Motorová pila Oleo-mac 947



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 27.226 (?) 
12.3.2008 22:51

Mám 947 a jsem naprosto v klidu. Má najeto cca. 500 hodin, mám ji 5 let, každý rok dřevo pro 4 rodiny, zničeno 6 řetězů. Žádný problém. Vytočil jsem 30 procent. Jenže se o ni starám, čistím, nepřetěžuji, neničím těleso přetahováním. Šrouby na tělese není vůbec nutno přetahovat, pokud na to nějaký magor zatlačí přes páku /klíč/ ať se pak nekouká proč nefunguje.

Šrouby M 8 udrží lištu bez potíží i při minimálním utažení - pokud budu prasezničím i pilu z Ruska.

Platí toto: ne každý má na to ovládat složitý stroj jako je pila, a ve vyjádření několika příspěvků je toto cítit velice významně.

A plasty mají navrch, Pro běžné použití kolem domu není potřeba dávat za pilu 20000 Kč, to mám jiné zájmy. Třeba veterány. Luboš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 120.31 (?), 13.3.2008 8:49

Jen jestli ty 4 rodiny nebydlí v jedné chalupě a nestačí ju vydýchat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 13.3.2008 8:57

Urážky si nech na jiné forum, sem to netahej!  Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.254 (?), 13.3.2008 12:16

Vážení Panové, kde si myslíte že onen Moutfield (nebo jak se to píše) bere prostředky na svou reklamu a na oněch dvacet nebo kolik Golfů. Vy všichni kdo jste si tam cokoliv koupili jste nemalou měrou na onu reklamní kampaň tučně přispěli. Zboží co Oni prodávají je kvalitativně hodně pod prodejní cenou. Zajímalo by mně za kolik  takovou pilu (třeba onen zmíněný Oleomac) od výrobce nakoupí, můj odhad je tak třetina prodejní ceny. Mohu to objektivně posoudit, protože se zabývám opravami mot. pil. 70-80% oprav připadá na onu zmíněnou značku. Ostatní je pár markeťaků a jinak sem tam nějaká HQ nebo STL a to proto že tam nějaký strejc zapomene nalýt olej buď bo benzínu nebo maže lištu vyjetým olejem a udělá mazací čerpadlo. Všem Moutfílďákům přeji ať si vytočí alespoň 70%, pak bude cena přiměřená kvalitě zboží. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 83.101 (?), 13.3.2008 12:51

Já jsem nedávno koupil u Bédi Trávníčka bazén. Koukal jsem na bazény i jinde, ale cenou to Mountfild vyhrál. Byl jsem tam poprvé a tak jsem tam omrknul i ty pily. Vlastním Dolmarku PS 500 a ty Oleo-Maky, co tam maj mi připadají jako ohromné plastové krabice. Doslova, když jsem srovnal stejnou cenovou kategorii OM a Dolmara malem jsem se rozesmál. Opravdu nechápu, že to ty lidi koupí. Možná je to tím, že lidi nečtou tyto diskuze a nebo se nezptají odborníků. Ono je zas pravda, že dokud jsem nezačal číst tyto diskuze, jsem o Dolmaru vůbec nevěděl a reklama v televizi dělá opravdu hodně.  Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.138 (?), 21.7.2011 23:07

oleo mac je veěmi dobra značka a narozdiel od Stihlu sa nekazi a o Husqvarne ani nehovoriac.mam oleomacku už 7 rokou a narezane asi 600 metrov dreva a je to farmarska pila z výkonom 1,6 kw a raža všetky hrubky dreva tak porozmišlajte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 21.7.2011 23:27

Sory, ale tazatel si už nejspíš za ten rok od dotazu vybral a tvrdit o pile která za 7 roků "nařezala" 600 metrů dřeva se nekazí, tak to může napsat jen trulo. 600 metrů za 7 roků je 85 metrů ročně, to mi každá Stihlka nařeže běžně za pár dnů. 400 kubíků (800 metrů), za měsíc je běžná norma pro dřevaře, ne 2 kubíky za týden!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.31 (?), 13.3.2008 12:42

Sorry byl to nejapný pokus o žert a hluboce se omlouvám..(nesmíte to tak žrát páni akademici)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 13.3.2008 14:31

:-) Vtíp se holt vždycky nepovede, tohle pro 90% lidí vyznělo jako zesměšnění pily a ne jako vtip...

Přece mu nebudeme kazit radost, když je s tím spokojený ;-)  Jen asi tolik: pokud by takhle opečovával jakoukoli hobby pilu za poloviční cenu, tak mu bude sloužit stejně. OM jsou sice za profi cenu, ale provedení tomu neodpovídá...   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.140 (?), 13.3.2008 22:36
Ahoj, nebudu polemizovat nad pilami vselijakych znacek, sve 10ti lete zkusenosti z levnym Oleo-Macem jsem psal uz v jinem foru. Kazdopadne ted jsem se rozhodoval pro novou pilu do cenove hladiny 12-13 000,- Kc, podminkou kartery kovove, delena retezka/lista, slusny vykon(mame les, dela se dost dreva), ergonomie... At se to nekomu nezda, nakonec to vyhral Oleo-Mac 956 - podminky splneny, cena dobra, vykon slusny, vaha primerena - zatim je s nim spokojenost, pokud vydrzi to, co nekolikanasobne pretezovany jeho predchudce(ktery porad jede), budu moc spokojen. To jsem me zkusenosti, doufam, ze i nadale budou jen dobre. Ale proc to pisu - neustale je zminovano, ze Oleo-Mac je drahy. Ja nevim, ale me to neprijde. Od jine znacky, jsem pilu podobnych parametru nesehnal. At vam to reze, treba i s kaprem. :) Ahoj
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika