McCulloch CS 350 alebo niečo iné?



   Předchozí příspěvky  |  <  6   
                     
host - 53.250 (?) 
20.1.2014 15:30
Správně jste udělal, 420 má výhodu nejenn ve výkonu, ale také v 0.325 řezné soupravě a ideální použít řetězku s výměnným prstencem hned při koupi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 140.103 (?), 20.1.2014 16:36

Zbytečnost a pro vás zbytečně utopené peníze a zvednutá váha. Pokud Dolmar PS35C stojí 5200Kč pak je to pro vás lepší volba, váha je jinde a na ty tři stromy bude naprosto stačit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.250 (?), 20.1.2014 16:46
420SC je celkově robustnější, odolnější a výkonnější pila, než 35C. Zbytečně:-) od Vás tedy sedí- utopené peníze má v pilách mnoho lidí, když si koupili na palivo profi pily, ale chtěli mít celkově větší kvalitu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 20.1.2014 17:59

Pokud to má být pila na údržbu sadu, přimlouvám se za 35C,3/8 řetízek na liště a nízká hmotnost pily je výhodou.Na tuto údržbu mám Stihl 180,nebo D 100.Pokud by to měla být pila na palivové dřevo, tam už bych šel při větších průměrech do 420cs, jinak malé průměry ta 35c zvládne také bez problémů.Závodit snad tazatel nemíní, cit musí mít pro obě pily, jinak si jich dlouho neužije.Kdy se nemělo jednat i o finanční stránku, bral bych pily obě, vím o čem mluvím!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.249 (?), 20.1.2014 18:20
A když se jedná o jednu pilu, tak s rezervou výkonu, neboť vždy je lepší, když je výkonová a kvalitativní rezerva.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 20.1.2014 20:49

Proto budu až do konce života tahat těžkou mrchu, co kdyby jednou bylo potřeba mít 24 palců lištu a 5 kW výkonu, abych sousedovi dokázal jak mi to řeže!!!yes

Tady je to spíše o úvaze a rozumu, než o pile.Cena, váha ,technika, moje fyzička, materiál řezu, to musí vzít tazatel v potaz.Dobrá a drahá pila ještě úspěch nezaručuje, víc záleží na tom jaké ruce ji drží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 20.1.2014 21:01

U mě je to něco jiného, já si koupím to nejlepší v dané třídě a peníze neřeším a když se nemůžu rozhodnou, koupím pily i konkurence a porovnám, ale zadavatel asi podobný fanda nebude. Jaký zvolit výkon a na jaké řezání tu už padlo, jde vyloženě o to co s pilou bude dotyčný řezat.

Pokud vám nesedí McCulloch musíte si koupit Husqvarnu, ta má madla v pořádku a ergonomií a vibracema se ještě donedávna nikdo nechytal. V poslední době srovnali krok s vibracema Stihl, Echo, Shindaiwa. 

Dolmar pořád zaostává, naštěstí v kategorii co plánujete kupovat jsou vibrace ne tak důležité a méně podstatné oproti ergonomii a váze.  To, že jste si šel pily ošahat je určitě správný krok, pila musí sedět v ruce a musí se s ní dobře šermovat laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.186 (?), 20.1.2014 21:06

Dolmar stále zaostává v počtu závad, to je známé, ale často nedoceněné. Rozdíl v hmotnosti 0,5 kg není problém, rozdíl ve výkonu 0,5 kW může chybět, 420SC/35C a 420SC je na úrovni profi z pohledu kontrukce a výbavy.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.199 (?), 12.1.2014 20:07
Dolmar 35C je nová moderní pila s nadstandardní výbavou. Motor má robustní kovovou konstrukci, která je podobná, jako u např u Solo 646, 652, což jsou farm pily. Má regulaci průtoku oleje a na požadovanou práci je mazání při volnoběhu výhoda. S tímto začali eko aktivisté, což je v lese pochopitelné, ale pro nárazové použití je to výhoda. Poznal jsem to sám na Dolmaru 109, kde jsem musel v suchém tvrdém dřevu dát mazání na max, protože řerěz byl špinavý, při nepatrném předmazání můžete na regulaci ubrat. Vzduchový filtr plně vyhovuje požadovanému použití hobby, ale pila je vhodná na lehké práce o třidu výš. Má katalyzátor, který eliminuje splodiny tak, že je téměř necítíte. Na objem má 35C výborný kroutící monent a akceleraci. Boční napínač, jednoduchý a výborný jednopáčkový ovladač, pomocný start, pila výborně a lehce startuje. Je to další povedená pila v ucelené nové řadě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 13.1.2014 2:31

Možnost volby průtoku oleje je určitě výhoda a pokud pila více maže, je to lepší než kdyby nemazala vůbec, v tomto má Dolmar oproti Husqvarně a Stihl výhodu, jen u D35 toto řešení není 100% skrz mazání i za volnoběhu = nesmíte nechat pilu položenou na zemi kde ji necháte 10 minut vrčet, pokud je přestávka mezi řezem delší jak cca minutu, pak je lepší vypnout pilu. Dolmar 35 je hobby proto je předpoklad, že uživatel nebude běhat půlhodiny po lese na volnoběh. V dané kategorii mají nastavitelné mazání ještě Shindaiwa, Echo.

Teď jsem koukal na ceny a cenově ta D35 nevychází špatně 5200Kč

Hitaška se Stihl vyjdou na 7600Kč

Solo 643ip je za stejnou cenu, ale asi bych si ji podruhé nekoupil.

Teď s lednovým kolem štěstí a slevou minimálně 30% je ale docela přijatelná i farmářka Solo 646, která by měla vyjít maximálně na 5704Kč

Takže kromě Hechtky vlastně už není lacinější pilka, hodně agresivní cena, když začínala byla kolem 7k a teď za 5,2k devil

Lacinější je už jen ten Hechtka za 4500Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika