Husqvarna 555, 562 XP



J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?)
14.9.2011 15:14

Pane Stando, je to tak čerstvé, že to... nikdy jsem netvrdil je dost na vodě. Vy jste tím chtěl pouze negovat moji odpověď k předčištění vzduchu s přetlakem a tak jste se do toho zapletl. Já znám předčištění s přetlakem a s podtlakem - samozřejmě vše v tlakově malých hodnotách, ale jde o princip funkce. Samozřejmě odlučování prachu u air injection se děje na základě odstředivé síly, působící na prachové částice, které se tím pádem dostávají mimo trysku sání, přetlak - souhlasím - pomáhá při netěsnostech komory filtru a také jsem slyšel, že má mírný vliv na výkon. To si změřit, nebo ověřit nemohu.    

Toto uvádím jen proto, aby bylo jasné, na co jsem reagoval:

Husqvarna 555, 562 XP
Stanislav Melaga, ----- (218) - xxx.xxx.132.100 (?), 14.9.2011 10:29

Zdravím, air injection není o přetlaku ale o nasávání vzduchu laicky řečeno " v závětří ventilátoru" a to je právě ta obrovská účinnost, kde pevné částice ventilátor uvede do pohybu a za překážkou nasává vzduch do sání motoru. Zde již mají pevné částice určitou rychlost a jejich setrvačný pohyb už nasávaný vzduch nemá intenzitu změnit. Nasávaným vzduchem se mají šanci dostat k filtru jen nejjemější částečky a to jen při volnoběhu motoru, pří pracovních otáčkách motoru už přichází k filtru skoro 100% čistota vzduchu. Standa.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 14.9.2011 15:14

Pane Stando, je to tak čerstvé, že to... nikdy jsem netvrdil je dost na vodě. Vy jste tím chtěl pouze negovat moji odpověď k předčištění vzduchu s přetlakem a tak jste se do toho zapletl. Já znám předčištění s přetlakem a s podtlakem - samozřejmě vše v tlakově malých hodnotách, ale jde o princip funkce. Samozřejmě odlučování prachu u air injection se děje na základě odstředivé síly, působící na prachové částice, které se tím pádem dostávají mimo trysku sání, přetlak - souhlasím - pomáhá při netěsnostech komory filtru a také jsem slyšel, že má mírný vliv na výkon. To si změřit, nebo ověřit nemohu.    

Toto uvádím jen proto, aby bylo jasné, na co jsem reagoval:

Husqvarna 555, 562 XP
Stanislav Melaga, ----- (218) - xxx.xxx.132.100 (?), 14.9.2011 10:29

Zdravím, air injection není o přetlaku ale o nasávání vzduchu laicky řečeno " v závětří ventilátoru" a to je právě ta obrovská účinnost, kde pevné částice ventilátor uvede do pohybu a za překážkou nasává vzduch do sání motoru. Zde již mají pevné částice určitou rychlost a jejich setrvačný pohyb už nasávaný vzduch nemá intenzitu změnit. Nasávaným vzduchem se mají šanci dostat k filtru jen nejjemější částečky a to jen při volnoběhu motoru, pří pracovních otáčkách motoru už přichází k filtru skoro 100% čistota vzduchu. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 211.128 (?), 15.9.2011 6:17
V tomto tématu nejde ani o Turbo, ani o Air injection. Princip je všeobecně známý a přetlak v komoře karburátoru/ filtru vzniká. Kdo se jak zamotal, nechť si ujasní sám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 14.9.2011 7:12

To 156.239 : Růžové brýle a klapky na očích s nápisem Husqvarna opravdu nejsou tím nejlepším k posuzování současného stavu vod s názvem motorové pily a jejich výrobci. V souvislosti s novou řadou HQ mluvíte o TGV a přitom jedete v lokálce z Horní Vrchní do Dolní Spodní, tlačené cestujícími! V jednom máte pravdu, ST 261 není pro současnou HQ konkurent, HQ se na ní dívá hezky z mostu nad tratí a závistivě uvažuje jak se jí aspoň malounko přiblížit k nárazníkům. V době kdy HQ s bídou potila 3,4 a posléze 5 řadu, STIHL prodával s úspěchem pily které měly a dodnes mají to co profesionála zajímá především, nízkou výkonovou hmotnost, "švih motoru" a vysokou ovladatelnost.  Dávno před tím již používal "vychytávku" pro profíky také velice vítanou a to jednoduše a rychle demontovatelný kryt vzd. filtru a karburátoru s umístěním svíčky tak, aby bylo možné ji demontovat bez sundání krytu válce. Po té přidal ještě (namísto "palivoměru" a počítadla motohodin), jednoduché a pro normálního člověka nezničitelné uzávěry nádrží. To jsou věci, které profíka osloví, ne vpřed otočené držadlo jako HQ sestra Jonsered s designem skutečně krabice od levného patoku s názvem víno, ne pokus o snížení emisí motorů nevhodně zvoleným výběrem řady karburátorů jako HQ 3 řady, ne neustále praskající nádrže a téměř nemožná demontáž motorové části ze sevřené lišty díky zatvrzele používané spojce vně. MS 260,360,440,460 jsou dnes již překonané a nikoliv konkurencí HQ nebo snad dokonce Jonsered, ale vlastním vývojem a pokud jsou v nabídce, pak jen díky poptávce zákazníků a to je ten hlavní ukazatel pro výrobce, nikoliv názor nějakého anonymního HQ fanouška z Čech. 

Doporučoval bych vám, poprosit některého z majitelů nové řady STIHL, aby vám ji půjčil aspoň na den, vy měl možnost si některou z nich si vyzkoušet v MÚ 0,75 m3 + a věřím že vaše "píseň" bude rázem o jiném. Takto je vidět, že píšete o něčem, co jste možná někdy viděl na obrázcích (a to jak STIHL, tak i ty HQ), ale nikdy neměl ani na minutu v ruce!

Jen ještě malou poznámku k pružinám versus guma. K čemu mi jsou pružiny takové kvality, které po roce prasknou při vytahování pily mírně sevřené řezanou kulatinou, při časové únavě po třech letech provozu dovolují zvýšení vibrací pily až trojnásobné???

Na ty "novinky " HQ jsem zvědavý, ale ne na jejich více jak rok svět obletující obrázky na netu, ale in natura, ve vlastních rukách a MÚ 0,75 m3 +. Tam se ukáže co HQ předvedla a co je zase jen nafouknutá bublina! Ono po takových 350 kubících mýťáku se dá říct "ta pila je vážně dobrá", nebo naopak, takto, z tabulek to je jen věštění z křišťálové koule. A vážně pro mne není podstatný žádný "turbo baslast", palivoměr, nebo další lepidla na kupujícího, zatím ještě poznám kdy je nádrž prázdná, jakou hmotu tou kterou pilou budu dělat déle, nebo rychleji. Na to nepotřebuji žádné serepetičky od výrobce zbytečně působící zvýšené nebezpečí závad a komplikující život profíkům. Kolik dekompresorů na všech takto vybavených profi pilách (bez rozdílu značky), funguje po pár letech provozu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.239 (?), 14.9.2011 20:18

Ano máte pravdu, dívá se na ní z mostu, jak tam chudera na odstavné koleji rezaví na dešti. Ano máte pravdu s 3,4 řadou, ale to samé teď bude čekat Stihlácké depo až nastoupí kompletní 5 řada, kde už je vše vychytané, nové věci sebou menší mušky přináší, kde byl Stihl před 20 roky, taky závistivě koukal, jak se říká, každý chvilku tahá pilku

Teď k faktům:

Výkon/váha o tom si teď můžou u Stihlu v 60cm3 nechat zdát a s příchodem dalších kubatůr tomu nebude jinak i v ostatních cm3. Řezat se musí tak, aby se nesevřela lišta , Jonsered není HQ nejde pomlouvat disagne J. a smát se HQ.

Silembloky věkem steří a vibrace vzrostou úplně stejně, neli víc než u pružin. S pružinami si protiřečíte, buď po roce prasknou v tom případě tlumí do doby prasknutí a nebo neprasknou a unaví se stejně jako silembloky, tak si to ujasněte. Mmch. Stihl je začíná nasazovat do všech svých pil, proč asi, protože je to prostě lepší řešení vibrací, když praskou tak prasknou je to spotřebák a stojí 150Kč, lupne, vyměním a jedu dál, ale nemusím celou dobu řezat se zbíječkou, co je lepší???

HQ má tak malou spotřebu, že mi nádržka stačí na hodně dlouho = uzávěry jsou detail, který nepotřebuji, protože nemusím otvírat nádrž co chvíli, abych zjistil stav paliva

Doporučoval bych vám, poprosit některého z majitelů nové HQ560XP, aby vám ji půjčil aspoň na den, vy měl možnost si ji vyzkoušet v MÚ 0,75 m3 + a věřím že vaše "píseň" bude rázem o jiném. Takto je vidět, že píšete o něčem, co jste možná někdy viděl na obrázcích, ale HQ560XP nikdy neměl ani na minutu v ruce!

Asi jste to přehlédl, proto menší připomenutí stavu věci, třetí příspěvek od začátku diskuze :

Husqvarna 555, 562 XP
host - xxx.xxx.204.238 (?), 20.1.2011 14:36

Zdravím, dávám porovnání pily STIHL ms 362 a HQ 562XP.Posudte sami.

S vaším závěrem souhlasím, vy pane Radku nepotřebujete a nechcete moderní pilu, vy chcete pilu co se nerozbije ať řeže jak řeže, proto se neshodneme bohužel

PS: nejsem anonym jsem Pavel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.239 (?), 15.9.2011 1:08

Tady menší ukázka, dalšího nového 5 modelu T 540 XP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 15.9.2011 18:32

Nezaujal mě model 540XP, neboť to byla ukázka filtrace ve srovnání s konkurenční značkou Stihl. To už zde bylo u klasických pil, ale výsledek - je to více reklama, než ukázka praxe. V praxi se každý profesionál, který chce mít jistotu, že druhý den bude s pilou vydělávat musí podívat po práci na řetěz, případně kontroluje to, co má vyzkoušené, že musí kontrolovat na dané pile. Z toho pohledu je ověření čistoty vzduchového filtru otázka chvilky a co jsem vypozoroval, dělají to na Hq také. Záleží totiž, co se řeže, ty nastrouhané prachové piliny, které si v ukázce připravili se v těžbě vyskytují minimálně, pokud to není řetěz na kolo, místo na pilu. Souše, vazby jsou vždy o velmi jemném prachu a tomu odpovídá i údržba, nejen vzduchového filtru. Více mě překvapilo, že si Hq do tohoto reklamního šotu přímo vzala model Stihlu. Nevím nevím, jak by se jim líbilo, kdyby pracovníci Stihlu ukazovali porovnání bočních napínačů, plastových skříní a jejich vad, funkčnost a jednoduchost přepínačů, uklepané výfuky, prasklé pružiny, komplikované nasazování lišty a řetězu a výměnu řetězového kola vs tak oblíbené konstrukční řešení Hq u spojky ven. Myslím si, že po 5 minutách by přihlížející úplně zapoměli na vzduchový filtr a přemýšleli by o úplně něčem jiném, zejména, když by jim ukázali, jak snadno jde vyprostit sevřená lišta/pila u spojky ven, nebo problémy s touto novinkou od hq. Jestli bude někdo tvrdit, že se mu to nestalo, tak měl pouze štěstí, neboť se někdy stane, že se strom odlomí jinak, než se dá předpokládat, nebo není vidět pod kůrou narušené dřevo, které praskne dříve. Já raději budu čistit pilu častěji, než, abych musel jak kamarád nechat pilu v lese a 10 km tam a zpět jet pro pomoc, aby mu pilu vyřezali, moc dobře mu nebylo, když odjížděl a musel nechat pilu v lese.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hatchet - (11) - 231.237 (?), 15.9.2011 5:56

No to zatím vypadá, že povedené modely "Němců" se berou jaksi samozřejmě, ale povedený (zvláštní, vždyť s tím ještě nikdo nedělal...???)model HQ je důvod k velké oslavě...:-)... Nesvědčí to o něčem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 15.9.2011 11:48

Vážený ne anonyme Pavle, šlápl jste do pěkné kašičky a ani se nepodobá šišce . Téma zní HQ 555, 562XP, nikoliv 560XP! Ovšem máte smůlu, HQ 560XP jsem měl příležitost prubnout a dokonce ve hmotě 1+!! A? A nic moc, to mi věřte. A jak by také ne, proč by asi HQ dělala 562XP? Proč ve stejném obsahu tvoří další model s udýchaným motorem? Nebo že by inovací posouvali inovaci kupředu? No jo no, kdosi tu napsal velice správně, novinky STIHL, případně dalších výrobců jsou trnem v oku HQ manů a tak tu budete plivat a dštít oheň a síru a vynášet do oblak poslední, ještě neprodávané modely. Dokonce tu máme už i čerstvého majitele 562 a to ještě Němci ji ani na trh neuvedli! Samo že bez jediné fotky, bez popisu alespoň "ohmatání" Sjůpr novinky!

Nevím na co měl STIHL před 20 roky "závistivě" koukat, ale vím jedno jistě, před 20 roky jsme závistivě koukali na STIHL 034 a čekali až tu otevře aspoň jeden dovozce svůj plant. Youtube "porovnání" beru jako příležitost se zasmát a hlavně od doby kdy jsem byl PR many HQ přesvědčován, že 575 je lepší než MS 440 a na dotaz proč ji nesrovnávají s tehdejší novinkou MS 441 mi bylo řečeno, že nemají možnost to srovnání provést!?! Ono se dobře srovnává nesrovnatelné, staré s novým. Ano, STIHL dnes nasazuje pružiny a někde (pokud to nevíte), i v kombinaci s gumou. Nasazuje k dokonalosti dotažené, ne kus péra s našroubovaným plastem bez omezovače.

HQ má tak "malou" spotřebu, že vám jistě stačí na celý den a tak ani kanystr nenosíte, on i mizerný dřevař dobře ví kolik kubíků na nádrž udělá , takže uzávěry které jste nikdy nezkoušel vám nic neříkají. Jen tedy nevím proč vás zajímá palivoměr?? Pokud totiž bude mít nová řada ještě nižší spotřebu, pak i kanystr nebude ani doma nutný. Bude asi stačit zajet jednou za týden k pumpě, cvrknout tam za dvacku do nádrže a náprstek oleje a bude vymalováno!

Pavle, možná že se mýlím, ale řekl bych, že před dvaceti lety jste závistivě koukal po lidech s motorovou pilou a přál si být o pár roků starší. To není vada, ale o historii víte houby a přitom HQ stavíte na piedestal "superhvězdy". Ani to by celkem nevadilo, pokud by jste nepsal o letech kdy STIHL uvedl na trh pily s výkonovou hmotností 1,4 kg/kW, o které se HQ jen zdálo ve snu. A zdá se jim o ní i dnes - 560 XP = 1,6 kg/kW!

Kdybych "nechtěl" moderní pilu, nepořizoval bych si MS 441, ale to nic, jen mne udivuje co vy víte o mých přáních, asi jste senzibil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 117.235 (?), 13.9.2011 9:15

Zdravím, odstředivé předčištění vzduchu měla Huska patentováno, proto to ostatní výrobci obcházeli jak to jen šlo. Pokud má Huska patentován i jejich použitý systém předvýplachu, který jěště výkonu přidá, tak mají ostatní výrobci zas nad čím přemýšlet. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.46 (?), 14.9.2011 15:56

Tak jsem si ji dneska prinesl domu. Dal jsem za 562 v Nemecku 860eur. Zejtra ji hned v praci proverim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika