McCulloch CS 350 alebo niečo iné?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 134.38 (?) 
9.1.2014 17:01, zobrazeno: 41337x

Po 4 a pol roku mi odišla elektrická píla Narex EPR 40-24. V záhrade som s ňou bol navýsosť spokojný, sily mala dosť aj na prepílenie silnejších polien, ľahko sa s ňou manipulovalo a na moje záhradné použitie plus nejaké to palivové drevo raz za mesiac to bola pohoda. Nemyslel som že odíde, ale vypálil sa motor a výmena stojí 90 eur. To s mi zdá ako zbytočne vyhodené peniaze, keďže nová stojí okolo 130 Eur. Lenže aj táto narexka mala svoje muchy, trochu moc žrala olej, keď sa pustila súšť píla sa mohla opäť spustiť až o nejakých pár sekúnd ale hlavne všade ťahať predlžovačky. Keďže máme ešte nejaké pozemky mimo domu a elektriky rozhodol som sa, že kúpim nejakú benzínovú hračku. Vyhodiť prachy za profesinálnu pílu je zbytočné nakolko naozaj pílim väčšinou ovocné stromy, raz za čas nejaké palivové drevo (ale málo) a potom na tých pozemkoch mimo domu nejaké staré stromy (minule som piloval agát). Ale teraz babo raď. Celkom sa mi cenovo pozdáva McCulloch CS 350. Aké máte skúsenosti s týmto typom (asi je to nejaká nižšia rada Husqvarny napr. McCulloch 410 Elite je v podstate Husqvarna 435). Je to spoľahlivé, nemá problémy s rezaním tvrdšieho dreva povedzme pri priemere 50 cm, ako pracuje štartér a aké je to s kvalitou spracovania. Alebo by ste mi odporučili niečo iné cenová hladina max 250 Eur.

McCulloch CS 350
McCulloch CS 350
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
flader - (21) - 10.138 (?), 9.1.2014 17:51

Ja som si za podobnu cenu na obcasnu pracu na zahrade kupil Dolmar PS 45 a absolutna spokojnost. Cistil som s nou naletove dreviny, aj rezal agaty na polena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 53.173 (?), 9.1.2014 22:16

ďakujem vizerá to ako zaujímavá alternatíva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 56.206 (?), 9.1.2014 19:13

1,4 kW + 35 cm lišta X 50 cm průměr kmene + tvrdé dřevo = pevné nervy, moře času a nepříliš šťastná ruka při výběru. Pokud to s tím tvrdým silným dřevem myslíte vážně a nenudíte se už v důchodu (tzn. nemáte fůru volného času a parádní trpělivost), zamiřte při výběru k pilám s alespoň 2,3kW a víc a netrapte sebe a nebohou Cullochku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 191.186 (?), 9.1.2014 19:28

Jestli máte cenový strop pevný, vydal bych se cestou koupě bazarového zboží - např. Dolmar PS 115. Tyto pily jsou profi a výkonu budete mít dost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.219 (?), 9.1.2014 19:33

Mc. Culloch z hobbymarketu byl pčed lety moje první pila. Od začátku potíže se startováním, motor pily vysazoval, poté na různě dlouhou dobu trucoval a nestartoval. První reklamace a 28 dní čekání na pilu. Byla vyměněna za novou, bezvadnou, stejný výrobce, stejný model, Bohužel i nadále stejná závada. 2 reklamace /pila byla odeslána na opravu dodavateli/ nebyla vyřírena v termínu a díky vstřícnému přístupu marketu pro vyřízení a uzavření reklamace mi market vyplatil zpět hotovost.

Mc. Culloch vídám v marketech dodnes ale pro koupi pily už bych dnes nevybral ani tuto prodejní síť ani značku.    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 255.235 (?), 9.1.2014 20:12

 A prečo ste si vybral mek kulich? Páči sa vám farba alebo ten názov? Ten ale nereže. V cenovej hladine do 250€ si môžte predsa vybrať zo základných modelov značkových píl. Nehladiac na to aký rozdiel bude v rezaní máte zabezpečený servis, náhradné diely atd... Stačí použiť vyhľadávač google a vyberať a vyberať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 53.173 (?), 9.1.2014 22:14

Ešte som si nevybral konkrétnu pílu a rád si nechám poradiť. Samotná píla je však vyrábana v Husqvarne a v podstate tam bude vo vnútri modelov minimálny rozdiel (ostatne pôvodný americký McCulloch bol výborný výrobca profesionálnych píl, avšak nakoniec ho po ekonomických problémoch kúpila Husqvarna do portfólia). Tieto nízke rady či už Husqvarna 236 alebo trojkové McCulloch sú vyrobené tak trochu na čínsky spôsob. Ale ešte raz opakujem v priebehu roka vypílim tri ovocné stromy, opilujem konáre a kríky a raz za dva roky popílim takých 8 kubíkov palivového dreva v tenších aj hrubších rozmeroch (áno vyskytlo sa pred dvomi rokmi rezanie agátu dosť hrubého priemeru (avšak bolo to raz a nemusí to byť zase aj 5 rokov), a keď to zvládla tá Narexka tak by to mali prežiť aj tieto nižšie rady benzínoviek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 140.103 (?), 10.1.2014 7:18

Narex má 2400W a vy si teď chcete koupit 1400W a ještě v benzínu, který má menší KM. Výborná hobby pilka je Hitachi CS38EL, (293 Euro) od Husqvarny nebo McCullochu v této cenové relaci čínského poruchového plastu jděte také výše s výkonem 1,4KW je naprd a opravdu je tento maximálně na zahradu, chce to aspoň 1,6 - 2,1KW zároveň ale potřebujete lehkou pilu. Na vaše účely vyberte pilu do max. 4,5Kg a čím výkonější tím lépe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 134.38 (?), 10.1.2014 14:30

O tej Hitachi som včera čítal na nejakom fóre, kde ju chválili pre jej nízku váhu, kovové kartery, pomerne vysoký výkon a nastavovanie mazania reťaze. Naopak trochu bolo kritizované nastavenie reťaze, že píla dosť fŕka olej, u niektorých viac papá benzín, celkovo to však je ľahká píla na pomedzí farmárskeho stroja a profi. Lenže stále mám dilemu nepostačí mi na záhradu a tých pár kubíkov paliváča raz za dva roky píla za polovičnú cenu napr. ten Dolmar PS 45-35 má výkon 1,7 kW aj keď to spracovanie je zasa čínsky plasťák. Ešte si to budem chvíľku rozmýšľať a asi dám opraviť aj tú Narexku a budú píly dve :). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika