkovi udělají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.235 (?), 18.2.2015 22:09

Díky za rady a své názory na ostření řetězů.Co se týká vodítek pilníku jsou dva na výběr.Pilník s vodítkem s plechu a válečkovým, kde je i měrka na omezováky.Který je podle Vás tak nejlepší?S kterým se lepší dělá a dodrží se lépe ůhly, nebo je uplně jedno, který zvolit?L

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.0 (?), 18.2.2015 22:21

Co sa tyka niektorych obchodnikov hlavne vo velkych, nie prilis specializovanych obchodoch. Aby len rozoznali motorovu od elektrickej...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 18.2.2015 23:16

Co se týče přípravku, který vede pilník, zřejmě máte na mysli tzv. "automat". Mám zkušenost pouze od Oregonu. Výhody: přesné naostření řetězu díky dorazovým šroubkům, univerzální na všechny průměry pilníků, včetně plochého na sundavání omezovačů. Nevýhody: i když upevňovací šroubek pevně na liště utáhnete, plechové čelisti občas sjíždí z řetězu, tudíž vám pak rozhodí celou geometrii.  Vcelku jsem s ním byl spokojený, dá se napsat, že jsem ho používal ze začátku nejvíce, když jsme sdělávali polomy a prováděli mýtní těžbu v silném dřevě. Po několika měsících jsem se naučil brousit v ruce a automat leží 17-18 let na půdě.

Odpovím zadavateli vlákna. Určitě je lepší a přesnější válečkové vodítko, než-li plechové s rychlosponami. Válečkové jsme jako kluci na LŠ používali nejvíce. Ale mám za to, jestli není pouze na hranaté profily hoblovacích zubů. V devadesátých letech stálo 97 Kčlaugh. S tím pilníkem v plechu řetět pošmidláte, ale nenaostříte. Pro Vás, jako začátečníka bych Vám doporučil nešetřit a koupit si ostřící automat. Investice, řádově kolem pětistovky.

Kdyby jste bydlel v okolí, tak Vám tyto "pomůcky " dám za Studentskou pečeť a vyzkoušel byste si, které Vám nejlépe vyhovuje, protože to bude další desetiletí ležet na půdě. 

Co se týče dotazu seznámení zákazníka s motorovou pilou. No, spíše prodejci povídají tak, aby prodali a vychválí Vám hlavně to, co nemůžou prodat. Chodím do prodejen jako amatér-kozičkář, kde mě neznají a kde nenakupuji. Rád si poslechnu prodavačovo naučené věty nazpaměť, které mi rozesmějí a některé naopak vytočí. Většina mladých kluků vůbec neví, o čem mluví. Hlavně, že mají akademické tituly. Největší zábava pak bývá, když jim řeknete, kdo jste a co děláte. Potom se sebejistý prodejce změní v koktavého absolventa.

Byl jsem svědky několika prodejů motorového nářadí i tam, kde jsem stálým zákazníkem. Prodejce prodal, pilu předvedl a řekl zákazníkovi-tady máte člověka s praxí, ať Vám k tomu něco poví. Mě to pak stálo minimálně půlhodiny času, protože se na vše vyptával. Ale, proč ne! Lidé si mají pomáhat. Jinde zákazníkovi dal prodejce školení na slušné úrovni, kde ho seznámil s používáním motorové pily, bezpečnosti práce, ochranných pomůckách, údržbě a drobných oprav. Věnoval se mu více, jak dvacet minut. To se mi líbilo! Pán mu za povídání udělal kšeft, koupil si navíc protipořezové kalhoty, přilbu a AV rukavice. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.2 (?), 18.2.2015 23:30

Tu "kostku" s válečky taky doporučuji. Je to sice subjektivní zkušenost ale přijde mi nejlepším řešením. Malá, skladná, pilník se může i protáčet do strany ("po ostří"-nikoli opačně)  ahlavně: nasadí se na řetěz a i při pohybu řetězu do bojů koppíruje jeho polohu udrží tak správný úhel. Plechová deska s naznačenými ryskami s připevněným pilníkem se mi hůř ovládá, je nutné mít pilu zafixovanou, pilník se neprotáčí, není vidět na broušený zub.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.2 (?), 19.2.2015 6:55

Poslyšte Romane, v čem je určitě lepší a přesnější válečkové vodítko, než to plechové s rychlosponami? Ale prosím vysvětlit, žádné doměnky. Mám to plechové a určitě je řetěz kvalitně nabroušený. A opravdu se chodíte předvádět do nějakých prodejen svými znalostmi? No, tak já jsem tady četl pár vašich odpovědí a bylo to hodně úsměvné. To vysmívání se majitelům titulu raději přejdu. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika