Pochlubte se svými altány



lossmudlos - (5) - 127.251 (?)
16.11.2008 10:51

Dobrý den paní Danielo, jsem rád, že se Vám pergola líbí, zahřeje to u srdíčka:-). Jinak s kouřem člověk nikdy neví, všude na Internetu najdete info, že by se měl zahradní krb stavět v závětrném místě, v tom případě už nemůžete vůbec předvídat směry, kam se kouř vidá. Správně jste uhádla, že na té straně, kde pergola navazuje na domeček je okno. Naštěstí v místě kde krb stojí fouká vždy vítr jedním směrem, vysvětluji si to tím, že máme zahrádku ve svahu, a to směrem nahoru do svahu od domečku. Je to vždy tak na 99%. Jinak to záleží i trochu na délce komínu. Zdravím lossmudlos.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
host - 127.251 (?), 15.9.2008 13:41

Dlažbu budu dělat z vymílaných dlaždic 40 x 40 cm. Jinak natřené to je nejprve roztokem proti plísním a škůdcům a poté obyčejným Lazurolem - odstín modřín.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 15.9.2008 14:36

Opravdu pěkná.A tím že je u zdi a ze svahu tak tam asi ani nefouká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.40 (?), 16.9.2008 14:51

Náš altán je rozměrově i tvarově skoro stejný jako ten váš (viz výše) :-)Vypadá moc dobře a ten krb v rohu, bezva! Chci se zeptat, jakou krytinu jste dali na střechu a budete altán z některých stran zakrývat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 127.251 (?), 17.9.2008 8:06

Střešní krytinu jsem dal systém SATJAM, více si můžete přečíst v rubrice Jakou střechu na zahradní altán?, píši tam o něm. Z altánu je nejvíce odrytou stranou (na foto ta přední) vidět do zahrady - tu zakrývat nebudu, kratší stranu u krbu vyzdím Itongem do výše oblouku krbu (tam jsou sousedi) - budu zdít od desky kamen. stolu výše - může se tam dát pak třeba polička na koření atd. Stranu do svahu se zídkou nechám být a stranu u domečku začistím dřevěným obložením.

Tento typ konstrukce altánu je koukám hodně využívaný:-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 127.251 (?), 17.9.2008 8:46

Váš altánek je také moc pěkný. Mohu se také na něco zeptat? Jak jste řešili pokládku dlažby? Do betonu, nebo do štěrkového lože? Mám obavu, když položím dlažbu do betonu, že to nebude dělat dobrotu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lossmudlos - (5) - 127.251 (?), 15.11.2008 10:18

Pergola je již dostavěna. Dlažbu jsem nakonec položil do betonu. Hodně jsem se rozmýšlel kvůli vodě. Nateče vám do spár a mohla by vám roztrhat dlažbu (ale asi to nebude tak horké, jenom mě trochu vystrašily info tohoto typu na Internetu:-). U štěrkového lože se to vsákne do země. Ale je to pod střechou, tak jsem snad udělal dobře. Takže přikládám také fotečku hotového mezi vaše vydařená dílka pro inspiraci všem šikovným kutilům, kteří si chtějí postavit pergolu sami.

porgola2
porgola2
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.16 (?), 15.11.2008 11:49

Moc pěkné, jste šikula.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 15.11.2008 23:43

Pane lossmudlosi,  vaše pergola se mi moc líbí. Všimla jsem si, že je přistavěná ke zdi domu.  Nepůjde kouř z krbu do oken? Je to přeci jen dost blízko.  Jinak to máte moc hezky udělané - i tu dlažbu se schodištěm.  Jsem sice laik, ale mému oku to lahodí!  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lossmudlos - (5) - 127.251 (?), 16.11.2008 10:51

Dobrý den paní Danielo, jsem rád, že se Vám pergola líbí, zahřeje to u srdíčka:-). Jinak s kouřem člověk nikdy neví, všude na Internetu najdete info, že by se měl zahradní krb stavět v závětrném místě, v tom případě už nemůžete vůbec předvídat směry, kam se kouř vidá. Správně jste uhádla, že na té straně, kde pergola navazuje na domeček je okno. Naštěstí v místě kde krb stojí fouká vždy vítr jedním směrem, vysvětluji si to tím, že máme zahrádku ve svahu, a to směrem nahoru do svahu od domečku. Je to vždy tak na 99%. Jinak to záleží i trochu na délce komínu. Zdravím lossmudlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
šroub - (3) - 23.100 (?), 26.1.2009 19:50

Dobrý den, přidávám fotografie pergoly (altánu) s krbem, který jsme stavěli minulý rok. 

pohled z jihu
pohled z jihu
květen 2008
květen 2008
září 2008
září 2008
srpen 2008
srpen 2008
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika