Husqvarna 555, 562 XP



RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?)
9.10.2011 20:40

Ač to možná nevypadá, předpokládám (ba dokonce doufám),  že spotřeba ještě půjde dolů. To ti teda nezávidím tu sortimentaci , já řvu když jdu do "státu" jak tur (samé 4ky, 3ky, případně KPZ 2ky). Ty máš ještě větší řezanku! Mám sice normy KWF, ale vím že co majitel porostů, to jiná sortimentace. Fakt je, že v soukromém dělám taky víc skládek, ale zase si nasmlouvám kupce v délkách (ne vždy to jde), aspoň násobky 4. Mám ale výhodu, že si to tahám sám, takže si taky sám můžu nadávat. S proběhem pily máš naprostou pravdu, po takových těžbách jako u tebe to je opravdu tak na rok a půl, pak už to je jenom o sypání peněz do oprav a je jedno jaká to je značka.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 241.80 (?), 9.10.2011 10:14

 Asi ste ma zle pochopil, ja už v lese nepracujem.Mám predajňu záhradnej a lesnej techniky.Tie reťaze opravujem zákazníkom.

 Viete niekomu je ťažko vysvetliť že záberové koliesko je potrebné vymeniť skôr ako sa celkom rozpadne /hlavne tým čo majú spojku von/,vymeniť lištu skôr ako vyhlodaniny za špičkou lišty majú viacej ako 10mm/tento prípad však pri hq nehrozí, tá ma vymakaný autodeštrukčný systém.Lišta sa po skončení životnosti sama zlikviduje a často aj preventívne skôr/.A hľbka drážky na lište?

   Možno že u Vás chlapi kupujú ku strojom všetko čo podľa návodu výrobcu je potrebné ale u nás sa kúpi len to čo sa musí a aj to nie vždy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.46 (?), 9.10.2011 16:35

vzadnem pripade se tady nechci s nikym dohadovat, ale s tim praskanim retezu v dnesni dobe proste neverim. znam hodne drevorubcu, myslim opravdu drevorubcu ne zadnejch dobrodruhu co si koupi pilu a jdou neco zkouset do lesa.ze by nekomu prasknul retez. Nevim jestli si kupujou retez z metraze a pak ho spojujou nejakym zpusobem na kolene, ale znackove retezi nepraskaj. Jinak kupovat si starsi model? Musi ty novinky nekdo vyzkouset. To bych mohl jit taky do lesa se sekyrou Stejne je to i s oblecenim do lesa, ktere se stale vylepsuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 169.61 (?), 9.10.2011 18:12

Samozrejme som to s tým praskaním prehnal.Ale praskanie reťazí je relatívne bežné a a stáva sa pomerne často.Dôvody sú rôzne a tie sú na inú a dlhšiu diskusiu.

  Ja nikoho neodhováram od kúpy hq 560,len som upozornil na niekoľko vecí ktoré sa mi vidia nelogické alebo vyslovene zlé.A po skúsenostiach s 575-kou si myslim že len súdruhovia od Hq vedia čo je vo vnútri tohoto stroja keď už to čo vidno je špatné.

 Ako som už napísal mne sa ten stroj zdá krásny, z dobrou myšlienkou.Ale myslím že je nedotiahnutý.Z neakého dôvodu vypustili stroj skorej ako mali.

  Nech nikto nebere moje slová ako provokáciu.Je to len môj názor, hoci podložený 15ročnou prexou v servise motorových strojov.A v celku ma nezaujíma či s ním súhlasíte alebo ste proti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 9.10.2011 18:38

Zdravím Jani. U nás, stejně jako u vás se řetězy "drbou" do poslední chvíle, tak jako v dobách ke konci "slavné minulé éry". Není výjimkou kdy odbrušuji na nově nanýtovaném zubu více jak polovinu délky protože prostě nový řetěz "stojí moc"! A že třeba pěstebáci, nebo myslivci "milují" zatloukat hřebíky do okolních stromů, je těch prasklých řetězů dost i v profi práci. Amatéři jsou schopni řetěz přervat i na běžném a čistém dříví a opravdu je těch důvodů celkem spousta. S postřehy k 560 souhlasím a jsem zvědavý na dlouhodobější ohlasy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.46 (?), 9.10.2011 19:07

jani neni duvod opravdu se tady omlouvat za svuj nazor. Proto je to diskuzni forum. Ja muzu napriklad napsat jen svou zkusenost s 562 presne jak se chova pri praci. urcite se nebudu se servisakama dohadovat, protoze oproti Vam co je uvnitr pily vim prd. Jinak s takovejma kusama to pribejva


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 9.10.2011 19:17

Zdravím tě, to máš pravdu že to "přibejvá". Trochu mimo téma, co znamená ta 3 v kroužku? C, D je jistě jakost, ale ta 3? Jinak na tvé zprávy čekám, jak ti vychází spotřeba?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.46 (?), 9.10.2011 20:14

Radku spotreba mi vychazi tak nejak stejne jako u 365. Na nadrz aspenu v takovehle hmote co je na fotce udelam tak 5-6kubiku. Ta 3 to je cislo kupce.Jsou to kusy od parezu protoze na kulatine prumer u oddenku nesmi byt vetsi nez 60cm. Jinak sortimentace je tady docela slozita nekdy z jednoho stromu vyrezavas pro 4 kupce. Hlavne v zime kdyz delame buky. To musim podle poctu suku, prumeru, zbarveni jadra, krivosti apd sortimentovat treba pro 6 kupcu. Kazdej kus musis popsat zretelne pro traktoristu a ten to musi extra skladkovat. jinak smrkova kulatina se dela od 11 do 21 m. Tak se zatim mejte, Jinak servisaci neberte pilu podle stari, ale podle narezanejch kubiku.Ja ji opravdu musim menit nejpozdeji do dvou let kdyz chci za starou jeste neco dostat. Urcite vite jak dostane zabrat, kdyz rezu buky mezi 2-3 kubikama v zime pri -15st. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 9.10.2011 20:40

Ač to možná nevypadá, předpokládám (ba dokonce doufám),  že spotřeba ještě půjde dolů. To ti teda nezávidím tu sortimentaci , já řvu když jdu do "státu" jak tur (samé 4ky, 3ky, případně KPZ 2ky). Ty máš ještě větší řezanku! Mám sice normy KWF, ale vím že co majitel porostů, to jiná sortimentace. Fakt je, že v soukromém dělám taky víc skládek, ale zase si nasmlouvám kupce v délkách (ne vždy to jde), aspoň násobky 4. Mám ale výhodu, že si to tahám sám, takže si taky sám můžu nadávat. S proběhem pily máš naprostou pravdu, po takových těžbách jako u tebe to je opravdu tak na rok a půl, pak už to je jenom o sypání peněz do oprav a je jedno jaká to je značka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman Horky - (2) - 115.106 (?), 9.10.2011 21:45

Dobrý den.

Tak já mám husku (560XP) doma asi 20 dní (cca 180 kubíků), tak jsem hledal nějaké info na netu. Našel jsem toto fórum a nestačím zírat. Zas to s těma problémama nepřehánějte chlapi, u mě zatím maximální spokojenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 9.10.2011 22:58

Neřekl bych že to tu je o problémech a už vůbec o jejich přehánění. Je to o možném a čekání na nějaké solidní info o těchto pilách v profi provozu (IP 1.46). To nejde čekat po prvních pár kubících a ani po pár dnech provozu v domácím kousání pár špalků. Ani nečekám že tu přijde někdo a řekne že to jsou shit pily. Tomu taky neuvěřím. Osobně jsem 560XP měl jeden den v těžbě a nemůžu špatného napsat nic, jen to že mne nijak zvlášť ničím nenadchla tak abych od Němců utekl ke Švédům. Romane kolik dnů byla v provozu a v jakém dříví? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika