Husqvarna 555, 562 XP



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 1.46 (?) 
17.9.2011 14:47

Kdyz se mi neco stane s pilou Tak mi v servisu pujci na tu dobu jinou, ale jeste se mi to nestalo. Male opravy mi delaji na pockani. Ja jsem zamestnanec a na pilu dostavam penize + olej a aspen. taky to tam neni sranda jsme dva tezari a musime pro masinu nakacet aspon 50kubiku aby mela co delat. Tahle potvora veme na jeden zatah 8-10kubiku


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 211.1 (?), 17.9.2011 15:26
Díky za informace, které jsou určitě nejen pro mě zajímavé.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.46 (?), 17.9.2011 21:15

Jenom malou poznamku, urcite byt zamestnancem je lepsi uz jenom placena dovolena a svatky a nedej boze jit marodit, OSVC v lese nic moc. Ale ja jezdim denne 53km do prace a 53km z prace, Rano vyjizdim v 5 a doma jsem nejdriv v 18h. V tom Nemecku uz to neni ani tak o penezich ale o zvyku. Vim kolik si tady na Sumave vydelaji dobri drevorubci a kteri nedelaj jen dopoledne. Myslim si ze kdyz zrovna ty penize nepotrebujou davat nutne nekam jinam, myslim tim stavbu domu apd, tak na tu novou pilu kazdejch 1,5 roku maj taky. Je to par let jsem shanel drevorubce do Nemecka, Mluvil jsem asi s deseti.Kdyz jsem jim rekl podminky a za kolik tak me poslali do haje a ze jsem cvok ze tam delam,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 17.9.2011 8:52

Zdravím Radku, v poslední době se zde dost probíralo předčištění vzduchu a jak v uvozovkách uvádíš i tlakování. Nedalo mi to a změřil jsem si přetlak před karburátorem u HQ 362 XP a zde jsou poznatky. Při volnoběhu žádný přetlak a při maximálních otáčkách je hodnota okolo 350 Pa, není to mnoho ale i tento přetlak vyloučí přisávání vzduchu jinudy něž přes cyklon. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 210.107 (?), 17.9.2011 9:21
Přetlak jsme řešili hlavně spolu, pouze potvrzujete, co jsem uvedl a že to není jen reklama.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 17.9.2011 17:13

Taky tě zdravím Stando. Přetlak tam samozřejmě je, ale není to o zvýšení nasávaného vzduchu, či dokonce "tlačení" nasávaného vzduchu do motoru. Takže reklamní trik to je. Aby to mělo účinnost jako "Turbo", musela by být celá sestava včetně vzduch. filtru uzavřená, pak ano. Tady jde o odloučení hrubých nečistot a dejme tomu "přetlačení " okolního znečištěného vzduchu jemným prachem z okolí filtru. Ale jak je vidět u té HQ 562XP to Husce jde parádně. Zejména když si uvědomíš, že s ní dělal hlavně kůrovčáky!

Musím se smát připomínce J.S. o "čistotě" pily po uvedených kubících. Ač podle něj "příležitostný" dřevorubec, vím velice dobře, že u kůrovčáků to opravdu o smůle na pile je až na posledním místě. On totiž smrk jí má celkově málo a pokud mu ještě brouček smlsne lýko, pak jí tam je naprosté minimum. No a v jakém stadiu se kůrovčáky těží u nás, ale i v Německu, tak to ví jen ten dřevorubec a ten se tomu musí smát také.  Převážně je totiž pod kůrou již "hnědý písek", nebo je kůra téměř úplně sloupnutá i když koruna je ještě i zelená.  To totiž není odvislé od smůly, ale od množství vody v pletivu dřeva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.46 (?), 18.9.2011 11:46

vis o cem mluvis  a taky je rozdil u pily s kterou se kaci a pily s kterou se loupe myslim odkornuje

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.59 (?), 18.9.2011 11:52
Já se musím smát 2x, turbo nikdo nepopisoval, jako turbo, ale max, kdo to zná, jako přetlak, o napadených stromech a jejich těžbě nikdo nepsal. Mmch výraz turbo nemusí být odvozen od turba, jako takového, ale od turbulence nasávaného vzduchu. Že to tehdy tak překládali prodejci, není podstatné. Souvislost to má s tím přetlakem, což zřejmě pomohlo k různým výkladům názvu předčištění. Ale jen reklama to rozhodně není a nebyla. Možná pro ty, kteří nepochopili princip funkce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.239 (?), 18.9.2011 19:05

Chtěl bych se zeptat majitele na ten Revboost, mělo by to fungovat tak, že po přidání plynu by se otáčky měli zvednout na maximum po dobu 2s a poté klesnout, je tomu opravdu tak???

Pokud jde o rozdíl 560 vs. 562, našel jsem jen rozdíl ve váze a asi tam bude jiný filtr podle obrázků. 

rozdíl ve tvaru horního krytu
rozdíl ve tvaru horního krytu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.239 (?), 18.9.2011 19:07

.

560
560
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika