Jakou pilu?



Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?)
4.1.2015 10:43

"A když to nejde takto hromadně, pak si volnou rukou podávám jednotlivé klacky či polena a druhou řežu".

Z hlediska bezpečnosti práce to asi není úplně košer. Kdyby Vám pila odskočila... Chce to vytrvalé soustředění na práci a zvýšenou opatrnost.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 140.103 (?), 2.2.2015 4:29

Úplně jiné.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 247.92 (?), 2.2.2015 7:09

Pre pomalšie mysliacich - množina píl MS 181 má spoločné z druhou množinou píl ktorá obsahuje píly 018 a MS180 spoločnú akurát reznú súpravu.Čiže pokiaľ budete porovnávať 018 zo 180 tak o ich podobnosti nikto nediskutuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.197 (?), 1.2.2015 0:28

Tak nějak se ukazuje že jsem trefil do černého. Poklesávající kvalita Husqvarny je sváděna na druhé, kvalita konkurence je brána jako zlo. Škoda, takhle se těško diskutuje. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.197 (?), 1.2.2015 0:37

Je mi trochu smutno z toho že Husqvarna 543XP musela vzejít z tak obztarožní pily jakou je Tanaka 4501. To hovoří o mnohém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 237.60 (?), 3.1.2015 18:40

Do diskuse přispěji také svou troškou: přiměly mne k tomu výroky typu: "jednoručka je na dělání palivového dříví naprosto nevhodná".

Oponuji: už několik let dělám palivové dříví právě jen jednoručkami a na "klasicky drženou" pilu ani nevzpomenu. Moje dříví jsou hlavně silné větve či menší stromky, průměr nad 20 cm řežu jen zřídka (ale i 30-40 cm jsem v případě potřeby zvládl rozporcovat).

Pokud to jde, řežu vždy na celou délku lišty - nebo spíš "lištičky":-) - dříví vyrovnané ve štosu, postupně štos okrajuji. A když to nejde takto hromadně, pak si volnou rukou podávám jednotlivé klacky či polena a druhou řežu.

Jsem spokojen.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 171.173 (?), 3.1.2015 22:46

 Nikde som nepísal že sa palivové drevo robiť z jednoručkou nedá.Je na to nevhodná. Sú na to tri základné dôvody-

- Jednorúčky su omnoho nebezpečnejšie pri práci ako klasické píly.Je to dané možnosťou pohybu stroja pri práci   a aj možnosťou nechceného zarezania si do voľnej ruky poprípade inej časti tela.

 - Majú nízky výkon.Plne postačujúci na arboristiku a.p. Ale na rezanie 15-20 cm suchých klátov je to len trápenie

 - Pracovať s ňou nikoľko hodín pri krátení palivového dreva  -to by mi asi odpadlo zápästie.Mal som tú česť s nimi niekoľko krát robiť.

    Ono jednoručky sú jedinečné stroje,ľahké, pohyblivé,dobre ovládateľné. Ale tieto výhody sa stávajú v niektorých chvíľach aj nevýhodami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 131.225 (?), 4.1.2015 10:23

O.K, Jani.

Používám naprosto nevhodný nástroj, ale přesto mi způsob práce plně vyhovuje. Vámi zmíněných nevýhod jsem si vědom, ale výhody pro mne převažují.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 4.1.2015 10:43

"A když to nejde takto hromadně, pak si volnou rukou podávám jednotlivé klacky či polena a druhou řežu".

Z hlediska bezpečnosti práce to asi není úplně košer. Kdyby Vám pila odskočila... Chce to vytrvalé soustředění na práci a zvýšenou opatrnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 133.116 (?), 4.1.2015 1:02

Já mám Stando 10let tu nejlevnější Partnerku, prej to je,,okradená,, Husqarna, řežu na otop, na uzení, vše bez problému. Řetěz brousím pilníkem za 37Kč.

Já bych koupil Husqarnu, nebo Štilku, myslím že neproděláš. Nemusíš kupovat zrovna tu nejdražší, každý den ji určitě používat nebudeš. Na Čínu ani nekoukej. Já bych preferoval ty dvě značky, Partnerku nevím, jestli ji ještě dělaj. A hlavně ji nikomu nepůjčuj, viděl jsem pár,,techniků,,, a od té doby jsem se zařek a každému říkám NE! To mů radši tu trošku pořežu sám. Jeden lampasák ji chtěl dokonce půjčit na staré pražce, takže jsem ho poslal do končin, kde slunce nesvítí.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 171.173 (?), 4.1.2015 12:19

Ale, ale pán 103 - Keď sa pozriete na tú MS171 tak prídete na to že to je stará MS170.Pravdu povediac ani nečakám že to vy viete roroznať.Všetky 171-211 u nás sú z USA a 231 - 251 sú nemecké.Nie že by na tom záležalo, ale je to tak.

   No a len pre poriadok  - Ázia je najviac rozvíjajúci sa trh z najväčším potenciálom rastu.Najväčší pes je tam aktuálne Čína a je len logické že aj Stihl chce svoj diel koláča.

 No a len tak na okraj  -  naozaj veríte tomu že v Husqvarne kúpite diely na Hitachi, Tanaku,Zenoah alebo Shindaiwu.Zlaté oči.Všetky Vami preferované stroje sú bez technického zázemia, a bez servisného zázemia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika