Dolmar PS-35C X Husqvarna 236 X Solo 643IP



host - 65.0 (?)
23.3.2014 22:40
Prosím Vás jaká GO - obmněnu řezné části nepovažuji za GO pily, zbývá víko řetězky, zachycovač a olejová hadička, díly za cca 650 bez daně, z čehož jen ta hadička (60kč) spadá do kategorie skutečných závad, což za 4 roky provozu není nijak závratná částka... Jistě se už dávno zaplatila a chápu že si chcete koupit nový stroj, ale ta pila rozhodně není na vyhození. HH
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13   
                     
host - 140.103 (?), 23.3.2014 0:16

Romane co post to pomlouvání Husqvarny, ale hlavně, že máte drtivou většinu techniky od této značky, jestli vám dělá problém nastartovat bez pomocné pružiny obsah 34,6ccm možná by jste měl zauvažovat, jestli nebude lepší chodit na borůvky. Další věc, na začátku vlákna doporučujete Stihl 211 a na konci si chcete koupit Dolmarku 35. no

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 23.3.2014 1:01

Nové startování na křovinořezu Husqvarna bez pomocné pružiny je jinak přizpůsobené, než to staré s pružinou. Kdyby to tak nebylo, dávno bych pružinu vyhodil při prvním prasknutí a neměl zbytečné prostoje a vyhozené peníze!

Drtivou většinu od Hsq. nemám, jak jste na to přišel? Mám troje motorové nářadí od Hsq. a troje od Stihlu. Další dvoje mot. nářadí mám od Jonseredu a Sola. Další vybavení mé firmy zde uvádět nebudu. 

Vy jste mě nepochopil? Mě se nejedná o to, že nenastartuji pilu bez pomocné pružiny. Mě se jedná o to, abych kvůli startování nejel z lesa domů! Bohužel, kvůli křovinořezu Hsq. se mi to několikrát stalo. Díky pomocné pružině. Apropo, vzhledem k mě tělesné výšce cca dva metry a hmotnosti 90 kg a čtyřicet mi ještě nebylo nepotřebuji pilu s pomocnou startovací pružinou.  Borůvky u nás bohužel nerostou, na ty jezdíme na Třeboňsko.smiley

Uvažuji o Dolmarce z prostého důvodu. Pokud jste pozorně četl mé příspěvky, GO MS 211 cca 3 tis. To si raději 2 tis. přidám a koupím si novou pilu se zárukou, i kdybych ji měl na pár let. Snadno si tento výdaj dám do nákladů. R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.0 (?), 23.3.2014 22:40
Prosím Vás jaká GO - obmněnu řezné části nepovažuji za GO pily, zbývá víko řetězky, zachycovač a olejová hadička, díly za cca 650 bez daně, z čehož jen ta hadička (60kč) spadá do kategorie skutečných závad, což za 4 roky provozu není nijak závratná částka... Jistě se už dávno zaplatila a chápu že si chcete koupit nový stroj, ale ta pila rozhodně není na vyhození. HH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 24.3.2014 1:09

Pila na vyhození není, to netvrdím. Třeba ji prodám a třeba si ji nechám. Zase na, co mít doma pět pil, pokud koupím novou.

Kdyby se jednalo o obměně řezací části, mít pilu první sezonu, tak bych zde nevedl diskuzi. Jenže tři roky na hobby pilu v profi nasazení, to není jen vyměnit lištu, řetěz a řetězku. Kryt řezací soupravy a brzdy mají už také odslouženo. V neposlední řadě průsak olejové hadičky, když to dobře dopadne a z toho opakovaného zhasínání během nádržky také nejsem dvakrát odvázaný.

Zainvestuji, ale co když zbytečně a odejde něco jiného. Proto, jak se říká "Dvakrát měř a jednou řež"! Pokud prodám MS 211,mám novou PS 35 za poloviční cenu se zárukou a zadarmo dostanu řetěz.

vodící lišta... do 800,-

řetězka hvězdicová..400,-

řetězy 2x...800,-

kryt brzdy... do 100,-

kryt řezací soupravy..500,-

hadička olejová... do 100,-

seřízení karburátoru, popř. oprava karburátoru a mazání... x,-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.38 (?), 24.3.2014 6:45
Romane z tohoto pohledu správná úvaha, a to tam ještě nemáte mechaniku půlplynu, která má uložení na skříni pily, pružiny, filtr, a hlavně motor, který časem lepší nebude, ale právě naopak.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.115 (?), 24.3.2014 14:46

nevím co máte pořád s mechanikou půlplynu, to není typická závada (z desítek prodaných pil jsem to neměl ani na jedné) naopak ta olejová hadička bolestí je.

HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.165 (?), 24.3.2014 14:58
Já s ní nemám nic, 211 s ní mají. A mmch jen já jsem tuto závadu na 211 nezjistil, dle diskuzí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.12 (?), 23.3.2014 7:53

To 140.103, podáváte naprosto nepřesné informace o 560, podle kterých určitě někdo koupil. Taktéž oslavný příspěvek na heuréce, Vaše hodnocení 643 ip, 5000 a změny názorů na 7900, 681 o lecčems vypovídají. Každý výběr je přece volba tazatele, ne Vaše, proto je diskuze maximálně o tom, co lze doporučit a znalostech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 23.3.2014 9:12

To 33.12: když nevychvaluji v každém postu Dolmar a nepomlouvám jiné značky, jsou moje informace nepřesné to jste měl patrně na mysli. 643 je v něčem výborná a v něčem špatná, proto rozporuplné hodnocení, za to, že jste to nepochopil nemůžu, to vy jste 643 hodnotil naprosto zcestnými informacemi na které jsem vás upozornil, měl by jste si zamést před svým prahem. Jen jsem upozornil na špatnou formulaci důležitosti startovací pružiny a doporučování rozdílného stroje jiným a vlastní volbu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.156 (?), 23.3.2014 14:56

Zajímaly by mě moje naprosto zcestné informace k 643 ip mimo to, že jsem lépe ve srovnání hodnotil 420.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika