Husqvarna 555, 562 XP



   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 156.239 (?) 
6.10.2011 18:29

Až bude čas, rád přijedu, teď to opravdu nejde.

Musím dodělat podlahy než začne mrznout. Zatím potrénujte, pak už to bude jen 0

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 6.10.2011 18:37

Zdravím tě, svatá pravda, pilu dělá řetěz, hlava a ruce dřevaře. Jak to opravdu vypadá s čerpadlem? Zanáší se, nebo se to neusazuje? Jinak řetěz mi naposledy praskl v kalamitě po Emě a to není nic nenormálního, víš dobře co a jak se tam řeže. Jen ty roky si přidej, už to hochu není 20 let! Už to není ani 25! ČZ řetězy se fasovaly před 20 lety? 2011 - 20 = 1991!  To snad v té době už ČZ nebyl ani na Sibiři. Já ho měl naposledy někdy kolem roku 1983. Jo a jak ti vychází spotřeba?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 6.10.2011 18:40

Tak to znám, "až bude čas", to taky vždycky říkám když se mi něco nechce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.239 (?), 6.10.2011 18:48

Děkuji 1.46 že popravdě a objektivně zhodnotil praskání řetězů a podobných strašných věcí na HQ mašinách.

Oregon řetězy jsou mimochodem svojí kvalitou absolutní jedničkou.

Stejně tak souhlasím, že je důležité hlavně to, aby pila řezala ke spokojenosti.  a o tom to je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 23.229 (?), 6.10.2011 19:30

Zdravím, zmínil jsem se o vyčnívajícím šroubu nastavení olejového čerpadla, to není jen o spadlém, nebo prasklém řetězu a možných následcích. Toto místo je naplno expnované proudem pilin a všichni víme jak tato místa časem vypadají. Nejenom za chvíli bez barvy ale eroze pilinami časem zeslabí i hliník. Co se týká prasknutí řetězu, stane se opravdu vyjímečně ale rozhodně míň zabolí, než spadnutí, tam jsou síly opravdu velké a dovedu si představit jak je v ten okamžik namahaná klikovka a její ložisko, někdy to zanechá stopu i na liště. Řetězy od Oregonu jsem používal mnoho let ale poslední tři roky používám od Stihlu, můj osobní dojem je z nich lepší. Takže, pily Husky, lišty Oregon, řetězy Stihl a naprostá spokojenost. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.46 (?), 6.10.2011 20:21

Opravdu jsem fasoval retez u Zapadoceskejch statnich lesu polesi Nyrsko ČZ retez v roce 1990. Byly k tomu 3 spojky. Rezal jsem s nim deputat pro zamestnance, proste mladej. Stejne mi pak v Avii vynadali ze to bylo rozstipany na moc velky kusy Ten bio olej je asi moc hustej a hlavne staci nedelat 2 dny a zasycha. Melo by se to nechat probehnout pred volnem normalnim olejem, ale znas to. Ja se priznam ze po osmi hodinach prace jsem rad ze pila je v kufru auta a nemusim ji do dalsiho dne videt. Samozrejme beznou udrzbu delam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 23.229 (?), 6.10.2011 20:50

Žádná eroze ale abraze. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.168 (?), 6.10.2011 21:31

Tyto řetězy jsme na man.skladě fasovali ještě v roce 91 + české pilníky.Jediné co mě vrtalo hlavou bylo to že omezovák byl tvrdší než zub.MS Jeníkov

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel Drvoštěp - (33) - 156.239 (?), 6.10.2011 21:52

U mě je hodnocení HQ pila, oregon řetěz a Stihl lišta

To čerpadlo je z tvrzeného plastu podobnému tomu na tom podběhu. kolem je dost málo místa a zespod to jistí hliníkovej háček, udělal jsem foto, bohužel jsem řezal šrot a tak je to trochu zasviňené a je to focené mobilem v noci, tak to není nic moc.

detail spodku
detail spodku




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 7.10.2011 7:33

Pánové vyrazili jste mi skutečně dech s fasováním jednodenního ČZ řetězu ještě v roce 1990! To tedy na vaši závodech musela být opravdu zoufalá doba.

Je až k smíchu, nebo lépe k pláči co si dokážete vymyslet, viz "tvrdší omezovák", "čím větší otáčky, tím menší očouzení, ale větší spotřeba" a další hromada kra.in! Ještě prosím tu o Jeníčkovi a Mařence.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika