Motorová pila Oleo-mac 947



host - 96.42 (?)
14.3.2018 17:50

Bych si tipnul že za těch 16 let máš původni řetez. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
   
host - 223.4 (?), 8.3.2012 20:22

Mám taky OM 947 ale ty šrouby tam nemám v plastu ale je to nějaká hliníková slitina a v technické dokumentaci se píše že kartery jsou kovové tak nevím, mám rok výroby 2006. Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 195.12 (?), 3.11.2013 22:35
Vlastním motorovou pilu OM 947 již 12 let a s ní zajišťujitpení v chatě a dvou rodinných domech s roční spotřebou cca 35 - 45 metrů dřeva, tzv prm skládaný. Dnes topím s pět let starým dřevem, mám tedy pětiletou zásábu dřeva a to vše dělám pouze jako koníček, protože hlavní zaměstnání mám jiné. O pilu se starám průběžně a žádnou velkou závadu neměla. Hlavní spotřeba je v benzinu, oleji a řetězech. Je pravda, že ji dnes prodávám, po běžném sezónním servisu a to jen proto, že jsem si koupil OM 952. Luboš.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 228.33 (?), 9.2.2017 19:26

Plastové bloky motoru májí snad všechny pily pod 10 000 kč. Musí se na to stále myslet. Pokud se pila bude přetěžovat, přehřeje se a šrouby se z plastového bloku uvolní. Nejčastěji se to stane když se po delší době práce a přehřáté pile silou dotáhne řetěz tzv. "na fest" no a neštěstí je na světě. V plastu se šrouby protočí a pilu můžete hodit do popelnice protože výměna karteru bede vzhledem k ceně servisních prací možná dosahovat ceny nové pily. Mám taky OM 947 a kupodivu jsem s ní spokojený ale těžko jsem si zvykal když jsem na ni přecházel z Hqr 257. Dělám to tak že strom skácím Oleomacem s delší lištou a pořežu kmen tak do půlky, max doba řezání 10 - 15 minut a pilu zbytečně netrápím, spíš jí mírně odlehčuji a pamatuji stále na to že je plastová. Potom ji odložím a vezmu Dolmar PS 45 s menší lištou a dodělám zbytek. OM mezitím schládne a můžu jít na dálší strom. Dělám to tak už 5 let a obě pily jsou zatím stále v dobré kondici. Používám benzín V-power, dávám malinko víc oleje do benzínu a přidávám olovo protože bezolovnatý benzín pro 2T motor je jeho pomalá smrt. Udržuju ostré řetězy a pravidelně čistím vzduchové filtry. Hlavně však je nechám před prací zahřát abych netrápil studené motory. Otázka je že než mít 2 pily na h... o tak možná je lepší koupit Husqvarnu nebo Stihlku. 

OM
OM
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 73.37 (?), 17.9.2017 21:50
pilu oleo Mac 947 mám již 3 rok a ročně se sní vytěží a prodá okolo 120 m3 dřeva v kulatine a každoročně na topení 20 rpm. dělám sní v mrazu i v horku je na ní už 6 řetěz. rozhodně se nepřehřívá nebo že bych koukal jestli ji je teplo nebo zima. je to stroj a musí makat.pilu bych doporučil
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 37.222 (?), 18.1.2018 10:16

mám model 952,pátým rokem, ale celkově na ní moc nařezáno není, pila nedrží otáčky, chcípe, jde špatně nastartovat, pocca 10ti minutách řezání chcípne, nejde nastartovat, řetěz jde dot čato při volno běhu naplno, musim ho shazovat otáčkama, má to i větší spotřebu benzinu, msí se počkat až vychladne, pak nejdřív se sytičem, pak bez nastartovat a chvíli řeže, dost často se u ní seká brzda, při řezání kope, chce to mít cit a ne moc tlačit, ted za poslední 3 měsíce jsem do prav dal dohromady 1600kč, tak nevím, uvažuji o jiném modelu, možná značce, je pravda, že jem ji kouil tehda zalevno, zlevněná v mountfieldu tuším ze 9800 kč na ai 3500kč, jinak abych udělal, těch 40m za měsíc co dělám, to je shodit to, nařezat na polínka většinou 33, tak to ta pila nedá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 238.75 (?), 24.10.2017 15:06
Mám stejný problém, zajímalo by mne, jak to dopadlo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.73 (?), 14.3.2018 8:48

Dobrý den, mám Oleo mac a 947 pokud dobře počítám 16 let. 

Nechtěl jsem psát, ale některé urážky mě k tomu vedou. S touto pilou jsem neměl nejměnší problém, každoročně dříví sobě, a několika kamarádům. 

Do současné doby bezproblémový chod, nyní budu po 16 ti letech měnit čerpadlo-nemusel bych celé, ale vyměním ho. Zasloužtí si to. Má dva kamrády, jeden vlastní Hq a druhý STL, skoro stejnou dobu a musím říci, že jsem vyhrál, při stejném nasazení hodinovém a době užívání. 

Bylo by třeba se zamyslet i nad tím, že ne všichni mají 20000,-Na HQ a ne všichni potřebujíá a řežou 400 m3 za rok.Jinak na odlehčení sekačka z MOUNTF po 18 letech nastartuje i s rok starým benzinem, která dnešní to dokáže. Tolik ode mě. Hezký den a nenechte se na... at názory druhých.  Zdeněk 213

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 96.42 (?), 14.3.2018 17:50

Bych si tipnul že za těch 16 let máš původni řetez. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika